1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin incelemesi: 2021’de ne olacak ve 2022’de ne olacak

Bitcoin incelemesi: 2021’de ne olacak ve 2022’de ne olacak

guncel coin haberleri

Bugünün sıcak konuları 17:00 146 146

Bitcoin (EXANTE: Bitcoin), kripto para birimlerine kurumsal ilgi arttığı için 2021’in ilk yarısında FOMO etkisinden yararlanıyor. Büyük finansal teknoloji şirketleri (PayPal gibi) bu alana aktif olarak katılmakta ve onlarla birlikte yeni sermaye satın almaktadır. El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıması da Bitcoin’in benimsenmesinde önemli bir rol oynadı.

Ancak, her hype’ın bir sonu vardır. Bu yılın Mayıs ayında, Elon Musk’ın çevresel tehlikeler nedeniyle bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin desteğinden vazgeçme kararına ek olarak, Çin ayrıca kripto para madencilerine odaklanarak piyasada büyük çaplı bir çöküş başlattı. Bu olaylar dizisi, Bitcoin’in 30.000 $ işaretine düşmesine neden olarak büyük ölçekli bir tasfiyeyi tetikledi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Ayrıca “söylenti satın al, haber sat” için kar alma dürtüsü vardı ve Bitcoin 60.000 dolara ulaştıktan sonra satıldı. Bununla birlikte, Bitcoin Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini başarıyla belirledi ve neredeyse 70.000 dolara ulaştı, ancak kripto para birimi Aralık ayında tekrar 42.000 dolara düştü.

2021’de Bitcoin, yatırımcı portföylerinde bir yer işgal edecek ve yükselen enflasyona karşı bir korunma olduğunu kanıtlayacak. Genel olarak, Bitcoin’in büyümesi, altcoinlerin hızlı büyümesi tarafından bastırıldı. En çok ilgiyi Ethereum (ETH), 2. katman çözümleri ve değiştirilemez tokenler (NFT) çekti.

2022’de ne olacak?

COVID-19 ve enflasyonu çevreleyen belirsizlik yüksek kalmaya devam ederken, kripto para birimleri genel makroekonomik arka plan altında 2022’nin başlarında zorluklarla karşılaşabilir. Fed’in enflasyonla mücadele tedbirlerinin ekonomiyi etkilemeyeceğine şüphe yok. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı son haftalarda nispeten düşük hale geldi ve 50.000 doların altına düştü. Buna ek olarak, piyasa, perakende ve kurumsal yatırımcılardan kripto para birimleri için güçlü bir iştah duymaya devam ediyor ve alıcılar düşüşü telafi etmeye çalışacak.

Bitcoin’in 2022’de nasıl görüneceğini tahmin etmek neredeyse imkansız. 2018 gibi bir Büyük Durgunluk bile olmayabilir: Piyasa, pozisyonlarını tasfiye etmeye hevesli olmayan uzun vadeli yatırımcılarla dolu. ABD endeksi 2022’de büyümeye devam ederse, Bitcoin’in bu dinamiği aşması muhtemel.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile IHODL’den derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap