1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Circle, yen’e sabitlenmiş bir sabit para piyasaya sürecek

Circle, yen’e sabitlenmiş bir sabit para piyasaya sürecek

Circle, yen'e sabitlenmiş bir sabit para piyasaya sürecek

USDC kripto para biriminin operatörü Circle, Japon yenine sabitlenmiş istikrarlı bir para birimi başlatmayı planlıyor. Duyuru, şirketin risk sermayesi kolu olan Circle Ventures aracılığıyla yapılacak. Bloomberg News’e göre, Asya pazarındaki etkisini genişletmenin bir parçası olarak şirket, Singapur’da da bir ofis açacak.

Singapur’da Circle, yerel düzenleyici kurumdan bir lisans almayı planlıyor. Circle, büyük şehirler ve devlete ait işletmeler için USDC’yi uygulamaya yönelik bir proje üzerinde yerel para birimi yetkilileriyle birlikte çalışıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, stabilcoinlerin kredi piyasasında aktif olarak tanıtılacağını tahmin ediyor. Ona göre, bu değişikliğin itici gücü, yatırımcıların enflasyona karşı korunma arzusu olacaktır:

“Birçok insan, doğrudan Bitcoin satın alarak insanların riskten korunmaya dikkat etmeyi umsa da, stablecoin gelirinin dağılımının aslında şirketin dahili sermaye görevlileri ve şirket saymanları için çok, çok çekici olacağını düşünüyoruz.”

Circle daha önce ABD Başkanı Joe Biden’in yönetiminin bankacılık kurumları olarak stablecoin ihraççılarını denetleme planını desteklemişti.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap