1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin satın almak için 8 kendin yap adımı

Bitcoin satın almak için 8 kendin yap adımı

guncel coin haberleri

Bitcoin nedir?

Bitcoin dijital bir para birimidir – elektronik ve küreselleştirilmiş yeni bir para birimi para kazanma biçimidir. İnsanların her zaman, her yerde İnternet üzerinden para göndermesine veya almasına olanak tanır.

Bitcoin nasıl çalışır?

Bitcoin, bir kişisel “cüzdandan” diğerine takas edilir. Cüzdan bir Bitcoin banka hesabı gibidir. Cüzdanınız size özeldir ve bilgisayarınızdaki “cüzdan uygulamasında” saklanır. Cüzdan, blok zincirindeki kasanın anahtarı gibidir. Blok zinciri, tüm işlemleri kaydeden ve her kullanıcının toplam Bitcoin bakiyesini gösteren halka açık bir defterdir. Peki Bitcoin nasıl satın alınır? Bitcoin sahibi kişilerle başka para birimleri, mallar veya hizmetler ticareti yaparak veya madencilik yaparak bitcoin kazanabilirsiniz.

Bitcoin tamamen anonim, merkezi olmayan ve (bugüne kadar) oldukça güvenli bir para birimidir. Banka veya hükümet gibi işlemlerinizi ve bakiyelerinizi izleyebilecek merkezi bir kurum yoktur. Herhangi bir kişisel bilgi vermeden çeşitli katılımcı web sitelerinde mal ve hizmet satın almak için Bitcoin’i kullanabilirsiniz; kimliğinizi para göndermek ve almak için kullandığınız Bitcoin adresiyle ilişkilendirmek zor olacaktır.

Bitcoin nasıl satın alınır?

Kendiniz bitcoin satın alarak biraz tasarruf edebilirsiniz, ancak çok dikkatli olmalısınız.

İşte Bitcoin satın almak için 8 kendin yap adımı:

1) Öncelikle, henüz bir cüzdanınız yoksa, cüzdanı saygın bir sağlayıcı (blockchain.info veya BitGo.com gibi) aracılığıyla açmanız gerekir. Not: Birden fazla işlem almak için aynı adresi kullanmayın, çünkü farklı ödeme yapanlardan alıyorsanız, bu kimin ne kadar gönderdiğini karıştırabilir.

2) Cüzdan adresinizin doğru olduğundan emin olun.İnsanlar yanlış adrese para gönderirse, Bitcoin adresini kontrol edecek merkezi bir otorite veya banka olmadığı için asla geri alamazlar.

3) Cüzdanı kurduktan sonra biraz bitcoin satın almanız gerekiyor. Bitcoin, birçok başka borsa olmasına rağmen BitStamp.net, MtGox.com ve BTC-e.com gibi Bitcoin borsalarında satılmaktadır. Saygın bir borsa bulmanın en iyi yolu, Bitcoin forumunda arama yapmak veya sadece Google’da arama yapmak ve arama motoru tarafından döndürülen ilk birkaç sonucu aramaktır.

4) Saygın bir tedarikçi bulduktan sonra, bir hesap oluşturmak için onlara kaydolmalı ve bazı kişisel bilgilerinizi vermelisiniz. İstediğiniz herhangi bir e-posta adresini kullanabilirsiniz, ancak bir kez kaybolduğunda sonsuza kadar kaybolacağını unutmayın, bu yüzden dikkatli seçin.

5) Kayıt olduktan sonra giriş yapın ve Bitcoin satın almak için kayıt işlemini başlatın. Çoğu borsa, ehliyetinizin veya pasaportunuzun bir kopyası veya hatta yüzünüzde kimliğinizin olduğu bir selfie gibi bazı kişisel bilgileri isteyerek hesabınızı doğrular.

6) Bankanızdan döviz hesabınıza para eklemek için gerekli herhangi bir yöntemi kullanın.

7) İşlem hesabınıza ABD doları olarak para yatırdıktan sonra, işlem sayfasına gidin ve bitcoin satın alma bölümünü bulun.

8) Satın almak istediğiniz bitcoin sayısını girin ve ardından bitcoin satın almak için tıklayın. Birkaç gün sonra bitcoinleriniz cüzdanınızda görünmelidir.

Sonuç olarak

Bir cüzdanınız olduğunda, Bitcoin satın almak kolaydır. Satıcının Bitcoin forumlarında iyi bir üne sahip olduğundan emin olun veya çevrimiçi incelemelerini kontrol edin. Geri bildirimi çok az olan veya hiç olmayan satıcılardan kaçınmaya çalışın.

Yukarıdaki adımlar, ilk Bitcoin’inizi almanın basit ve güvenli bir yoludur. Ancak, güvenli para ve kişisel bilgi alışverişine güvenmelisiniz.

Bilgi kaynağı: COINPEDIA’dan 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına, Coinpedia’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap