1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin tarafından işlenen USD değeri PayPal’ı aşıyor ve 2026’ya kadar Mastercard’ı aşabilir-Haberler

Bitcoin tarafından işlenen USD değeri PayPal’ı aşıyor ve 2026’ya kadar Mastercard’ı aşabilir-Haberler

Floki Inu, İtalya'nın en iyi futbol kulübü SSC Napoli'ye sponsor oldu

Piyasa istihbarat platformu Blockdata, yeni bir raporda Bitcoin’in gerçekleştirilen dolar işlem sayısında kredi kartı devi MasterCard’ı geçebileceğini söyledi.

Bitcoin, PayPal’dan daha fazla dolar değerini idare ediyor

Kısa süre önce Bitcoin, değer transferi açısından dev ödeme teknolojisi şirketi PayPal’ı geride bıraktı. Yazma sırasında, Bitcoin ağı çeyrek başına yaklaşık 489 milyar ABD doları değerindeyken, PayPal’ın değeri yaklaşık 302 milyar ABD dolarıdır.

Bu, kripto para birimi endüstrisinde önemli bir kilometre taşını temsil etse de, değeri dünyanın önde gelen diğer ödeme şirketleri MasterCard ve Visa’dan çok uzak.

Eldeki verilere göre, iki kredi kartı devi, son çeyrekte sırasıyla yaklaşık 1,8 trilyon ABD Doları ve 3,2 trilyon ABD Doları tutarında işlem gerçekleştirdi.

Bitcoin’in ağ değerini bu ikisi ile karşılaştırırsanız, bu fintech devleri tarafından işlenen işlem hacminin yalnızca %27’sini ve %15’ini oluşturuyor.

Bitcoin, MasterCard vb. ile nasıl eşleşir?

Ancak Blockdata, Bitcoin ağının Mastercard ve Visa gibi işlem hacimlerini ne zaman idare edebileceği başlıklı 25 Kasım tarihli bir raporda yer aldı. Bitcoin ağının, işlenen işlemlerin dolar miktarında bu şirketlerle nasıl eşleştiğini önerin.

“Bitcoin’in her işlemin transfer değeri bugün %260 artarsa, her gün işlediği işlem hacmi MasterCard’a eşdeğer olacaktır.”

Raporda ayrıca Bitcoin’in yükselen fiyatının, Bitcoin ağının değer sürecini Mastercard ile aynı seviyeye getirebilecek başka bir potansiyel faktör olduğuna da dikkat çekildi.

Rapora göre amiral gemisi cari oranda büyümeye devam ederse birkaç yıl içinde MasterCard seviyesine ulaşacak yani mevcut büyüme hızı devam ederse Bitcoin ödeme şirketi ile aynı seviyede işlem gerçekleştirebilir. 2026 yılı kadar erken.

Ancak Bitcoin’in yıllık ortalama fiyatı dikkate alınırsa ağın MasterCard ile eşleşmesi 2060’a kadar sürebilir.

Rapor, BTC’nin bu ödeme şirketleriyle hızlı bir şekilde eşleşemese bile, on yıldan fazla bir süre önce başlayan bir ağ için takdire şayan bir performans gösterdiği sonucuna vardı.

Published in: Bitcoin, ödeme

Gördüğün gibi mi? Güncellemeler için abone olun.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgisinden derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap