1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin DeFi aracı BadgerDAO, tahmini 120 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı

Bitcoin DeFi aracı BadgerDAO, tahmini 120 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı

TradingView'de BADGER USD grafiği

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan BadgerDAO, kısa süre önce büyük bir saldırıyla karşılaştı ve şu anda saldırının DeFi protokolünün ön ucu aracılığıyla gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.

Ekip, saldırıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı açıklamadan, Twitter’da kullanıcı fonlarının izinsiz olarak çekildiğine dair raporlar aldığını doğruladı ve daha fazla zararı önlemek için tüm akıllı sözleşmelerin askıya alındığını duyurdu.

BadgerDAO, kullanıcıların Bitcoin’lerini diğer blok zincirlerine bağlamalarına izin vermek için altyapıyı kullanır ve onları DeFi uygulamalarında (Dapps) gelir elde etmek için taahhüt olarak kullanmalarına izin verir.

kurbanları say

Badger ekibi, “kullanıcı fonlarının yetkisiz olarak çekildiğine dair raporlar aldıklarını” teyit ederken, sorunu araştırdıklarının garantisini verdi.

Aynı zamanda PackShield, saldırı sırasında aktarılan fonları Twitter’da listeledi ve 120 milyon ABD dolarını aşan ağır kayıplar gösterdi.

Blockchain güvenlik ve veri analizi şirketine göre, en çok etkilenen kullanıcılardan biri yaklaşık 900 bitcoin kaybetti.

ön uç bilgisayar korsanı

İlk kullanıcı raporlarına göre, saldırı Çarşamba geç/Perşembe erken başladı.Protokolün resmi Discord kanalındaki mevcut spekülasyona göre, Cloudflare’ın bir API anahtarı sızdırıldı ve bu da saldırganın Badger’ın Front-end arayüzünü kurcalamasına izin verdi.

Badger’ın temel katkıcısı Tritium, Discord’a şunları yazdı: “Görünüşe göre bir grup kullanıcı güvenlik açığı bulunan adres için onay ayarladı, kasa fonlarında çalışmasına izin verdi ve istismar edildi”, kullanıcıların nasıl kandırıldığını açıklarken İstenmeyen işlemlerin onaylanması.

Yazma sırasında, BADGER’ın fiyatı %14 düştü.

TradingView'de BADGER USD grafiğiTradingView’de BADGER USD grafiği

Anlaşma, birinci yıl dönümünden birkaç gün önce imzalandı.

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi Kaynağı: 0x News tarafından NEWCONOMY’den derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap