1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Cardano Ücretleri Ethereum’dan 586 Kat Daha Ucuz: Charles Hoskinson

Cardano Ücretleri Ethereum’dan 586 Kat Daha Ucuz: Charles Hoskinson

guncel coin haberleri

Veriler, yüksek gaz ücretlerine rağmen insanların Ethereum ağını diğer ağlar üzerinden kullandığını açıkça gösteriyor.

Ethereum, kripto para birimi endüstrisindeki ilk akıllı sözleşmeli blok zinciri ağıdır ve yerel belirteci ETH, yalnızca Bitcoin’den sonra kripto para birimi endüstrisine hakimdir. Ethereum’dan sonra, birkaç blok zinciri ağı, Ethereum blok zinciri ağına büyük bir rekabet getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor.

Birkaç gün önce, ethereum’un rakibi Cardano blok zinciri ağının yerel tokeni ADA, önceki düşük seviyesi olan 1,18 dolardan (piyasa çöküşünün ortasında) %30’dan fazla arttı. Bu, SundaeSwap ana ağ duyurusu ve Cardano Bash aşamasının girişi nedeniyle aniden oldu.

Twitter hesabı @Cardano_daily, Cardano ve Ethereum blok zinciri ağlarında veri blok zinciri işlemlerini yayınlar. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, veri raporunu retweet etti ve Basho’nun daha yeni başladığını yazdı.

Yayınlanan verilere göre, iki blok zinciri ağı tarafından elde edilen gelir açısından, Cardano blok zinciri ağının işlem hacmi 700 milyon dolar arttı ve Cardano blok zinciri, işlem ücretlerinin 586 katını kaydetti.

Bununla birlikte, birkaç eleştirmen Cardano kurucusunu, Ethereum’a karşı önyargılı verileri desteklediği ve son dalgalanmanın ideal koşullarında Cardano blok zinciri ağını desteklediği için eleştirdi.

Ek olarak, başka bir Twitter kullanıcısı, Ethereum ve Cardano blok zinciri ağlarını daha yeni ve daha az popüler olan Cardano ağı altında karşılaştırdı. Adam, Ethereum ağının 39.240.000 dolar, Cardano’nun ise 24 saat içinde yalnızca 76.000 dolar ürettiğini öğrendi. Bu, Cardano’nun işlemlerden 586 kat daha az gelire sahip olduğunu gösteriyor, ancak yanmalar sayılmaz.

Öte yandan aynı kişi, Cardano ağındaki işlem ücretlerinin Ethereum ağındakinden 82 kat daha ucuz olduğuna dikkat çekti.

Cardano blok zinciri ağındaki işlem ücretlerinin şu anda çok düşük olduğuna şüphe yok, ancak gelecekte ADA’nın fiyatı fırlarsa, kesinlikle bir fiyat artışına yol açacaktır. Ancak Cardano geliştirme ekibi IOHK, son derece verimli ve ölçeklenebilir programlar getirmek için çok çalışıyor. Cardano geliştirme ekibinin amacı, sektördeki en yüksek ve en verimli işlem olacak saniyede 1 milyon işlem getirmektir.

Ayrıca okuyun: Türkiye El Salvador’u takip edebilir: rapor

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap