1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin fiyatı %14 düşerek 59.000 dolara düştü – BTC şimdi daha ucuza satın alın

Bitcoin fiyatı %14 düşerek 59.000 dolara düştü – BTC şimdi daha ucuza satın alın

Coinmarketcap verileri

  • Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %69 binin üzerindeyken %14 düştü ve işlem fiyatı 59 bin doların biraz üzerinde.
  • BTC çöküşü, Salı sabahı başlayan kripto para katliamını tetikledi ve büyük kripto para biriminin yeni lisesinden yaklaşık 10.000 dolar kaybettiğine tanık oldu.
  • Bitcoin’in düşen fiyatı yatırımcılara satın alma fırsatları sunuyor.

Bitcoin (BTC), ana destek duvarını yeniden test ediyor ve analistler, 63.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden kazanabildiği sürece Bitcoin fiyatları için uzun vadeli yükseliş görünümü konusunda iyimser kalıyor.

Mevcut kripto para piyasası ayarlaması, BTC fiyatının 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 ABD Doları’ndan (yeni en yüksek) %14 oranında düşerek şu anki yaklaşık 59.759 ABD Doları seviyesine düşmesine neden oldu. Büyük kripto para birimleri yeni liseden yaklaşık 10.000 dolar kaybetti.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada altcoinler hala koyu kırmızı renkte ve ilk 10’daki tokenlerin neredeyse tamamı kırmızı renkte yanıp sönüyor.

Bitcoin fiyatı 58.000 dolara düştü ve yatırımcılara satın alma fırsatları sağladı

Analistler genellikle yükseliş eğiliminde ve tüm piyasanın mevcut düzenlemesinin sağlıklı olduğuna ve yatırımcılara düşüşlerde satın alma fırsatları sağladığına inanıyor.

Dört saatlik grafik, fiyatı 59.000 doların üzerine çıkaran bir alıcı bulmadan önce Bitcoin fiyatının 58.538 dolara düştüğünü gösteriyor.

Şu anda, Bitcoin ayıları, fiyatı 58.261 dolarlık yatay destek çizgisinin altına itmeye odaklandıklarından, hızlanan düşüş trendi çizgisini aktif olarak savunuyorlar.

BTC/USD dört saatlik grafik

Bitcoin fiyatı dört saatlik grafik

Basit hareketli ortalamalar (50, 100 ve 200) dirence dönüştü ve RSI 28.25 aşırı satım alanına girerek ayıların Bitcoin fiyatını sıkı bir şekilde kontrol ettiğini gösteriyor.

Ek olarak, Movign Ortalama Yakınsama Iraksaklığının (MACD) sıfır çizgisinin altındaki konumu, bu düşüş görünümünü doğrulamaktadır.

Vanguard kripto para birimi 59.557 USD’lik ani direnç seviyesini kırar ve hızlanan düşüş trendinin üzerinde kapanırsa, Bitcoin fiyatının yükseliş atılımı onaylanacak. Bu, satış baskısının hafifleyebileceğinin ilk işareti olacak. BTC/USD fiyatı daha sonra 60.000$’a ve ardından 200 SMA direnç seviyesi olan 62.564$’a yükselebilir.

Şu anda, hareketli ortalama ve RSI düzleşmesi, BTC’nin 59.000 doların üzerinde bir soluk aldığı ve alıcıların yükseliş eğilimine devam etmeden önce dikkatlerini yeniden toplamasına ve yeniden odaklamasına izin verdiği anlamına geliyor.

Bitcoin’i nereden satın alabilirim

Mevcut düşüş rallisi sırasında BTC satın almak istiyorsanız, bunu eToro’da yapabilirsiniz. eToro, önde gelen kripto para birimi ticaret platformlarından biridir. Yeni tüccarların uzman tüccarlar tarafından kullanılan ticaret stratejilerini kopyalamasına olanak tanıyan kopya ticareti gibi benzersiz özellikleri destekler. Ayrıca düşük işlem ücretleri ve komisyonlar talep eder.

Şimdi Bitcoin (BTC) satın almak veya takas etmek ister misiniz? eToro’ya yatırım yapın

devamını oku:

  • Bitcoin nasıl satın alınır
  • kripto para birimi nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Nancy Lubale’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap