1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitmart borsası saldırıya uğradı, iddiaya göre 200 milyon ABD doları çalındı-Haberler

Bitmart borsası saldırıya uğradı, iddiaya göre 200 milyon ABD doları çalındı-Haberler

guncel coin haberleri

Popüler kripto para borsası Bitmart, şimdi “büyük ölçekli” bir güvenlik ihlalinin son kurbanı oldu. Bitmart, saldırıya uğradığını onayladı ve erken tahminler, kaydırılan toplam para miktarının farklı kripto para birimleri olan 200 milyon ABD dolarına yakın olduğunu gösteriyor. Borsanın kurucusu ve CEO’su. Sheldon Xia, şirketin para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığında ısrar etti.

5 Aralık’ta Twitter’da birçok kullanıcı Bitmart borsasındaki bu güvenlik açığından şikayet etmeye başladı ve şirket birkaç saat sonra haberi doğruladı. Açıklama, olayı, popüler bir Ethereum (ETH) cüzdanı ve bir Binance Akıllı Zincir (BSC) sıcak cüzdanıyla ilgili “büyük ölçekli bir güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi.

Şirket, bu iki adreste bulunan fonların “Bitmart’ın varlıklarının küçük bir kısmı” olduğuna ve diğer tüm cüzdanların “güvenli ve hasarsız” olduğuna söz verdi. İlk başta Bitmart, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 150 milyon ABD doları değerinde birkaç kripto para birimini yok edebileceğine dikkat çekti. Bununla birlikte, blockchain güvenlik ve veri analizi kaynağı PeckShield’den bir başka rapor, miktarın 200 milyon ABD dolarına yakın olduğunu gösteriyor; Ethereum 100 milyon ABD doları ve Binance Akıllı Zinciri 96 milyon ABD doları.

PeckShield ayrıca etkilenen varlıkların bir listesini de sağladı. Bitmart sonunda saldırıya uğradığını doğrulasa ve Sheldon Xia tüm para çekme işlemlerinin askıya alındığını belirtse de, başlangıçta durum böyle değildi. PeckShield, Telegram’da Bitmart yöneticilerinin borsanın saldırıya uğradığı açıklamasını reddettiği birkaç sohbet dökümü gösterdi.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap