1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kesin Çözüm)

Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kesin Çözüm)

Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kesin Çözüm)

Teknoloji geliştiği için, bankalardan yapacağımız birçok işlem teknolojik araçlar sayesinde kolayca yapılabiliyor. Göndermek istediğiniz parayı, cebe havale yaparak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Cebe havale yapmak için banka hesabınızın olmasına gerek yok. İstediğiniz bankadan yapabilirsiniz. TC kimlik numarası, telefon numarası gibi bilgilere gerek kalmadan çok kolay cebe havale yapmak mümkün.

Cebe havale, cep bank olarakta bilinir. Elektronik ortam üstünden para transferine cebe havale denir. Bankaların birçoğundan bu işlemi yapmak mümkün olabiliyor. Yapacağınız cebe havale işlemi için 2 veya 3 TL işlem ücreti alınır.

Cebe havale yaparken kimi bankalar telefon numarası, kimileri TC kimlik numarası isteyebilir. İstenilen bilgiler bankadan bankaya değişebilir.

Cebe havale için işlem ücreti almayan bankalar; TEB, QNB Finansbank,Kuveyttürk, AlbarakaTürk

Parayı gönderecek kişinin internet bankacılığını kullanıyor olması gerekiyor. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra; para transferi, cebe havale işlemlerini takip ederek cep telefonu ve TC kimlik numarası yazması yeterli olur.

Göndereceğiniz paranın günlük bir limiti bulunuyor. En az 20 TL, en fazla 1.000 TL’dir. Limitlerin altında veya üstünde işlem yapmak mümkün değildir. İki ayrı referans numarasıyla parça parça iki kere 1.000 TL gönderebilirsiniz.

Cepbank ile yapılan para gönderme işleminin ardından karşı tarafın cep telefonuna bilgilendirme mesajı gider. Mesajda para gönderenin ismi, soy ismi, gelen para miktarı, referans numarası ve şifre yer alır.

Bankanın ATM’sine giderek mesajda yer alan para miktarı, şifre ve referans numarasını girerek paranızı çekebilirsiniz.

Para Çekilmezse Ne Olur?

Gönderilen para çekilmediği takdirde, bir hafta sonra para gönderenin hesabına geri döner.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap