1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bloomberg analisti Bitcoin’in 2022’de 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor

Bloomberg analisti Bitcoin’in 2022’de 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor

guncel coin haberleri

Önümüzdeki 22 gün sona ererken, Bitcoin’in 100.000 dolarlık hedefine ulaşma şansı azalıyor, özellikle de kripto para son zamanlarda tekrar 50.000 dolar seviyesinin altına düşüren bir fiyat düzeltmesine tanık olduğundan.

Görünüşe göre uzmanlar, amiral gemisi kripto para varlıklarında 100.000 dolarlık tahminlerinden vazgeçmeye başlıyor ve bazı insanlar şimdiden BTC’nin sonunda 2022’de fiyata ulaşmasını bekliyor.

Bloomberg tarafından araştırılan kıdemli bir emtia stratejisti olan Mick McGlone, bir tweet’inde 2022’de Bitcoin ve altının tercih edileceğini çünkü deflasyonun gücünün sırasıyla 100.000 dolar ve 2.000 dolara ulaşacağını yazdı.

Analistler, Cuma günü açıklanacak olan bir sonraki ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin yıllık bazda %6.7 artış göstereceğini tahmin ediyor. Magron’a göre, artan bu enflasyonist baskı, emtia fiyatlarına ve hisse senetlerine blok zinciri tepkisi verecek. Ancak bu enflasyon oranı, BTC ve golfün değerini yeni zirvelere çıkarmaya yardımcı olabilir. “100.000 dolar Bitcoin, 50 dolar petrol, 2.000 dolar altın mı?”

Emtiaların zirvesi ve ABD uzun vadeli Hazine getirilerindeki düşüş, 2022’de deflasyonist güçlerin restore edilebileceğini ve bunun Bitcoin ve altın üzerinde olumlu bir etkisi olacağını gösteriyor.

Bu yıl Bitcoin için en popüler tahminlerden biri, değerinin 100.000 $ fiyatını aşacağı yönünde. Kasım ayı başlarında 68.000 dolarlık yeni bir zirveye ulaştıktan sonra, kripto para topluluğu üyeleri dijital varlıkların fiyatının artmasını bekliyordu.

Bununla birlikte, token 42.000 $’a düştü ve ardından mevcut 48.379 $’a yükseldi. Bazı kripto para analistleri, bu yıl tokenler için yeni bir zirveye tanık olabileceğimizi belirtti.

Published in: Bitcoin, işlemler

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap