1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Cardano Vakfı, dApp’ler için Araç Takımı Geliştiriyor – TokenPost

Cardano Vakfı, dApp’ler için Araç Takımı Geliştiriyor – TokenPost

guncel coin haberleri

Cardano Vakfı, EMURGO ile ortaklaşa, topluluk tarafından oluşturulan bir araç yığınının geliştirilmesini kolaylaştıracak yeni bir projenin lansmanını duyurdu. Vakıf yaptığı açıklamada, girişimin merkezi olmayan uygulamaların (dApps) gelişimini hızlandıracağını söyledi. Proje MVP1 ve MVP2’den oluşacaktır.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

İlk aşamada, blok zinciri geliştiricileri, bir kavram kanıtı olarak Blockfrost blok zinciri bağlayıcısını ve basit bir arka ucu içerecektir. İkinci aşamada, vakıf farklı projelere ulaşacak ve onları projeye katkıda bulunmaya davet edecek.

Vakıf, “Bu aşamada, yeni bir adaptör veya arka uç ekleyen her çekme talebinin, test dahil olmak üzere projenin programlama yönergelerini izlemesi gerekiyor” dedi.

Cardano, ana ağa akıllı sözleşmeler ekliyor

Girişimin zaman çizelgesi belirsizliğini koruyor olsa da, Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, araç setinin Cardano’da üçüncü taraf akıllı sözleşme geliştirme için canlı bir ekosistem sağlayacağını söyledi. Ekledi:

“Bu, üzerinde çalıştığımız bir dizi açık kaynak mimarisinin ilki ve şimdi bunu ileriye taşımaktan heyecan duyuyoruz. Topluluğa araçlar ve destek sağlamak ve geleceğin mimarlarını destekleyebilmemizi sağlamak istiyoruz.”

Aralık ayında, Cardano blok zinciri platformunun kurucusu Charles Hoskinson, bu yılın ikinci yarısında ağ üzerinde uçtan uca bir çözüm bulmayı umduğunu söyledi. Hoskinson, geliştirici topluluğunun ağ üzerinde dApp’lerin gelişimini düzenlemek için bir yapı sunacağını da ortaya koydu.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap