1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bybit, 2021’de en hızlı büyüyen kripto para birimi türev borsası oldu

Bybit, 2021’de en hızlı büyüyen kripto para birimi türev borsası oldu

Bybit, 2021'de en hızlı büyüyen kripto para birimi türev borsası oldu

Mart 2018’de kurulan Bybit, perakende tüccarlar, kurumsal yatırımcılar ve risk sermayesi şirketleri için tasarlanmış küresel bir kripto para türevleri borsasıdır. Lansmanından bu yana platform, kullanıcıların Bybit’in rakiplerinin önünde kalmasına yardımcı olması için şeffaf, adil ve verimli bir ticaret ekosistemi yaratmaya kendini adamıştır.

Bybit son yıllarda ayak izini genişletmiş olsa da 2021, dünyanın en hızlı büyüyen kripto para türev borsasının hayali oldu. 2021’in ilk çeyreğinde, Bybit’in aktif kullanıcı tabanı 200’den fazla bölgeyi kapsayan yaklaşık 2,5 milyona yükseldi ve toplam işlem hacminin 1 trilyon doları aşmasına neden oldu. Aynı zamanda Bybit, 24 saatlik 76 milyar ABD doları işlem hacmine ulaştıktan sonra, küresel ETH işlem hacmini 20 milyar ABD dolarından fazla ve uluslararası BTC açık faizini 20 milyar ABD dolarından fazla aşarak kripto para birimi tarihinde yeni bir rekor kırdı. 4.9 milyon ABD doları.

Genel olarak, Bybit bu yıl listesinde birçok yeni başarıya imza attı. 2021’in başlarında Bybit, ürün ve hizmetlerinde, logosunda, ana sayfa tasarımında ve kullanıcı arayüzünde büyük değişiklikler yaptı ve büyüyen kullanıcı tabanını karşılamak için yeni bir mobil arayüz başlattı. Ayrıca platform, borsaya liderlik ederken bir dizi mevcut rekoru kırarak 2021’de parlayacak birkaç borsa arasındaki yerini sağlamlaştırdı. Başka bir deyişle, 2021’de Bybit’in bazı önemli kilometre taşlarına bir göz atalım.

Destansı kilometre taşları ve başarılarla dolu bir yıl

Bybit ekibi, platformun ürün yelpazesini daha da genişletmek için bu yıl Nisan ayında “Balance Booster” gelir ürününü piyasaya sunarak kullanıcıların BTC gelir kuponu APY’nin %6’sını ve USDT kuponlarının %15’ini elde etmelerini sağladı.

Ardından, Mayıs 2021’de Bybit, kullanıcılara en iyi merkezi olmayan finansmanı (DeFi) getiren ByFi Center’ı da başlattı. ByFi ürün paketinin bir parçası olarak Bybit, kullanıcılarının ETH madenciliğine anında erişmesini sağlayan bir hizmet olarak madencilik (MaaS) planı olan en son hizmeti olan Bybit Bulut madencilik planını başlattı. 100 dolar. Bybit Bulut madenciliği, 7 günlük, 21 günlük ve 42 günlük planlar dahil olmak üzere esnek planlar sunar.Pahalı madencilik donanımına yatırım yapmadan kripto para madenciliğine başlamak isteyen kullanıcılar için ideal bir çözümdür.

Singapur merkezli şirket, yeni merkezi olmayan özerk kuruluş BitDAO’ya büyük yatırım yaptıktan sonra, Bybit de Haziran ayında manşetlere çıktı. BitDAO, milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel ve yatırımcı Alan Howard tarafından yönetilen 230 milyon dolarlık bir finansmanın tamamlanmasının ardından başlatıldı. Bu girişim için Bybit, vadeli işlem hacmine (önceki 1 milyar doları aşan performansa göre tahmin edilen) dayalı olarak düzenli katkılarda bulunma sözü verdi.

Aynı dönemde Bybit, türev alım satım hizmetlerini desteklemek için yeni bir spot alım satım platformu lanse ederek ürün yelpazesini genişletti. Yeni platformun bir parçası olarak Bybit dört işlem çifti başlattı: BTC/USDT, XRP/USDT, ETH/USDT ve EOS/USDT ve daha fazlası bunu takip edecek.

E-spor ve profesyonel futbol stadyumlarına girin

Ürün yelpazesini genişletmenin yanı sıra Bybit, e-spor endüstrisinde de yer almaktadır. Ağustos ayında Bybit, Rusya’nın en prestijli e-spor kulübü Virtus.Pro (VP) ile üç yıllık bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği sayesinde Bybit, e-spor takımının CS:GO ve DOTA takımlarını destekleyen Virtus.Pro’nun resmi NFT ve kripto para platformu ortağı olarak kendini kanıtladı.

Bunu, Ukraynalı e-spor organizasyonu Natus Vincere (NAVI) ile üç yıllık bir stratejik ortaklık izledi. NAVI’nin resmi kripto para ortak platformu olan Bybit logosu, tüm takım formalarında göze çarpan bir konumda görünür. Bu ortaklık, zorbalık karşıtı kampanyayı ve Bybit’in yıllık amiral gemisi ticaret yarışması WSOT’u (World Trading Series) kapsayan birden fazla projede birlikte çalışan iki kuruluşu kapsar.

Bybit, e-spor oyunları alanına geçişinin bir parçası olarak, İsveç e-spor organizasyonu Alliance ve Danimarka e-spor takımı Astralis ile üç yıllık iki sponsorluk daha duyurdu. Her iki kuruluş da CS:GO ve DOTA oyunlarındaki olağanüstü performanslarıyla tanınır. Bu ortaklık, Bybit ve NAVI arasındaki işbirliğine benzer ve Bybit logosu, Astralis ve Alliance’ın formalarında, sosyal medya platformlarında ve akış kanallarında belirgin bir şekilde görüntülenir.

Buna ek olarak, Bybit, Lionel Messi liderliğindeki uluslararası erkek futbol takımı da dahil olmak üzere Arjantin milli futbol takımının ana küresel sponsoru oldu. İki yıllık anlaşmaya göre, Bybit markası Arjantin Futbol Federasyonu’nun (AFA) tüm varlıklarında, logosu ise tüm milli takımların antrenman ekipmanlarında yer alacak.

Stratejik olarak konuşursak, Bybit bu sponsorlukları yıllık WSOT rekabetini desteklemek ve daha fazla ana akım tanınırlık kazanmak için kullanmayı ve aynı zamanda kripto para teknolojisini halka tanıtmayı planlıyor.

Cryptocurrency topluluğunun yeni Launchpad’i

Eylül 2021’de Bybit, platformda resmi olarak yayınlanan ilk belirteç olarak $BIT ile belirteç yayınlama web sitesi Bybit Launchpad’i başlattı. Bybit Launchpad, yenilikçi kripto para projelerini, güvenliklerini sağlarken gelecek vaat eden projelere ulaşmak isteyen kullanıcılarla buluşturuyor. Yerel düzenlemelere uygunluğu sağlamak için yalnızca KYC L1’i tamamlayan Bybit kullanıcıları programa katılmaya hak kazanır.

BitDAO’nun yerel belirteci $BIT, Bybit’in düzenli olarak katkıda bulunmayı vaat ettiği platformla aynıdır. BitDAO, DeFi’nin büyümesini desteklemek için finansal ve insan kaynakları tahsis etmeyi amaçlar ve Polygon, Sushiswap, Kain Warwick, Dragonfly Capital, Pantera Capital gibi önde gelen yatırımcılar ve projeler tarafından desteklenir.

Hak edilmiş bir ödül

Bybit’in şeffaflığa olan bağlılığı göz ardı edilmedi. Platform kısa süre önce 2021 Dubai Cryptocurrency Expo (CED) Ödülleri’nde “En Şeffaf Değişim Ödülü”nü kazandı. Etkinliğe 14-15 Ekim tarihleri ​​arasında Dubai Festival Arena’da gerçekleştirildi ve 8.000’den fazla kripto para birimi uzmanı, etkileyicisi ve uzmanı katıldı.

En hızlı büyüyen türev borsalarından biri olan Bybit, altyapısını güçlendirmek için bütçesinin yaklaşık %25’ini güvenlik sektörüne yatırdı, bu da piyasa ortalamasının neredeyse iki katı. Platform, şeffaflık ve güvenilirlik vaadini sürdürmek için yeni güncellemeler ve özellikler sunmaya devam ediyor.

Esasen 2021, platform yeni pazarlar açtığı ve ürün paketini genişlettiği için Bybit için verimli bir yıl olacak. Platform, sezgisel ve yenilikçi bir ticaret deneyimi sunarak perakende ve kurumsal yatırımcılar için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca türevleri için 100 kata kadar kaldıraç sağlayan tek platformdur.

Geniş ürün yelpazesi ve müşteri odaklı değerleri nedeniyle Bybit, bu yıl FTX US, OKEx, eToro, AAX vb. dahil olmak üzere birçok tanınmış borsayı geride bıraktı.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap