1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin ve kripto para birimlerine daha fazla fon yatırılmasını sağlıyorlar mı? ——-0x Haberler

Bitcoin ve kripto para birimlerine daha fazla fon yatırılmasını sağlıyorlar mı? ——-0x Haberler

Bit Bankası

Yazar: Yuya Hasegawa, bitbank, Inc.’de piyasa analisti

Japon yatırımcılar ve tüccarlar için son birkaç ay biraz meşguldü, çünkü Japonya’nın en önemli hisse senedi endeksi olan Nikkei Ortalaması (Nikkei Endeksi), bir roller coaster gibi bir roller coaster oldu ve yen çok yıllı bir düşüşe geçti. ABD doları karşısında düşük (Şekil 1).

Japonya’nın eski Başbakanı Yoshihide Suga’nın popülaritesini korumak için mücadele ettikten sonra istifa ettiğini açıklamasının ardından Nikkei Endeksi Eylül ayında toparlandı. Ancak, iktidardaki Liberal Demokrat Parti’nin (LDP) yeni lideri Fumio Kişida’nın seçilmesiyle Eylül kazanımı neredeyse anında silindi.Bu kafa karıştırıcı -çünkü tahsis edilecek yeterli büyüme yok- ve gereksiz.

Bununla birlikte, Kişida’nın büyük ölçekli bir teşvik planına bağlılığı, endeksi Eylül ayının en düşük seviyelerinin altına düşmekten kurtardı ve partisinin 31 Ekim genel seçimlerindeki zaferi, endeksi 30.000 yen’den sadece birkaç inç uzağa itti.

Yen’in çöküşüne gelince, bunun başlıca nedeni Japonya ile ABD arasındaki getiri farkının genişlemesi, bunun da sırasıyla Fed’in aylık tahvil alımlarını azaltmaya başlaması ve çeşitli ülkelerde artan enflasyonla ilgili endişeleriydi. devletler.

Şekil 1: NIKKEI 225, USD/JPY ve BTC/JPY K-çizgisi grafikleri
Kaynak: finans.yahoo.com, bitbank.cc

Aynı zamanda, Bitcoin-yen döviz kuru, El Salvador tarafından resmi para birimi olarak benimsendiği ve enflasyondan korunma olarak dikkat çektiği ve Bitcoin ile bağlantılı ilk ETF olduğu için Temmuz ayında dibe vurduğundan beri %100’den fazla arttı. vadeli işlemleri her eyalette listelenmiştir. Bu nedenle, geçtiğimiz birkaç ay, Japon yatırımcılar ve tüccarlar için borsa oynaklığından ve/veya yen değer kaybından kaçınmak için kripto para birimlerine dahil olmak için iyi bir fırsat gibi görünüyor.

Bu girişte, bu geleneksel piyasalardaki katılımcıların kripto para birimleriyle ilgilenip ilgilenmediğini anlamak için borsa, döviz veya borsa ve döviz ticaretinde bir yıldan fazla deneyime sahip bitbank kullanıcılarının günlük yen mevduat modellerini inceleyeceğiz. Ve onlarla riskleri hedge edebilir.

(Bu raporda gösterilen Japon yeni günlük mevduat veri seti, 1 Ocak 2020’de endekslenen her bir ham değerin 30 günlük ortalamasıdır.)

Öncelikle platformumuzdaki borsa katılımcılarının Nikkei endeksi ve mevduat modellerine bakalım (Şekil 2). Açıkçası, kripto para piyasasına olan ilgileri, Bitcoin’in 3,2 milyon yen (yaklaşık 29.000 ABD Doları) desteğini test ettiği Haziran ve Temmuz ayları arasında yavaş yavaş azaldı.

Sadece borsada deneyimli kullanıcıların mevduatları Ağustos ayında dibe vurmuş gibi görünüyor ve Nikkei ve Bitcoin neredeyse aynı anda dibe vurdu Ancak Eylül ayının başından Ekim ayının başına kadar mevduat kalıpları pek önemli ölçüde değişmemiştir. Ayrıca borsa ve döviz işlemlerinde deneyim sahibi olan kullanıcıların mevduatları da aynı dönemde kademeli olarak düşmektedir.

Şekil 2: Bir yıldan fazla borsa ve döviz ticareti deneyimine sahip bitbank kullanıcılarının NIKKEI 225 ve JPY mevduatları
Kaynak: finans.yahoo.com, bitbank.cc

Bu biraz beklenmedik bir durum, ancak Kishida’nın zaferinin piyasa için büyük bir sürpriz olduğu düşünülürse – çoğumuz Kono Taro’nun bir sonraki başbakan olacağını düşünüyoruz – belki Japon borsa katılımcıları fonlarını alternatiflere dağıtmaya hazır değil , kripto para birimleri gibi. Ya da basitçe söylemek gerekirse, risk iştahları sözde “Kishida şoku” tarafından bastırılır. Aslında, Kişida şokundan sonra, borsa katılımcılarının mevduatları biraz arttı ve Liberal Demokrat Parti tek başına Avam Kamarası’nda çoğunluğu elde ettikten sonra yükselmeye devam etti.

Öte yandan, yukarıdaki verilerin tam tersine, Eylül ayının sonundan itibaren USD/JPY’nin yükselişiyle birlikte, yalnızca döviz ticareti deneyimi olan kullanıcıların mevduatlarının keskin bir şekilde artması, bu kullanıcıların riskten korunmak için satın aldıklarını gösteriyor. yen’in kripto para birimlerinde değer kaybetmesi (resim 3). En önemlisi, günlük mevduatları yalnızca geçen ay yükselmekle kalmadı, aynı zamanda platformumuzda (topladığımız veriler açısından) rekor bir seviyeye ulaştı (Şekil 4).

Bu bir dereceye kadar anlaşılabilir, çünkü perakende döviz işlemleri doğası gereği spekülatiftir, bu nedenle bu kullanıcıların karlarının değer kaybetmesini önlemek için risk alma ve kripto para birimlerine yatırım yapma olasılıkları daha yüksektir.

Şekil 3: Döviz bayilerinden USD/JPY ve JPY mevduatları
Kaynak: finans.yahoo.com, bitbank.cc

Şekil 4: Döviz tüccarlarının USD/JPY ve JPY mevduatları②
Kaynak: finans.yahoo.com, bitbank.cc

Sonuç olarak, Japon borsasından kripto para piyasasına fon akışının büyük ölçüde genel piyasa duyarlılığına bağlı olması muhtemeldir – ister açılış ister kapanış riski olsun ve döviz tüccarları harekete çok dikkat ediyor. Yen döviz piyasasında.

İngilizce sorumluluk reddi ayrıca Medium.com’da da yayınlanmıştır.

Bilgi kaynağı: GLOBALCOINRESEARCH’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap