İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin opsiyonlarındaki açık ilgideki artış nedeniyle, boğalar 58.500 $’a yapılan bir düzeltmenin ardından ters rüzgarlarla karşı karşıya.

Bitcoin opsiyonlarındaki açık ilgideki artış nedeniyle, boğalar 58.500 $’a yapılan bir düzeltmenin ardından ters rüzgarlarla karşı karşıya.

Bitcoin opsiyonlarındaki açık ilgideki artış nedeniyle, boğalar 58.500 $'a yapılan bir düzeltmenin ardından ters rüzgarlarla karşı karşıya.

  • Kâr alma riskini bastırdıktan sonra, BTC bir miktar olumlu çekiş kazandı
  • 58.000 doların altında bir kırılma, düşüş trendini şiddetlendirebilir ve Ekim sonunda sağlam destek kazanabilir.
  • Bitcoin opsiyon piyasası şu anda 12,6 milyar dolardan fazla açık pozisyona sahip.

Oynaklığın neden olduğu kısa vadeli dalgalanmalar nedeniyle 69.000 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan sonra Bitcoin (BTC) düştü ve tüccarlar uzun pozisyonlar kazandı. Bununla birlikte, kâr alma risk duyarlılığını bastırdıktan ve büyük kripto para birimleri üzerinde daha fazla baskı yarattıktan sonra BTC, bir miktar olumlu çekiş kazandı. Bu makalenin yayınlandığı tarihte, BTC/USD 60.000$ psikolojik seviyesinin üzerinde gezinirken, boğalar gün içi en düşük seviyesi 58.500$’ı düzelttikten sonra ters rüzgarlarla karşılaştı. 58.000 doların altında bir kırılma, Ekim sonunda sağlam destek bulduğu düşüş trendini şiddetlendirebilir ve o zamandan bu yana önemli kazanımlar elde etmenin zorluğu göz önüne alındığında daha fazla düşüşü tetikleyebilir. Bununla birlikte, blockchain analizi ve istihbarat girişimi Glassnode’dan elde edilen verilere göre, Bitcoin opsiyon piyasası şu anda 12.6 milyar dolardan fazla açık pozisyona sahip ve bu rekor bir yüksekliğe yakın. Opsiyon OI, Mart ve Nisan 2021’deki en yüksek seviyelere benzer şekilde yaklaşık bir ay boyunca bu seviyede kaldı. Açık pozisyon, hacim ve fiyat ile birlikte yükselirse, bu bir boğa piyasası trendinin başlangıcını haber verebilir.

kritik seviye
Direnç seviyeleri: 70.000 USD, 67.000 USD, 63.000 USD
Destek seviyeleri: 57.000 ABD Doları, 54.000 ABD Doları, 50.000 ABD Doları

BTC/USD günlük grafik: aralık
BTC/USD günlük grafik

BTC/USD seans sırasında toparlandı ve Ekim 2021’in en düşük seviyesi olan 58.500 $’a ulaştıktan sonra yeni alımları çekti. Son geri çekilmeye rağmen, iniş ve çıkışların modeli değişmedi. Döviz çifti ayrıca Eylül ayında “altın çapraz” olarak kesişen 50 ve 200 hareketli ortalamalarının (MA) üzerinde işlem görüyor. Bu nedenle, görünüm iyimserliğini koruyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), son fiyat artışını gösterir ve orta çizgi 50’nin üzerine çıkarak düşüş bölgesini kaldırmaya çalışır. Bu da düşüş trendinin yavaşladığını gösteriyor. Alıcılar kontrolü yeniden kazanır ve 61.500 doları kırarsa, bir sonraki direnç seviyesi 63.000 dolar civarında olabilir. Bir başka yukarı yönlü ret, görünümü nötre döndürebilir ve böylece 57.000$’ı test edebilir.

BTC/USD 4 saatlik grafik: Aralık
BTC/USD 4 saatlik grafik

BTC/USD Salı günü toparlandıktan sonra toparlandı ve 60.000$ sınırını aştı. Bununla birlikte, döviz çifti şu anda kısa vadeli hareketli ortalamasından (50 ve 200 hareketli ortalama) daha düşük bir fiyattan işlem gördüğünden, bu olumlu ivme kısa ömürlü olabilir ve bu da piyasanın baskı altında olduğunu gösterir. Karışık sinyallere rağmen, kısa vadeli osilatörler, döviz çiftinin son fiyat artışını yansıtan pozitif önyargı sağlıyor.

Göreceli güç endeksi 20 aşırı satım işaretinin üzerine çıktı ve şu anda 40 işaretinin üzerine çıkıyor. Boğalar önde kalırsa, ilk direnç 61.500 dolar ve 63.000 dolar. Fiyat, gün içi en düşük seviye olan 58.800$ dahil olmak üzere sıkışık alanın altına düşerse, ayılar 57.000$ yatay destek seviyesini hedefleyebilir. Özetle, teknik görünüm ihtiyatlı bir şekilde iyimser. Trendi değiştirmek için ayıların burada kırılması gerekiyor.

Not: Kryptomoney.com bir finansal danışman değildir. Lütfen fonlarınızı herhangi bir finansal varlığa veya sergilenen ürünlere veya faaliyetlere yatırmadan önce araştırma yapın.Yatırım sonuçlarınızdan sorumlu değiliz

Görsel kaynağı: Shutterstock

Bilgi kaynağı: KRYPTOMONEY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap