1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bloomberg Analisti, Bitcoin 2022’de Hisse Senetlerinden Daha İyi Performans Gösterebilir

Bloomberg Analisti, Bitcoin 2022’de Hisse Senetlerinden Daha İyi Performans Gösterebilir

guncel coin haberleri

Bloomberg’deki bir analist Bitcoin ve borsayı analiz etti ve bazı durumlarda Bitcoin’in borsadan daha iyi performans göstereceğini tahmin etti.

Hepimizin bildiği gibi, kripto para piyasası 2021’de büyük inişler ve çıkışlar yaşadı. Son olarak, 2022’deyiz, ancak çoğu uzman, kripto para birimi endüstrisinin 2021 kadar iyi performans göstermeyebileceğine inanıyor, çünkü 2021’in sektöre fon girişi için katalizör olan birçok nedeni var.

Son zamanlarda, Bloomberg’deki bir analist bir rapor yayınladı. Analistlere göre, Bitcoin borsadan çok daha iyi durumda.

Analistlere göre, Federal Rezerv bu yıl Ocak ayında faiz oranlarını artıracak, bu da borsa yerine Bitcoin için olumlu bir durum olacak.

“Bitcoin ve borsa için bir kazan-kazan durumu.”

Diğer analistler şunları ekledi:

“Piyasayı genişletmek yaygınlaştı, ancak emtialar ve bitcoin erken dönüşün liderleri gibi görünüyor. Bu, boğa piyasasının süresi meselesi ve kripto para biriminin referans noktasının geldiğini görüyoruz.”

Fed’in Aralık ayı politika toplantısından sonra, Çarşamba günü herkes bankacıların önceden beklenenden daha hızlı bir şekilde agresif bir şekilde teşvik desteği sağlamaya hazır olduğunu biliyordu. Bu hızlı planların fikri, menkul kıymetlerin değeri de dahil olmak üzere şu anda 8.3 trilyon dolar olan Fed’in bilançosundan fon çekilirken gerçekleşecek olan bu yılki ralliye bir ek getirecek.

Her zamanki gibi, daha az teşvik, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi varlıklar için genellikle olumsuz bir gerçek olarak kabul edilir, ancak burada Bitcoin benzersizdir ve başka bir düzeyde benzersizdir.

“Kripto para birimleri, risk alma ve spekülasyon için gidilecek yerdir. Risk varlıklarının düşmesi, Fed’in enflasyonla mücadelesine yardımcı olur. Küresel bir rezerv varlığı olan Bitcoin, bu senaryoda ana yararlanıcı olabilir.”

Tüm bunların dışında analistler, Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’lerin çoğunlukla istikrarlı kalacağına inanıyor.

BTC/USD net bir düşüş trendinde ve FOMC tutanaklarının yayınlanmasının ardından hızlanıyor.

AYRICA OKUYUN: Tezos, Fransız espor Team Vitality ile ortaklık kuruyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap