1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin, altı ayın en düşük seviyesi olan 38k’ya ulaştı

Bitcoin, altı ayın en düşük seviyesi olan 38k’ya ulaştı

guncel coin haberleri

Bitcoin, endüstri için kritik koşulların en büyük işareti olması gereken 38.258 dolara ulaştı.

Kripto para piyasası, Aralık 2021’in son haftasından bu yana çok kritik bir durumda. Bir yandan Kazak bitcoin madencileri internet kesintileri nedeniyle bitcoin ağını destekleyemezken, diğer yandan Fed’in 2022 yükseliş planı gibi birçok olumsuz haber, kripto para birimi boğa piyasası momentumuna karşı en büyük katalizörler haline geldi.

Bitcoin, 21 Ocak’ta UTC 4:00 civarında BTC başına 38,258 $’a düştü. Yazma sırasında, Bitcoin fiyatı şimdi Bitcoin başına 38.600 dolardan işlem görerek daha da yükselmeye çalışıyor.

Bu çöküş sırasında kripto para endüstrisi piyasadan 50 milyar dolar çekti. Tüm piyasa şu anda Kasım 2021’in ilk haftası için düşük seviyelerde işlem görüyor.

Yazma sırasında, neredeyse tüm kripto para endüstrisi, bu piyasadan gelen olumsuz bir haber olmadığı için bu çöküşün arkasındaki gerçek nedenin farkında değil. Ancak çöküşün ardından, birkaç uzman Nasdaq’ın teknoloji hisselerinin “düzeltme bölgesine” girdiğine ve ufukta faiz oranlarında bir miktar artış olduğuna dikkat çekti.

Rekt Capital Twitter hesabı, Bitcoin piyasasının 2021 Eylül ayının sonlarında olduğu gibi aynı durumda olduğunu belirterek durumla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Bitcoin, bir düzeltme ile karşılaşmadan ve 41.000 dolara ulaşmadan önce Eylül sonunda 52.000 dolar seviyesindeydi. Ondan sonra 69.000 dolara ulaştı.

Bu pazardaki bu ani düzeltme, amiral gemisi kripto varlığında büyük bir düzeltmeye ve aynı zamanda çok büyük bir düzeltmeye yol açtı. Ancak buna ek olarak, SundaeSwap’ın ana ağ lansmanının bu gün gerçekleşmesi planlandığı için Cardano birçok yatırımcının dikkatini çekti ve bu pazarın ne yaptığına bağlı olarak ADA’nın daha fazla destek almayacak gibi görünüyor.

AYRICA OKUYUN: Cardano Ücretleri Ethereum’dan 586 Kat Daha Ucuz: Charles Hoskinson

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap