1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Brezilyalı kullanıcılar Crypto.Com’dan yeni bir Visa kripto para kartı alıyor

Brezilyalı kullanıcılar Crypto.Com’dan yeni bir Visa kripto para kartı alıyor

guncel coin haberleri

Hong Kong merkezli dijital varlık borsası crypto.com, Brezilya’da Visa kripto para kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Şirket bir blog yazısında “Brezilya’da Crypto.com Visa kartlarını vermeye başladığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz…” dedi.

ATM para çekme ücreti yok

Bu kartlar, doğası gereği ön ödemeli oldukları ve fiat para birimi veya kripto para birimi ile kontör yükledikleri için sıradan Visa kredi kartlarından farklıdır.

Borsaya göre, kart başvurusunda bulunan ve kart alan kullanıcılardan herhangi bir ATM para çekme veya aylık ücret alınmayacak.

Ayrıca bu kartlar, içinde depolanan DeFi protokolünün tüm tokenlerini alıcının piyasa para birimine dönüştürebilir. Dönüştürme işleminden sonra ATM’den para çekmek veya alışveriş yapmak için kullanılabilirler. Blog gönderisi ayrıca, bu kartların belirli akış platformlarına (Amazon Prime, Netflix ve Spotify gibi) abonelikler için tüketim ve indirimlerin yaklaşık %8’ini sağlayacağını belirtti.

Borsa, Brezilyalıların Crypto.com uygulaması üzerinden kart başvurusunda bulunabileceğini ancak onay sürecinden geçeceklerini belirtti.

Bundan önce, onaylı kart sahipleri çevrimiçi olarak kullanılabilecek sanal kartlar alacaklardır. Kullanıcıların ATM’de para çekmesine izin veren fiziksel bir kart yoktur. Ancak kripto para banka kartlarının piyasaya sürülmesiyle, Brezilyalılar hesaplarından çok az veya hiç para çekme ücreti alınmadan doğrudan para çekebilirler. Crypto.com, dünyadaki en yaygın kullanılan kripto para birimi bağlantı kartı ürününü yayınlamasıyla popülerdir. Foris GFS BR LTDA tarafından Visa Worldwide Pte Limited lisansı altında verilen şirketin amiral gemisi ürünlerinden biridir.

Yönetim randevusu

Crypto.com ayrıca işini küresel olarak genişletmeyi umuyor. Bu nedenle, son zamanlarda genişleme hedeflerine ulaşmak için bazı yöneticiler atadı. Eylül ayında Crypto.com, Patrick Yoon’u Kore’nin yeni genel müdürü olarak atadı. Kripto para alanını daha iyi anlamak için politika yapıcılar ve endüstri liderleriyle birlikte çalışacak.

Yoon, Kore düzenleyici endüstrisinde uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve uzmanlığını Crypto.com’un Asya’daki operasyonlarını güçlendirmek için kullanmayı umuyor.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazarı Ali Raza’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlere ilişkin ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap