1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Cardano, Bitcoin, Polkadot ve Dogecoin Büyük Bir Ralli İçin Hazır – Kısa Vadeli Beklentiler

Cardano, Bitcoin, Polkadot ve Dogecoin Büyük Bir Ralli İçin Hazır – Kısa Vadeli Beklentiler

guncel coin haberleri

  • Piyasa, geçen haftanın en düşük seviyelerinden toparlanma belirtileri gösteriyor.
  • BTC, ADA, DOT ve DOGE bu haftaya iyi bir başlangıç ​​yaptı.
  • Madenciliğin çevresel etkisi hakkında bu haftaki tartışma piyasa tepkilerine neden olabilir.

Geçen haftaki düşüşün ardından, piyasa yeniden yükselmeye başladı. Bitcoin, Cardano, Polkadot ve DOGE gibi varlıklar yavaş ama istikrarlı bir şekilde zirveye yükselmeye başladı.

Boğa Piyasaları Hakim…Yine

Bitcoin, geçen hafta yaklaşık 46.000 $ ‘dan ve yılın başında yaklaşık 47.000 $’ dan düşerek geçen hafta 41.000 $ civarında seyretti. BTC, ertesi gün 43.000 doların altına düşmeden önce, 13 Ocak’ta hafta içinde yalnızca bir kez, 44.000 dolar civarında zirve yaptı. Bununla birlikte, Bitcoin boğaları haftanın başında fiyatı 42.000 doların üzerinde tuttuğundan, fiyat tekrar yükseliyor gibi görünüyor.

image-14-1024x599.png.webp

TradingView tarafından BTCUSD grafiği

Yazma sırasında, önde gelen kripto para birimi, önceki güne göre yüzde 2 artışla 43.000 doların hemen altında işlem gördü ve hacimler yaklaşık 25 milyar dolara yükseldi. Şimdiye kadar, varlık, daha düşük zaman dilimlerinde ani fiyat hareketinin aşağı yönlü görünümüne rağmen önceki haftalık düşük seviyelerini korudu.

ADA, DOGE ve DOT gibi altcoinler de güçlü bir toparlanma işaretleri gösteriyor. Cardano’nun yerel tokeni ADA, bu hafta yaklaşık %30 artışla 1,17 dolardan 1,54 dolara yükseldi. ADA son 48 saatte %11 arttı ve bugünün hacmi de önceki haftanın ortalaması olan 1 milyar dolardan 4 milyar dolara yükseldi. Madeni para geçen hafta düşmeden önce yaklaşık 1,25 dolar kadar yüksek işlem gördü.

DOGE’nin fiyatı, büyük ölçüde en etkili destekçisi Elon Musk’ın Tesla’nın Dogecoin’de ödemeleri etkinleştirdiğini açıklaması sayesinde son 24 saat içinde yükseldi. Duyuru, kripto paranın yaklaşık %30 oranında artmasına ve bu hafta sonu aylık en yüksek seviyesine ulaşmasına neden oldu.

Reklam&nbsp &nbsp

DOGE, iki hafta önce çoğunlukla 0.15 dolar ve 0.16 dolar civarında işlem gördü, ancak geçen hafta yaklaşık 0.14 dolara düştü. Haber, ona çok ihtiyaç duyulan bir destek verdi ve haftaya 0.17 dolar civarında başlayarak momentumu devam ettirdi. Dogecoin’in işlem hacmi de bu hafta büyüdü ve ortalama 1 milyar dolara yaklaştı.

DOT, geçen hafta yaklaşık 30 $ ‘dan yüksek bir seviyeden 23 $’ a düştükten sonra bu hafta bir destek aldı. DOT haftaya 27 dolardan başladı ve bugün %4’ten fazla düşüşle 25 doların altına düştü. Ticaret hacmi de 1,5 milyar dolara yükseldi.

görünüm

Yaklaşık 3 aylık düzeltmeye rağmen, birçok uzman ABD enflasyonu yükselmeye devam ederken kripto para piyasası konusunda iyimserliğini koruyor. Temsilciler Meclisi’nde kripto para madenciliğinin çevresel etkisi hakkındaki bu haftaki tartışmaların sonucu, kısa vadede piyasaları olumsuz etkileyebilir.

Analistler, olumlu kripto para birimi mevzuatı dalgasının kanıtı olarak kripto para birimi yöneticileri ve Kongre üyelerinin Aralık ayı toplantısına işaret etmekte gecikmediler.

Kripto meraklıları, Senatör Cynthia Lummis ve Kongre Üyesi Tom Emmer’ın kripto para mevzuatı dalgasına karşı temkinli. Analistler ayrıca Grayscale ve Bitwise’ın kripto para birimi fiyatlarının potansiyel bir sürücüsü olarak Şubat ayında bir spot bitcoin ETF başvurusunda bulunmasını bekliyorlar.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap