1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin 24.000 dolarda dibe vurdu, işte BTC için sırada ne var

Bitcoin 24.000 dolarda dibe vurdu, işte BTC için sırada ne var

guncel coin haberleri

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, geçen hafta rekor bir satışın ardından altı ayın en düşük seviyesi olan 1,63 trilyon dolara düştü. Mevcut desteğini kaybederse 1.191 trilyon dolar derinliğe düşecek. Özellikle, Bitcoin yaklaşık 350 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile değerinin çoğunu sadece bir hafta içinde kaybetti. Zincir üstü göstergeler, ayı piyasası devam ederse Bitcoin fiyatının 24.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, alandaki kıdemliler, BTC’nin bu seviyelere ulaşması durumunda bunun nesiller boyu bir satın alma fırsatı olacağına inanıyor. Bununla birlikte, boğa piyasasının devam etmesi için güçlü spot talebe ihtiyacı var ve türev verilerinin bir ayı piyasasının yakın olduğunu göstermesi nedeniyle ertelenebilir.

Bitcoin fiyatı nasıl 35.000 dolara ulaştı?

  • Bitcoin’in Nasdaq ile korelasyonu geçen hafta kasabanın konuşması oldu. Şu anda Nasdaq, zirvesinin %14’üyle Mart 2020’den bu yana en fazla aşırı satım bölgesinde bulunuyor.
  • Piyasa, Aralık 2022’ye kadar ABD federal fon oranının 4 zam için fiyatlandırılacağını ve Bitcoin’in yaklaşık 42.000 dolarlık destek kaybettiğini fark ediyor.
  • Grayscale Investing’in yakın vadeli bir sürücü olmasıyla birlikte, kripto para biriminin benimsenmesi 2021’den bu yana hızla arttı. Şimdi akredite tüccarlar ve kurumlar adına GBTC hissesi için 400 bin BTC topladılar.

Bitcoin fiyatı 24.000 dolara kadar düzeltiyor

  • Bununla birlikte, türev piyasası hala tezgah üstü piyasada GBTC’nin hissesi şeklinde 650.000 değerinde BTC’ye sahiptir. BTC’deki daha fazla kazanç, girişler durdukça fiyatı daha da aşağı çekecek.
  • Ağın zincir içi maliyet temel noktası 24.000 ABD Dolarıdır. Şu anda BTC piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı 1.511’dir. 1’in altına düşerse tarihi bir alım fırsatı yaratacaktır. Aşağıdaki tablo, 1’in altındaki bir MVRV oranının fiyat hareketini nasıl artırdığını açıkça göstermektedir.

  • Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, uzun vadeli sahiplerin varlıklarını dağıttığı görüldü. Genellikle ayı piyasalarında teslim olurlar ve yükseliş trendlerine yayılırlar. Makroekonomik kaygıların önemli bir rol oynadığı görülüyor.
  • Sürekli vadeli işlemlerde finansman, ayıların çok açgözlü hale geldiğini ve daha da düşmesi gerektiğini gösteriyor.
  • Boğa piyasasının ne zaman başlayacağına cevap vermek için şu anda şans çok yüksek değil. Uzun vadeli sahipleri hala arzın %81’ini elinde tutuyor, ancak arz sadece bir yönü. Sağlam bir yükseliş trendi başlatmak için güçlü spot talep gerekir.

Genel olarak, Bitcoin’in önünde nispeten zorlu bir hafta var. Ama hepsi spot piyasanın performansına bağlı. Perakendeciler geri dönmezse, yukarıda belirtilen faktörler fiyat hareketini 24.000 dolara kadar çekebilir. Ancak nesiller boyu satın alma fırsatı olabilir.

Bilgi kaynağı: COINPEDIA’dan 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Elena R’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap