1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Cardano ağ yükü Kasım 2021’den sonra zirve yapıyor

Cardano ağ yükü Kasım 2021’den sonra zirve yapıyor

guncel coin haberleri

Cardano, ağındaki yoğun trafikle uğraşıyor. Bu yük artışı Kasım 2021’den beri çok yüksek.

Cardano, kripto para birimi endüstrisindeki 6. en büyük kripto para projesidir. Bu kripto para birimi endüstrisinde, özellikle Twitter’da Cardano’nun pek çok eleştirmeni olduğuna şüphe yok, ancak tüm bunlara ek olarak, Cardano projesinin arkasındaki geliştirme ekibi, üst düzey bir geliştirme çalışması getirmek için ellerinden geleni yapıyor. Ethereum gibi tüm amiral gemisi kripto para birimi blok zinciri ağlarına daha iyi rekabet getirin.

Cardano blok zinciri ağındaki ortalama blok zinciri yük grafiğine bakarsak, Kasım 2021’den sonra %69 olduğunu görüyoruz. Bu %69, bu bir aylık aralık için tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Cardano ortalama blok zinciri yükü.

Gösterge %100 gösterecekse, bu, Cardano blok zincirinin işlemleri kolaylaştırmak için %100 tam kapasitesini kullandığı anlamına gelir. %0 ise, Cardano ağının sıfır yüke sahip olduğu anlamına gelir, bu da hiçbir işlemin yapılmadığı anlamına gelir.

Şimdi, Cardano ağının, ağın blok zinciri işlemlerini işleme kapasitesinin yaklaşık %70’inden fazlasını kullandığını belirtmekte fayda var. Cardano blok zincirindeki kullanıcı sayısı hızla arttığından ve bu kullanıcılar sonunda bir yük haline gelebileceğinden, Cardano geliştirme ekibi için bu gergin bir durum olacaktır, Cardano Ethereum benzeri bir blok zinciri ağı gibi davranacaktır.

Ancak geliştirici ekip IOHK, ağda gelecekteki trafik için boşluk yaratabilmeleri için blok boyutunu önceden %12,5 oranında artırıyor.

Akıllı sözleşmeler büyük bir yük taşıyor

Cardano projesinin ana motivasyonu, verimli blok zinciri işlemlerini kolaylaştırmaktır, ancak kripto para birimi endüstrisinde devam eden rekabet, her kripto para projesini, ödeme seçeneklerine ek olarak ekosistemini diğer kullanım durumları ile güçlendirmeye zorlar.

Eylül 2021’de Cardano geliştirme ekibi, Cardano ağında akıllı sözleşme işlevselliğini etkinleştirmek için Alonzo hard fork’u başarıyla tanıttı.

Akıllı sözleşme işlevselliğinin tanıtılmasından sonra, Cardano ağı, Cardano’yu kullanmaya başlayarak diğer Defi kripto para projelerinden kripto para birimi endüstrisinde büyük ilgi görmeye başladı.

Cardano ekosisteminin benimsenmesi artmaya devam ederse, Cardano ağındaki blok zinciri işlemleri kesinlikle gördüğümüzden daha hızlı büyüyecektir. Bu durumda, %12,5’lik ekstra blok zinciri boyutu artık yardımcı olmayacak ve geliştiricilerin daha fazla işlem yürütmek için yeni alternatif seçeneklerden daha ileri gitmesi gerekecek.

Ayrıca şunu okuyun: FIA, Binance Pakistan temsilcisini, dolandırıcı kişileri araştırıyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap