1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. BSV blok zinciri, Malta’nın iGaming NEXT’inde oyun endüstrisini fethetti

BSV blok zinciri, Malta’nın iGaming NEXT’inde oyun endüstrisini fethetti

guncel coin haberleri

Bu, sektördeki en seçkin konferanslardan biri olabilir: Malta’daki iGaming NEXT konferansı, oyun ve oyun endüstrisinin sağlanması ve geliştirilmesi için çığır açan bir konferans. Malta aynı zamanda çok uluslu şirketler için bir kaledir. iGaming NEXT Valletta 2021’in bu yılki teması, blockchain teknolojisini ve sektöre getirdiği fırsatları da etkinliğin odağına getiren “Statükoyu altüst et”.

iGaming endüstrisinin çok büyük bir pazarı var. New York’taki CoinGeek konferansında yaptığı konuşmada, Built By Gamers’dan Taylor Searle, oyun endüstrisinin tek gelirinin spor ve film endüstrilerinin toplam gelirini aştığını ve dünya nüfusunun yaklaşık yarısının oyuncu olarak sınıflandırılabileceğini açıkladı. E-sporun eğlencenin geleceği olduğu gerçeği, pazarın istikrarlı büyümesiyle pekiştiriliyor.

En çok çeşitlenen yeni teknolojilerden biri olan blockchain teknolojisinin oyun alanında da önemli uygulamaları var.iGaming NEXT’in çeşitli grupları bu uygulamaları tartıştı.

Düzenleme sorunları, iGaming endüstrisinde neredeyse günlük yaşamın bir parçasıdır. Özellikle bu sorunlu noktalar, Müşterini Tanı (KYC) prosedürleri ve sorumlu kumarla ilgili yasalar, Crucial Compliance CEO’su Paul Foster ve nChain Satış Direktörü Nick Hill ile bir panel tartışmasında tartışıldı.

Crucial Compliance, yenilikçi teknolojilerin kullanımını getirir ve oyuncu koruma yönetimi, kara para aklamayı önleme (AML), sorumlu oyun yasasına uygunluk ve satın alınabilirlik kontrolleri ile hepsi bir arada bir sistem sağlar.

“Düzenleme amacıyla büyük miktarda veri depoladığınızda, bu çok zor olabilir, çünkü tüm veriler uluslararası olarak biraz farklı bir şekilde depolanır. Bir veri merkeziniz var, farklı bir sisteminiz olabilir ve işler çok karışabilir. Bütün fikir, blok zincirine veri koyarak, tek bir gerçek kaynağına sahip olabileceğiniz ve operatörlerin bugün karşılaştığı birçok sorunu aniden çözmeye başlayabileceğinizdir.” Dedi.

Oyun endüstrisinde, operatörlerin savunmasız kumarbazları görmelerine izin veren bazı tehlike işaretleri vardır. Örneğin, bağımlılık yapan davranışlarla finansal ve insani sınırları aşan oyuncular, operatör tarafından derhal uyarılmalı ve gerektiğinde bloke edilmelidir. Operatörler ilgili önlemleri almazlarsa, yetkililer tarafından yüksek para cezaları ve cezalarla karşı karşıya kalacaklar.

20 yılı aşkın bir süredir sektörde olan Nick Hill şunları söyledi: “Bildiğimiz gibi, düzenleyiciler operatörlere karşı ciddi önlemler aldı, para aklama veya sorumlu kumar vb. . Biraz. Bunu inkar et, söylediklerine kadar geri götürülebilir: [The BSV区块链] Neredeyse bir sigorta poliçesi gibi. Her şey zincirde, yani gözden geçirebilirsin ve sonra sigorta poliçeni alırsın ve ‘Regülatöre bak, gereken her şeyi ve daha fazlasını yaptım’ dersin. Hill, verilerin bütünlüğünü kanıtlayabilen Kensei hizmet platformundan bahsetti.Bu nedenle, bir yandan oyun operatörleri dahili uzman bilgisi olmadan blok zinciri teknolojisini kullanabilir, diğer yandan operatörler değişmez verileri kullanabilirler Kendinizi zorlu çizgilerden koruyun düzenleyicilerin etkisi.

Nick Tepesi

Kumar endüstrisi, yalnızca büyük miktarda denetim çalışmasıyla değil, aynı zamanda yenilik yapma isteğiyle de karakterize edilir. Medyanın NFT (karşılaştırılamaz token) ve dijital para birimi konusundaki hype’ı sektörde göz ardı edilmedi. Yolo Group’tan CPO Roman German ve FunFair Technologies’den COO Lloyd Purser ile panel tartışmasına katıldım.Oisin Lunny’nin himayesinde blockchain durumunu tartıştık.

Blockchain teknolojisi, birçok fırsatı olan çok geniş bir alandır, ancak yalnızca doğru teknoloji uygulandığında. Birkaç hafta önce, FunFair, Ethereum’un devasa işlem ücretleri nedeniyle bazı oyun hizmetlerinden vazgeçmek zorunda kaldığı için medyada bir konu haline geldi. Etkinlik sırasında FunFair ile iletişime geçtim ve onlara sorunu sürdürülebilir bir şekilde çözmeleri için SmartLedger ve BSV blockchain yardımı sağladım.

Sempozyumda, “Yanlış teknolojiyi kullanırsanız, teknolojinin ölçeklenebilir olmaması ve Ethereum gibi işlem maliyetlerinin çok yüksek olması veya teknoloji olmaması nedeniyle bir noktada hizmetinize devam edemeyebilirsiniz” diye açıkladım. SmartLedger Oluşturulan uygulama, her şeyi yapmak için kullanabilecekleri yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve sürdürülebilir BSV blok zinciri teknolojisine dayalı olacaktır. Tokenizasyon, akıllı sözleşmeler, Ricardo sözleşmeleri, temel sözleşme sabittir ve çalışmalarınız boşa gitmeyecektir.

Mike Krautscheid

Oyun alanındaki blockchain uygulamalarını daha iyi anlamak için, doğrudan ve ucuz mikro ödeme seçenekleri veya temassız fon yönetimine ek olarak: NFT, oyunda benzersiz bir öğe veya ödül ve sertifika olarak kullanılabilir. Oyuncular ayrıca hesaplarını yeniden etkinleştirdikleri için bir ödül alabilirler. Özellikle coğrafi konum, VR/AR/XR ve diğer teknolojilerle birleştiğinde, kullanıcılar için harika bir deneyim yaratabilir. Krautscheid, bu teknolojileri tam olarak dağıtabilen yeni bir biletleme platformu türü olan TicketMint’ten bahsetti.

Tüm oyun ve oyun adımları ayrıca blok zincirinde yürütülebilir ve korunabilir. BSV ekosistemindeki amiral gemisi uygulamalarından biri FYX Gaming’in CryptoFights’ıdır. Şirket, CryptoFights aracılığıyla, BSV blok zincirinde çalışan ve genellikle tüm Ethereum ağındaki işlem sayısını aşan bir çevrimiçi oyun sağlıyor. Sadece bu oyun aracılığıyla 1,4 milyondan fazla işlem var ve sayı hala artıyor.En ünlü blok zincir teknolojilerinden biri olan Ethereum, daha yüksek ölçeklenebilirlik veya bu tür uygun işlem ücretleri sağlayamaz.

Ölçeklenebilirliği ve çok yönlülüğü ile BSV, çok sayıda sonsuz olasılık sunar.

Veri bütünlüğü ve sorumlu kumar hakkındaki paneli buradan izleyin:

Oyundaki NFT ve diğer blockchain fırsatları hakkındaki paneli buradan izleyin:

Bitcoin’de yeni misiniz? Bitcoin (başlangıçta Satoshi Nakamoto tarafından tasarlandı) ve blok zinciri hakkında daha fazla bilgi edinmek için nihai kaynak kılavuzu olan CoinGeek’in Bitcoin yeni başlayanlar bölümüne göz atın.

Bilgi kaynağı: COINGEEK’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap