1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. BitMart, 150 milyon dolarlık bir hack gerçekleştirmek için çalınan özel anahtarlar kullandığını iddia ediyor

BitMart, 150 milyon dolarlık bir hack gerçekleştirmek için çalınan özel anahtarlar kullandığını iddia ediyor

BitMart, 150 milyon dolarlık bir hack gerçekleştirmek için çalınan özel anahtarlar kullandığını iddia ediyor

BitMart CEO’su Chardon, Twitter’da 150 milyon dolarlık güvenlik ihlalinin “esas olarak özel anahtarların çalınmasından kaynaklandığını” yazdı. Xia, BitMart’a diğer kripto para birimlerinin “güvenli ve zarar görmemiş” olduğu konusunda güvence verdi çünkü borsanın sıcak cüzdanlarından sadece ikisi çalındı. Ancak, hassas verilere kimin ve nasıl erişileceği açık değildir. Cayman Adaları merkezli borsa, fonlarını olayı telafi etmek ve etkilenen kullanıcıları telafi etmek için kullanmayı planlıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Xia, “Token değişimi gibi en makul çözümü doğrulamak için hala birden fazla proje ekibiyle görüşüyoruz. Kullanıcı varlıklarına zarar vermeyecek” dedi.

Celsius ağı, BadgerDAO korsanının neden olduğu kayıpları doğruladı

Xia, para yatırma ve çekme işlemlerinin 7 Aralık 2021’de “kademeli olarak başlayacağının” varsayıldığını da sözlerine ekledi. Ayrıntılı zaman çizelgesi daha sonra duyurulacaktır.

Birkaç sıcak cüzdandaki büyük ölçekli güvenlik ihlalleri nedeniyle BitMart 150 milyon dolardan fazla kaybetti. Bilgisayar korsanları, BitMart’ın ETH ve BSC cüzdanlarından toplam yaklaşık 150 milyon dolarlık fon çalmayı başardı. PeckShield’e göre, hackerlar SAFEMOON, BNB, BPAY, BabyDoge dahil olmak üzere farklı altcoinlerde yaklaşık 200 milyon dolar çaldı.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap