1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin Likit Olmayan Arz Boğa Farklılaşması Görüyor, BTC Fiyatı Mart Ayına Kadar 72.500 $ Değerinde Olacak

Bitcoin Likit Olmayan Arz Boğa Farklılaşması Görüyor, BTC Fiyatı Mart Ayına Kadar 72.500 $ Değerinde Olacak

guncel coin haberleri

Amiral gemisi varlık Ocak ayında beklenmedik bir düşüş eğilimi gördü, ancak Şubat ayında 72.500 dolara yükselişi destekleyebilecek önemli bir katalizör var.

Sosyal medya, bitcoin fiyat tahmini titreşimleriyle dolup taşıyor, bazı gaziler yıl sonuna kadar en baskın varlığın 10 trilyon dolarlık bir varlık olacağına inanıyor. Diğerleri BTC’nin sonunda değerini kaybedeceğini tahmin ediyor.

Hızla değişen Fed politikası fiyatları birkaç yılın en düşük seviyelerine çekebileceğinden, makro görünüm kasvetli olmaya devam ediyor. Şu anda, Bitcoin fiyatı bir okyanusun ortasında, hem yeni zirvelerin hem de ATL’nin uç noktalarından uzakta görünüyor. Bununla birlikte, keskin bir iyileşmeye dair birkaç işaret var.

Bitcoin’in likit olmayan arzına dikkat

Bitcoin ayıları, son günlerde yeni bir kayıp turuna eşlik ederek dibe sağır bir kulak çevirdi. Şu anda boğalar, keskin bir yükseliş trendini onaylamak için 40.000 doların üzerinde bir kırılma izliyor.

Ek olarak Glassnode’un analizi, likidite azlığı farklılıklarının varlığın fiyat hareketini yükseltebileceğini vurguluyor. Aynı göstergeler daha önce makul alım veya satım çağrılarına işaret etmişti.

Yukarıdaki grafik, likit olmayan arzın zirveye ulaştığını gösteriyor. Tipik olarak, likit olmayan arzda %100’lük bir artış varsa, boğa piyasası döngüsündeki fiyat artışı nispeten %50 olacaktır. Gösterge, 2011 boğa döngüsünden bu yana yükselişte. Her döngüde yeni bir zirveden sonra bir satış çağrısı görünebilir.

Buna karşılık, gösterge tarihsel olarak makul satın alma çağrıları da verdi. Bitcoin fiyatı, yeni yüksek seviyesinden sonra %40 ila %45’i düzelttiğinde, likit olmayan arz tipik olarak nesiller boyu satın alma bölgesine düşer. Şu anda, amiral gemisi varlık, likit olmayan arzın bir destek çizgisine ulaşmasıyla yeni zirvesinin %47 altında işlem görüyor.

Bu nedenle, önümüzdeki birkaç hafta içinde fiyatların en az %50 oranında fırlamasına neden olacak şekilde likit olmayan bir ayrışmanın ortaya çıkması ihtimali yüksek. Tarihsel model tekrarlanırsa, BTC fiyatının 15 Şubat’ta başlaması beklenen bir sonraki süper döngüde 72,5 bin dolara ulaşması muhtemeldir.

Genel olarak, Bitcoin fiyatı, likidite azlığı, BTC’nin açık faizi, fonlama oranları ve daha fazlası ile birleştiğinde muhteşem bir yükseliş ayrışmasının eşiğinde. Perakendeciler nihayet piyasaya döndükçe, önümüzdeki haftalarda 70.000 doları aşan güçlü bir büyüme bekleyebiliriz.

Bilgi kaynağı: COINPEDIA’dan 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Elena R’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap