1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bu hafta satın alınacak en iyi 5 altcoin [DOGE, BNB, SOL, MATIC, OSMO] Ocak 2022 3. Hafta

Bu hafta satın alınacak en iyi 5 altcoin [DOGE, BNB, SOL, MATIC, OSMO] Ocak 2022 3. Hafta

guncel coin haberleri

Ocak ayının üçüncü haftası önümüzde ve yatırımcılar satın almak için en iyi altcoinleri arıyor. Bu makale şu anda en iyi altcoinleri sergiliyor, piyasa hala ayılarla savaşıyor ve çöküşten çıkmak istiyor.

1. Dogecoin (DOGE)

Hafta sona ererken, Dogecoin satın alınacak en iyi altcoinler listemizi başlatıyor. Piyasadaki en popüler meme coindir ve şimdiden internet ve sosyal medya platformlarında büyük ve ölümsüz bir takipçi kitlesine sahiptir.

Hayran kitlesinin büyüklüğü ile Dogecoin’in neden iyi bir yatırım olduğunu anlamak kolay. Bununla birlikte, varlığın geliştiricileri şimdi onu gerçek kullanım durumları ile ciddi bir kripto para birimi haline getiriyor.

Bu hafta Tesla CEO’su Eon Musk, şirketin ürünlerini satma ve Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etme sözünü yerine getirdi. Tesla’nın resmi mağazası artık ticari ödemeler için Dogecoin’i kabul ediyor ve bu da onu gerçek ödemeler için meme paralarını kullanan ilk şirket yapıyor.

Musk geçmişte Dogecoin ile ilgili büyük oyun ve ödeme potansiyeli hakkında konuşmuştu. Şimdi, parasını ağzının olduğu yere koyuyor gibi görünüyor.

Beklendiği gibi, buna tepki çok büyük oldu. Dogecoin’in fiyatı son 24 saatte %11 arttı ve haberler daha da yükselmesine neden olabilir.

Şimdi, Tesla’nın izinden giden ve Dogecoin’de ödeme kabul eden başka kimlerin olduğunu görmek ilginç olacak.

Ödemelerdeki atılıma ek olarak, Dogecoin Vakfı kısa süre önce köpek temalı bir varlığa stake getirme planlarını doğruladı. Staking şu anda piyasada sıcak bir trend ve Dogecoin staking’e sahip olmak, varlığı büyük potansiyele sahip gerçek bir kripto para birimi olarak oluşturmanın bir sonraki adımı olacaktır.

2. Binance Coin (BNB)

202120115-8.png.webp

BNB, dünyanın en iyi kripto para borsası Binance’in yerel tokenidir. Hepsi borsalarla ilgili çeşitli nedenlerle en iyi altcoinler listemizde yer almaktadır.

Bir yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” Zhao, kısa süre önce kripto para birimi alanındaki en zengin adam seçildi. 96 milyar dolarlık net servetiyle Zhao, Hintli petrol patronu Mukesh Ambani’nin bir sıra önünde dünyanın en zengin 11. insanı.

Ek olarak, Binance’in kendisi de yeni yılda önemli ölçüde genişlemek istiyor. Şirket, 2021’de, çoğunlukla küresel düzenleyiciler tarafından defalarca hedeflendiği için karışık aksilikler yaşadı.

Birleşik Krallık’tan İtalya’ya, Binance yanlış şeyi yapıyor gibi görünen kripto para birimi şirketlerinin poster çocuğu haline geldi.

Ancak, 2022’de her şey değişecek. Şirketin üç hafta önce Kanada ve Bahreyn Krallığı’nda faaliyet göstermesine izin verildi ve bu hafta Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT) girişini yönlendirmek üzere iki yeni uyum yöneticisi tuttu.

Bir yan not olarak, borsa aynı zamanda Afrika Uluslar Kupası (AFCON) turnuvasının resmi sponsorudur. Hareket, en kalabalık ikinci ülkeyle bağlarını güçlendirebilir.

Binance zaten dünyanın en iyi borsası, ancak gelecekte etkisini daha da genişletmeyi umuyor. Şirket büyüdükçe BNB’nin değeri de artıyor.

3. Solana (SOL)

202120115-9.png.webp

SOL, bugün dünyanın en popüler blok zinciri platformlarından biri olan Solana’nın yerel simgesidir. Geliştiriciler Ethereum’dan uzaklaşmaya ve üzerine inşa edilecek alternatif blok zincirleri aramaya başladıkça, varlık 2021’de büyük bir atılım gördü. Ünlü “Ethereum Killer” da Solana ilk tercihtir.

Solana, kripto para piyasasında kendine bir yer edindiğine göre, blok zinciri de büyümek istiyor. Ve şimdiye kadar, çabaları farkedilmeden gitmedi.

Bu hafta Bank of America dijital varlık stratejisti Alkesh Shah, platformun yakında “kripto para birimlerinin VISA’sı” haline gelebileceğini öngördü.

Shah araştırma notunda Solana’nın düşük maliyet ve yüksek işlem hacmi sunduğunu açıkladı. Bu, onu “mikro ödemeler, merkezi olmayan finans (DeFi), değiştirilemez tokenlar (NFT), merkezi olmayan web (Web3) ve blok zinciri oyunları” dahil olmak üzere kripto para birimi endüstrisindeki en son trend yakalayıcılardan bazıları için ideal hale getiriyor.

Şu anda herkes Solana’nın büyüme potansiyelini görüyor. İki yaşından küçük olmasına rağmen, blok zincirinin SOL jetonu, kripto para birimi endüstrisindeki beşinci en büyük varlık haline geldi.

Solana, blok zinciri alanı büyüdükçe giderek daha önemli bir rol oynayacak. Bu, SOL’ü her yönüyle çekici bir yatırım haline getirir.

4. Çokgen (MATIC)

202120115-10.png.webp

Şu anda satın alınacak en iyi altcoinler arasında bir başka iyi isim MATIC. Varlık, son aylarda giderek daha popüler hale gelen Ethereum için ikinci katmanlı bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon’un yerel belirtecidir.

Polygon, Etheruem için geliştiricilerin, Etheruem’in yüksek işlem ücretlerini ve yapım sırasında artan gecikmeyi atlamasını sağlayan bir ölçeklendirme çözümü sunar. Aynı zamanda geliştiricilerin tamamen işlevsel blok zincirlerini ve merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) oluşturup başlatabilecekleri bir platformdur.

Son zamanlarda, Polygon, değiştirilemez belirteçlerle sorunsuz uyumluluğu nedeniyle övüldü. Salı günü, dünyanın önde gelen haber ve yayın kuruluşlarından biri olan Associated Press (AP), Polygon blok zincirinde bir NFT pazar yeri başlattı. Bu pazarla, AP fotoğrafçıları en ikonik fotoğraflarından bazılarını NFT olarak satabilecekler.

Bağımsız veriler ayrıca Polygon’daki NFT etkinliğinin birkaç aydır arttığını gösteriyor. MATIC, 2022’de NFT trenine binebilir.

5. Osmoz (OSMO)

202120115-11.png.webp

Satın alınacak en iyi altcoinler sıralamasında sonuncusu, DeFi protokolü Osmosis’in yerel belirteci olan OSMO’dur.

Osmosis, Blok Zincirler Arası İletişim Protokolü (IBC) aracılığıyla bağlantılı projelere hizmet veren ilk merkezi olmayan borsadır (DEX).

Bu, DeFi yan endüstrisinde büyüyen bir projedir ve tarihin de gösterdiği gibi, zaten popüler olan DeFi projeleri iyi performans gösterme eğilimindedir. OSMO’nun fiyatı geçen ay %100’den fazla artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32$’a ulaştı.

Osmoz önemli ölçüde büyümeye devam ettikçe fiyatlar yükseldi. Platformdaki işlem hacmi, 7 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 186,8 milyon $’a ulaştı ve protokolde kilitlenen toplam değer şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,23 milyar $’a ulaştı. OSMO’nun her yerde güçlü temelleri vardır ve çekicidir.

daha fazla oku:

Dogecoin nasıl satın alınır
Binance Coin (BNB) Nereden Alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jimmy Aki’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap