1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: En iyi alıcıların olmadığı bir aralıkta BTC/USD

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: En iyi alıcıların olmadığı bir aralıkta BTC/USD

guncel coin haberleri

Bitcoin Konsolidasyonu, Üst Seviye Alıcıların Eksikliği – 16 Ocak 2022

7 ve 8 Ocak’taki fiyat düşüşünden bu yana, BTC/USD, daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliği nedeniyle aralığa geri döndü. BTC fiyatı 40.850 dolar ile 44.000 dolar arasında dalgalandı. 44.000 $ direncini kırmak için iki başarısız girişimden sonra, kripto para birimi fiyat aralığının ortasında 42.000 $ desteğinin üzerinde konsolide oldu. Basın zamanında, Bitcoin 42.998 dolardan işlem görüyor.

Direnç: 70.000$, 75.000$, 80.000$
Destek seviyeleri: 50.000$, 45.000$, 40.000$

BTC/USD – Günlük Grafik

Yeni bir aşağı düzeltmeye devam ettikten sonra, ayılar her sıçramada satış yapıyor. 13 Ocak’ta BTC fiyatı 44.069 dolara yükseldi, ancak kripto para birimi hemen reddedildi. Piyasa keskin bir şekilde 41.845$’a düştü, ancak kazançlarına devam etti. Yine de, fiyat hareketine küçük şamdanların varlığı hakimdir. Bu, BTC fiyatını 21 günlük hareketli ortalamanın altında ve üstünde konsolide etmeye zorladı.

Bu küçük şamdanlara doji ve topaç denir. Şamdanlar, alıcılar ve satıcılar arasındaki piyasanın yönü hakkındaki belirsizliği tanımlar. Bu arada, kripto para birimi 44.000 $ direncinin altında konsolide oldu. Fiyat mevcut destek seviyesinin üzerine çıkarsa, son zirveyi kıracaktır. BTC fiyatı 47.000 $ fiyat seviyesine doğru yükselecek. Daha fazla yukarı yönlü momentum muhtemeldir.

Brezilya Kentsel Rezervlerin %1’ini Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Brezilya, Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin finansmanının %1’ini bitcoin’e ayırmayı planlıyor. Bu nedenle Paes, Perşembe günkü Rio İnovasyon Haftası sırasında “CryptoRio”yu başlatmayı veya şehri bir kripto para birimi merkezine dönüştürmeyi planlıyor. Paes ayrıca devletin sektöre vergi muafiyeti getirmeyi de planladığını söyledi. Şehir Maliye Bakanı Pedro Paulo, Brezilya’da emlak vergilerinde %10 indirim yapmayı düşünüyor.

    Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: BTC/USD aralıkta, en iyi alıcı yok

BTC/USD – 4 saatlik grafik

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyat hareketi, daha yüksek seviyelerde alıcı olmaması nedeniyle 42.000 doların biraz üzerindeydi. Kararsız mum çubuklarının varlığı nedeniyle fiyat hareketi önemsizdir. Kripto para birimlerinin birkaç gün menzile bağlı olması muhtemeldir. BTC/USD daha fazla düşüş riskiyle karşı karşıya.

Şimdi Bitcoin (BTC) satın almak veya takas etmek ister misiniz? eToro’ya yatırım yapın

daha fazla oku:
• Kripto para birimleri nasıl satın alınır?
• Bitcoin nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Azeez Mustafa’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap