1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Chiliz (CHZ), taraftar jetonu sahipleri için gerçek zamanlı oyun NFT’yi başlattıktan sonra % 170 geri döndü

Chiliz (CHZ), taraftar jetonu sahipleri için gerçek zamanlı oyun NFT’yi başlattıktan sonra % 170 geri döndü

Chiliz (CHZ), taraftar jetonu sahipleri için gerçek zamanlı oyun NFT'yi başlattıktan sonra % 170 geri döndü

Oyun içi gerçek zamanlı NFT’lerin piyasaya sürülmesi ve hızla genişleyen ekosistem, CHZ’nin fiyatını artırdı ve projenin güçlü temellerini gösterdi.

Bu yıl kripto para endüstrisi, büyük spor ligleri, takımlar ve bireysel oyuncularla birçok yüksek profilli ortaklık kurdu. Günümüzde oyuncular, sınırlı sayıda NFT’ler ve kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisiyle ilgili diğer avantajlar yayınlayarak hayranlarla etkileşime giriyor.

Kripto para şirketleri ayrıca isimlerini formalara dikerek, stadyum isim haklarını satın alarak ve oyunlar arasında akıllıca yerleştirilmiş prime-time reklamları için ödeme yaparak varlıklarını sergiliyorlar.

Spor dünyasına odaklanması ve taraftarların en sevdikleri takımlar ve oyuncularla etkileşime girmesine yardımcı olması nedeniyle, son zamanlarda insanların ilgisini çeken bir proje, Socios.com hayran katılım platformunun arkasındaki blok zinciri ağı olan Chiliz’dir (CHZ).

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, 29 Eylül’de 0,243 $’a düştüğünden bu yana, CHZ fiyatının 31 Ekim’de %171 artarak 0,657 $’a ulaştığını gösteriyor. Son gelişmeler şimdi fiyatı yukarı çekiyor.

CHZ/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

CHZ’nin artan gücünün üç nedeni şunlardır: gerçek zamanlı oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi, CHZ’nin son değişim listesi ve yeni piyasaya sürülen hayran jetonları ve anlaşmanın hızla genişleyen ortak ekosistemi.

Gerçek zamanlı oyun içi NFT düşüşü

Mevcut rallinin başlangıcı, AC Milan ile AS Roma arasındaki maçta gerçekleşen NFT düşüşünün platformdaki ilk canlı yayınıydı.

Bu tasarım sayesinde, canlı oyundaki önemli anlara dayalı olarak yeni NFT’ler oluşturulacak ve ardından oyunun sonucunu doğru bir şekilde tahmin eden hayran token sahiplerinin cüzdanına konulacak.

NFT’leri dağıtmanın bu yeni yönteminin açıklanmasından sonra, tokene olan talep keskin bir şekilde arttı ve önümüzdeki birkaç hafta içinde artmaya devam etti.

CHZ ve hayran jetonu desteği

CHZ’nin güçlü ivmesinin bir başka nedeni de, Sao Paulo Futbol Kulübü, AC Milan ve Manchester City gibi kulüpler için yeni bir değişim listesinin ve yeni piyasaya sürülen taraftar tokenlerinin eklenmesidir.

Binance, listelemeye ek olarak, hayranların favori takımlarından token kazanmak için Binance Coin (BNB), Binance Dollar (BUSD) ve CH hissesine de izin veriyor.

OKEx ayrıca Chiliz ekosisteminden tokenleri destekleyeceğini duyurdu ve CHZ, 9 Kasım’da eToro’nun yeni listelenen kripto para birimi değişiminden faydalanmış görünüyor.

Genişleyen bir ekosistem mevcut toparlanmayı destekliyor

Ekosistem genişlemesi, CHZ’nin temellerini güçlendiren bir başka yeni gelişme olabilir.

Son zamanlarda platform, Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) New England Patriots’unun ve Major League Soccer’ın (MLS) New England Devrimi’nin Chiliz And Socios ekosistemine katılmasını sağlayacak Kraft Sports and Entertainment ile bir ortaklık duyurdu.

Bu ortaklık, Chiliz’in NFL ve MLS’ye ilk adımını attığını gösteriyor ve taraftarların daha fazla katılıma ihtiyacı olduğu için anlaşmanın amacının tüm büyük spor liglerini genişletmek olduğunu gösteriyor.

Son fiyat artışından önce, Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS™ verileri, 28 Ekim’de CHZ için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’ın benzersiz VORTECS™ puanı, geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.Bu veri noktaları, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat değişiklikleri ve Twitter etkinliğinin bir kombinasyonunu içerir.

VORTECS™ puanı (yeşil) ve CHZ fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi, CHZ’nin VORTECS™ puanı 27 Ekim’de yükselmeye başladı ve 28 Ekim’de 70’e ulaştı ve önümüzdeki iki hafta içinde fiyatı %125 yükselmeye başladı.

Bilgi kaynağı: FXSTREET’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap