1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitmart, hacker kurbanları için tazminat açıkladı

Bitmart, hacker kurbanları için tazminat açıkladı

Vee Finans Bitmart

Vee Finans Bitmart

Gerçek zamanlı bir kripto para hizmet sağlayıcısı olan Bitmart, son zamanlarda güvenlik açıklarının hedefi haline geldi. Kripto para platformu kısa süre önce, kötü niyetli aktörlerin sıcak cüzdanlar aracılığıyla yaklaşık 200 milyon ABD doları aklayabildiği büyük bir hack saldırısına tanık oldu. Güvenlik açığının ilk olarak blockchain güvenlik şirketi PechShield tarafından keşfedildiğini ve ekibinin kötü niyetli bir üçüncü tarafın başlangıçta Ether zinciri aracılığıyla yaklaşık 100 milyon ABD Doları transfer edebildiğini ortaya çıkardığını belirtmekte fayda var. Fon akışı, aynı zamanda Binance Akıllı Zincir (BSC) rezervi aracılığıyla 96 milyon ABD doları daha aklandıktan sonra gerçekleşti.

Bu tür faaliyetler ortaya çıktıktan sonra, küresel finansal düzenleyiciler daha fazla ateş gücü kazandı. Ancak, düzenleyici baskı ve topluluğun sesi altında Bitmart, mağdurlara tazminat ödeyeceğini iddia ediyor.

Bitmart olaya nasıl tepki verdi?

Hacker saldırısından sonra Bitmart, her türlü doğrudan hasarı sınırlamak için birden fazla sistemi kapatmak için harekete geçtiğine dikkat çekti. Bu eylemler, jeton çekme işlemlerini durdurmayı ve belirli ticaret çiftlerini durdurmayı içerir. Platformun bir sözcüsüne göre, şirket hizmetlerini kademeli olarak geri yüklemeye devam etmeyi planlıyor, ancak test sürecinde yalnızca güvenlik ekibinin gereksinimlerini takip edecek.

Tüm bu yanıtlara ek olarak, platformun yazılı yanıtı, yerel güvenlik altyapısını güçlendirmek için şirketin BTC, ETH, SOL ve ilgili diğer varlıklarla ilgili tüm token mevduat adreslerini değiştirdiğini vurguladı. bilgisayar korsanı.

Ayrıca borsa, olayın neden olduğu kayıpları mağdurları tazmin etmek için kendi fonlarını kullanacağını da duyurdu. Sözcüye göre şirket, en makul çözümü onaylamak için hala birden fazla proje ekibiyle iletişim kuruyor, bu nedenle kullanıcıların varlıklarına zarar vermeyecek.

Bitmart’ın son bilgisayar korsanlığı önlenebilir

Prosegur kripto para birimi CEO’su Raimundo Castilla, en son güvenlik ihlallerinin ancak kullanıcıların varlıklarının harici olarak güvende olmasını sağlamak için yeterli eğitim almaları durumunda kolayca önlenebileceğini belirtti. Ayrıca, sıcak cüzdanların yalnızca bireylerin ticaret yapmak istediği fonlar için kullanılması gerektiğini açıkladı. Para, hava geçirmez bir sistemle soğuk bir cüzdanda tutulmalıdır.

Castilla ayrıca gelecekteki kazaları önlemek için Bitmart gibi platformların yenilikçi teknolojileri ve katı yönetim protokollerini birleştirmesi gerektiğini vurguladı.

Ayrıca ticaret platformu, çoklu imza onay modülünü kullanan gelişmiş bir çok taraflı bilgi işlem (MPC) ortak imza sistemini de kullanabilir.

Kripto para ekosisteminin daha iyi güvenlik önlemlerine ihtiyacı var

Kripto para ekosistemi son birkaç yılda önemli bir büyümeye tanık olmasına rağmen, hacker saldırılarına ve dolandırıcılıklara karşı hala savunmasızdır. Son zamanlarda, Bitmart olayından önce, DeFi tabanlı protokol BadgerDAO, saldırılar nedeniyle 50 milyon dolardan fazla zarara tanık olmuştu.

Ek olarak, Avalanche blok zincirinin güvenlik ekibi, Avalanche Neutral Dollar (nUSD) madencilik havuzundaki milyonlarca dolardan da kaçındı. Bu, zincirin suçluların yaklaşık 8 milyon ABD doları değerinde kripto para varlıklarını kullanmasını önlemesine yardımcı olur.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap