1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. CFTC Komiseri kripto para denetimi ve uygulamasına karşı çıkıyor ve daha fazla netlik istiyor-0xinformation

CFTC Komiseri kripto para denetimi ve uygulamasına karşı çıkıyor ve daha fazla netlik istiyor-0xinformation

guncel coin haberleri

Bir CFTC yetkilisi, düzenleyicilerin şüpheli ihlalleri cezalandırmadan önce kripto para uyumluluğunu daha net bir şekilde belirtmesi gerektiğine inanıyor.

Beş üyeli Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndaki (CFTC) tek Cumhuriyetçi olan Dawn Stump, “kanun yaptırımı yoluyla düzenlemeye” giderek daha fazla karşı çıkıyor ve bunun son zamanlarda daha sık olduğunu söyledi. “CFTC’de teşvik etmediğim şey, yaptırım kararı vermeden yaptırım uygulamaktır. [their targets] Uyum için araçlara ihtiyaçları var,” dedi Stump bir röportajda.

“İşareti kaçırdık”

Stump, kurallar net bir şekilde belirlenmeden önce uygulandığına inandığı birkaç vakanın altını çizdi. Örneğin, CFTC, bir vadeli işlem komisyoncusu olarak kaydolmadığı için kripto para borsası Kraken’e 1,25 milyon dolar para cezası verdiğinde. Stump’a göre, mevcut düzenlemeler bu varlıkların nasıl tescil edilmesi gerektiğini açıklamamaktadır.

Komiser ayrıca Tether ile yakın zamanda yaşanan bir olaydan da bahsetti. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, dijital jetonların tamamen ABD doları tarafından desteklendiğinin bir sorun olmadığına inansa da, dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı, iddianın başlangıçta şüpheli bulunmasının ardından 41 milyon ABD doları para cezası ödemek zorunda kaldı.

Bu durumda Stump, CFTC’nin nakit piyasasının günlük denetiminin kendi yetki alanına girmediğini ve bu nedenle “hedefe ulaşamadığını” açıkça belirtmediğini belirtti. Stump ayrıca, dijital emtia ürünlerinin CFTC’nin yetki alanına girmesi gerektiğine inanmıyor ve düzenleyicilerin türev sorumluluklarını ele aldığını vurguluyor. “Sığırları yönetmiyoruz” dedi. “Boğa geleceklerini denetliyoruz.”

topa bakmak

Kripto para birimlerinin uygun şekilde düzenlenmesi gerekse de Stump, bunun CFTC tarafından oynanan en iyi rol olmayabileceği konusunda uyarıyor. Bunun düzenleyicileri, geleneksel olarak CFTC kapsamındaki ürünlerle ilgili daha uzun ve daha karmaşık vakalarla ilgilenmek için değerli kaynaklardan mahrum bırakabileceğini söyledi.

Stump, “Sadece kaynaklarımızı istemeden yeniden dağıtmadığımızdan emin olmak istiyorum, diğer yandan da odaklanmadan önce odaklandığımız diğer şeyler arka plana atılıyor” dedi. “Eğer çok fazla önceliğiniz varsa… bu aynı zamanda bizim çok iyi olduğumuz ve türevleri düzenlemekte iyi olduğumuz şeyi merkezden uzaklaştırır.”

Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonunun Sorumlulukları

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para birimlerini düzgün bir şekilde düzenlemek için daha nitelikli olabileceğini ima etmesine rağmen, Stump görünüşe göre mevcut yaklaşımına itiraz ediyor. “Umarım SEC [give] Bu şeylerden bazıları hakkında nasıl sonuçlara vardıkları hakkında daha fazla ayrıntı [digital coins] Menkul kıymetler,” dedi Stump.

Birçok kişi yeni atanan SEC başkanı Gary Gensler’in kripto para birimlerinin gelişimini teşvik etmeye yardımcı olacağına inansa da, daha temkinli bir yaklaşım benimsedi. Pek çok kripto para ürününün menkul kıymet olarak tanımlanabileceğini söylese de, mevcut kuralların yeterince açık olduğunu düşünerek bunun ötesinde daha fazla yönlendirme yapmadı.

Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Cumhuriyetçi bir üyesi de bu pozisyonun alınmasına açıkça karşı çıktı. Bu yılın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Komiseri Pierce, ajansın kripto para şirketleriyle uyum sağlayabilecekleri düzenlemeler geliştirmek için yeterince çalışmadığına inandığını söyledi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Bize yazın

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap