1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Çığ (AVAX) 100 doları aşarak rekor kırdı

Çığ (AVAX) 100 doları aşarak rekor kırdı

guncel coin haberleri

Avalanche (AVAX), mevcut fiyatın rekor seviyeye ulaşmasına neden olan yukarı yönlü hareketten hemen önce Ekim ayındakilere benzer okumalar gösterdi.

4 Aralık’tan itibaren AVAX, 80 dolarlık yatay destek alanının üzerine üç kez sıçradı (yeşil simge). Sıçramalar çok önemlidir çünkü destek olarak önceki tarihi zirvelerin direncini doğrulamaya yardımcı olurlar.

Bundan sonra, token düşen direnç çizgisini kırarak düzeltmenin tamamlandığını doğruladı. Bu çizgi, 21 Kasım’da 147 dolarlık rekor seviyeye ulaştığından beri varlığını sürdürüyor.

AVAX tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırsa, bir sonraki direnç seviyesi, 1.61 harici Fibonacci geri çekilme seviyesi tarafından oluşturulan 187.5 $ olacaktır.

Ticaret görünümü tablosu

Benzer yukarı hareket

Teknik gösterge okumaları da yükseliş gösteriyor.

MACD, pozitif ve artan kısa vadeli ve uzun vadeli hareketli ortalama (MA) tarafından oluşturulur. Bu, kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamadan daha hızlı hareket ettiği ve yükseliş eğiliminin ana göstergesi olduğu anlamına gelir.

Ek olarak, histogramı art arda birkaç yüksek momentum çubuğu oluşturarak yükseliş eğiliminin hızlandığını daha da doğruladı.

Benzer şekilde, bir momentum göstergesi olarak RSI, yükseliş/düşüş eğilimi eşiği olarak kabul edilen 50 çizgisinin üzerine çıktı.

Bu iki olay en son Ekim ayının sonlarında, yukarı yönlü hareket rekor seviyelere yükselmeden hemen önce gerçekleşti.

Şimdiye kadar, benzer bir yükseliş eğilimi meydana geldi.

Ticaret görünümü tablosu

Gelecek hareketi

Kripto para tüccarı @PostyXBT, Twitter’da bir AVAX K-çizgi tablosu yayınladı ve tokenin piyasaya öncülük ettiğini ve en az 140 dolara yükselebileceğini söyledi.

Kaynak: Twitter

Kısa vadeli grafik, AVAX’ın sonunda bu alana başarıyla gireceğini gösteriyor. Tokenin yükselen bir destek çizgisini takip ettiğini ve en son toparlanmanın 23 Aralık’ta olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, daha sonra destek seviyesi olarak doğrulanan 120 dolarlık küçük direnç seviyesini de toparladı.

Günlük zaman çerçevesine benzer şekilde MACD, yükseliş eğiliminin güçlendiğinin bir işareti olan sürekli olarak daha yüksek bir momentum sütunu üretti.

Ticaret görünümü tablosu

BeIn kripto para biriminin en son Bitcoin (BTC) analizi için buraya tıklayın

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap