1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bölüm 3 Fıstık için para öderseniz maymun alırsınız

Bölüm 3 Fıstık için para öderseniz maymun alırsınız

Bölüm 3 Fıstık için para öderseniz maymun alırsınız

Motif’in nesi var? Kopya ticaretinin fon yönetimini bozacağını düşünüyorsanız, bu soruyu cevaplamalısınız.

“Motif, bireylerin ve yatırım danışmanlarının günlük fikirler ve ekonomik eğilimler etrafında oluşturulmuş hisse senedi ve tahvil portföylerine yatırım yapmalarına olanak tanır” (kaynak Crunchbase). Motif, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Balderton Capital ve Renren gibi üst düzey yatırımcılardan 126,5 milyon ABD doları toplamasına rağmen, sorun yaşadılar, kapattılar ve portföylerini Motif ile rekabet eden Folio Investing’e devrettiler. O zamandan beri, Charles Schwab (FinTech 50 borsada işlem gören şirketler endeksinin önemli bir katılımcısı) tarafından satın alındı.

DailyFintech, Motif hakkında birkaç kez haber yaptı (burada Motif olarak işaretlenmiş makaleye bakın).

Motif, kendi içgörülerinize dayalı bir hisse senedi portföyünü birleştirebileceğiniz fikrine dayanmaktadır. Diğer müşteriler oluşturduğunuz temayı satın alır veya yeniden dengelerse, içerik oluşturucunun telif hakkı planı size 1 ABD doları verir.

Motif’i 2014’te ilk gördüğümde “Bence bir dolar yetmez” yazmıştım. Kendi fikirlerinize göre bir hedge fon kurarsanız, bir servet kazanabilirsiniz, ancak bir başlangıç ​​​​fonu kurma riski çok yüksektir.

Elbette, zenginliğe giden çok tehlikeli bir yol ile bir fincan kahvenin %25’i arasında bir şeyler olmalı.

Kopya tüccarlarının fon yönetimini bozduğu argümanı, bireylerin başarılı işlemlere yol açan içgörüye sahip olabileceğini ve diğer yatırımcıların bu başarılı işlemleri kopyalamak ve ücret almak isteyeceklerini varsayar.

Yatırımcılar, hedge fonları için “2 ve 20” ödüyorlar. 2 = Yönetim altındaki varlıkların %2’si (AUM) = yatırımcılar için yüksek risk, %20 kar payının %20’sidir, eğer hedge fonları cömert getiri sağlıyorsa, bu kabul edilebilirdir (= Hedge fonlarında Alpha). AUM ücretleri riskini almazlarsa, birçok yatırımcı kârın %20’sinden (hatta %30’undan) fazlasını ödemekten mutlu olacaktır. Bu, başarılı işlemlere yol açan içgörüye sahip kişilere büyük miktarlarda (fıstık yerine) ödeme yapmayı mümkün kılar.

Bazı konular kısa dikkat süremiz için çok karmaşık, bu yüzden iki haftada bir 4 gönderi yayınlıyoruz ve her gönderi dikkatinizi kaybetmemek için yeterince kısa, ancak genel olarak, bu konunun karmaşıklığı Bu adil. Abone olarak takip etmeye devam edin.

Bölüm 1

Bölüm 2

3. Bölüm

4. Bölüm

Bazıları henüz serbest bırakılmamış olabilir.

Günlük Fintech’in orijinal içgörüleri size yıllık 143 ABD Doları (haftalık 2,75 ABD Dolarına eşdeğer) fiyatla sunulmaktadır. 2,75 dolar size bir fincan kahve (belki) veya bir haftalığına küresel bir fintech bloguna abone olmanın maliyetini alabilir – beyin için kafein milyonlarca dolar değerinde olabilir.

Bilgi kaynağı: DAILYFINTECH’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar Bernard Lunn’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap