1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. CatPunk: Solana’da Gelişmiş Metaverse

CatPunk: Solana’da Gelişmiş Metaverse

Görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-1024x477.png

CatPunks, kediler tarafından enfekte edilen ilk meta-evreni inşa etmeyi amaçlayan benzersiz bir NFT projesidir.Solana’da kalıcı bir 3D çevrimiçi dünya inşa eden birkaç NFT takımından biridir. Çoğu proje, kişisel profil resimleri (PFP) için dijital sanat eserleri sağlamak ve DAO’lar oluşturmakla sınırlı olsa da, CatPunks kaliteyi her yönüyle vurgular ve kripto para birimi ve meta-evren teknolojisinde devrim yaratması beklenir.

Yaklaşan Paw City™ metaverse, insanların NFT’leri aracılığıyla kalıcı bir 3B ortamda birbirleriyle etkileşime girebilecekleri dijital sosyal ağları desteklemeyi amaçlıyor.

Aralık 2021 itibariyle ekip, tümü Magic Eden ve Solarart’tan satın alınabilen 3D CatPunk serisi, 2D CatPunk serisi ve 2D CatSteamPunk serisini piyasaya sürdü.

Aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, bir tarayıcı aracılığıyla görüntülenebilen CatPunk’ın 3D galerisi başlatıldı.

Görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-1024x477.png

Paw City™ 2022’de piyasaya sürülebilir. İlki, birden fazla CatPunk’ın VR’de takılmak ve sosyalleşmek için 3 boyutlu bir oda olan Meow Bar’dır.

içerik

 • kedi serseri nedir?
  • Kedi Punk NFT
   • 3D kedi serseri
   • 2D kedi serseri
   • 2D KediSteamPunklar
  • OG Geçişi
  • Balık parası
  • ZodiLab kimdir?
 • kedi serseri fiyatı
 • kedi punk çetesi
 • Catpunk’ı farklı kılan nedir?
 • CatPunks’a nasıl katılınır?

kedi serseri nedir?

CatPunk, ZodiLab tarafından başlatılan, değiştirilemez bir belirteç (NFT) tarafından desteklenen bir 3D kedigiller koleksiyonunu içeren Solana’daki bir meta-evren projesidir. 3D CatPunks algoritmalar tarafından oluşturulur ve saç, göz, ağız, cilt, üst ve arka plan gibi çeşitli kategorilere ve özelliklere sahiptir.

NFT, dijital varlıkların kalıcı olarak depolanmasını destekleyen bir veri depolama protokolü olan Arweave’de depolanacak.

Ekip şu anda sektördeki en iyi insanlarla bir 3D metaverse geliştiriyor. CatPunk’ın merkezi olmayan meta alanı, yönetişim belirteçleri, yardımcı belirteçler ve NFT’ler gibi birden çok öğeden oluşur. Bu sayede topluluk üyeleri, platformun bir sonraki adımını belirleyebilecek önemli kararları oylayabilir.

CatPunk metaverse’de ayrıca, Paw City™’nin para birimi olarak hizmet edecek olan $FISH adlı bir yardımcı program belirteci vardır.

Kedi Punk NFT

CatPunk’ın metaverse’sindeki çekirdek koleksiyonu, 3D CatPunks (9.999 parça), 2D CatPunk (5.000 parça) ve 2D CatSteamPunks (2.500 parça) içerir.

3D CatPunk, Paw City™ vatandaşlarının dijital kimliğini temsil etmek üzere tasarlanmış projenin ana serisidir. Tüm 3D Catpunk sahipleri yakında NFT’lerini Metaverse’de bir avatar olarak kullanabilecekler.

2D CatPunks ve 2D CatSteamPunks kullanım durumları şu anda Discord ekibi ve topluluğu tarafından belirlenmektedir.

3D kedi serseri

2D kedi serseri

2D KediSteamPunklar

OG Geçişi

OG belirteçleri bize Paw City™’nin merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) yönetişim belirteçlerini sağlayarak sahiplerine proje kararlarında oy kullanma hakkı verir.

OG PASSES aslında NFT’dir, üç farklı renk vardır:

 1. Red-250 FISH jetonları her ay havadan düşürüldü
 2. Green-200 FISH jetonları her ay havadan düşürüldü
 3. Blue-150 FISH jetonları her ay havadan düşürüldü

Bu jetonlar sayı olarak farklılık gösterir ve sahiplerine kademeli faydalar sağlar. Kırmızı geçiş en nadir olanıdır ve en yüksek ayrıcalıkları sunar ve mavi geçişe kıyasla çok değerlidir. Ayrıcalıklar arasında $FISH airdropuna dahil olmak, pasif $FISH jeton geliri ve kulüplere, konferanslara, sanal odalara ve meta-evren deneyimlerine özel erişim yer alıyor.

Unutmayın, OG PASSES’in $FISH ödülü 5 yıl sürecek. Bunları DigitalEyes, Magic Eden ve borsadan satın alabilirsiniz. Art.

Cüzdanınızda hem 3D CatPunk hem de OG PASS tutarsanız, airdrop oranınız iki katına çıkar.

Balık parası

FISH belirteci, CatPunk meta evreninin ekonomisini destekleyen platformun yerel hizmet belirtecidir. FISH başlangıçta CatPunk NFT’yi satın almak için kullanıldı, ancak gelecekte Paw City™’ye dışarıdan biri olarak girmek için kullanılabilir. Örneğin, Degen Apes veya Solana Monkey Business NFT sahibiyseniz, CatPunk 3D dünyasına Maymun veya Maymun olarak girebilmek için FISH ödeyebilirsiniz.

Kullanıcılar, kendi 3B galerilerinde birden fazla tema ayarlayabilir. FISH, 3B galerilerde ve odalarda temalar gibi ekstra özelliklerin kilidini açmak için de kullanılabilir. 3D Meow Bar da yakında giriş ücreti olarak FISH jetonlarıyla özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Şu anda FISH’i elde etmenin tek yolu, onu OG Pass sahipleri olarak aylık airdroplardan veya CatPunk’ın Discord sunucusundaki topluluk etkinlikleri, yarışmalar ve hediyeler aracılığıyla elde etmektir.

ZodiLab kimdir?

Zodilabs, CatPunks’ın arkasındaki ekiptir. Cyberpunk tarzından ilham alan sanatçılardan ve Web3 geliştiricilerinden oluşurlar. CatPunks’ın zengin arka planı bunu kanıtlıyor.

kedi serseri fiyatı

Paw City™’de dört tip CatPunk vardır:

 1. Punk-Punk, toplam nüfusun %55’ini oluşturuyor.
 2. Silah sahipleri-Silah sahipleri toplam nüfusun %30’unu oluşturmaktadır. Ayırt edici özelliği, bir kısmı dış dünyaya maruz kalan mekanik parçaların varlığıdır.
 3. Cityrunners — Cityrunners toplam nüfusun %10’unu oluşturur. Ayırt edici özellikleri parlak ve yüksek teknolojili görünümdür.
 4. Uyandırılan-uyandırılanlar toplam nüfusun %5’ini oluşturur. Gerçeği sadece onlar biliyor.

kedi punk çetesi

CatPunks’ın çeşitli kategorilerine ek olarak, Paw City™’de ayrıca şehirde yönettikleri bölgelere göre bölünmüş dört farklı çete vardır.

 • Örneğin, All-Nighters’ın şehrin doğusunda gece kulüpleri var.
 • Kabutowari, Paw City™’nin güney tarafındaki uyuşturucu ticaretini yönetiyor.
 • Kırık çipler kuzeyi işgal ediyor.
 • Katana grubu batı tarafını kontrol ediyor.

Bu çeteler ayrıca Paw City™’de farklı yeraltı faaliyetleri yürütüyor.

Catpunk’ı farklı kılan nedir?

Bugün 10 NFT projesinden 9’u özgünlük ve vizyondan yoksun olsa da, ZodiLab ekibi yol haritasındaki kilometre taşlarını beklenenden daha önce başarıyla gerçekleştirdikten sonra yeteneğini kanıtladı.

3D galeri ve 3 NFT koleksiyonu zaten çevrimiçi. Şu anda çoğu kullanıcı sabırla 3D Room ve Paw City™ meta evreninin çevrimiçi olmasını bekliyor çünkü piyasada kağıt ellerden daha fazla cat punk ve OG geçişleri biriktirdiler.

CatPunks’a nasıl katılınır?

 • Discord aracılığıyla topluluğa katılın
 • Efsaneyi okuyun veya web sitesindeki 3D galeriyi görüntüleyin: https://www.catpunk.net/
 • Her ay FISH airdrop’ları almak için birkaç OG kartı satın alın
 • Lansmandan sonra Paw City™’e girmek için Magic Eden ve Solarart’ta 3D CatPunks satın alın
 • HODL

Bilgi kaynağı: ASIACRYPTOTODAY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Evan Ezquer’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap