1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin 2021’de tüm sermaye piyasalarını yendi: Goldman Sachs Research

Bitcoin 2021’de tüm sermaye piyasalarını yendi: Goldman Sachs Research

guncel coin haberleri

Goldman Sachs tarafından bildirilen veriler, Bitcoin’in 2021’de tüm sermaye piyasalarından daha iyi performans göstereceğini gösteriyor. Bitcoin’in yıllık getiri oranı %60, ardından ham petrolün getiri oranı %55 oldu.

Bir Goldman Sachs raporunun belirttiği gibi, Bitcoin yine bir yıl içinde en iyi performans gösteren varlık. Veriler, kripto para biriminin yıllık getiri oranının %60 kadar yüksek olduğunu ve bir sonraki en iyi performans gösterenin %55 getiri oranına sahip ham petrol olduğunu gösteriyor. Genellikle Bitcoin ile karşılaştırıldığında, S&P 500 endeksi %29 artarken, Russell 1000 Büyüme Endeksi ve Nasdaq Endeksi ilk 5’i %28 kazançla tamamladı.

2021 Dönüş Puan Kartı: Goldman Sachs

Bitcoin’in performansı, uzun yıllardır eleştirmenler tarafından göz ardı edilen bir başka parlak nokta. 2020 ve 2021’deki bu duyguyla karşılaştırıldığında, büyük değişiklikler meydana geldi ve birçok yerleşik şirket ve yatırımcı piyasaya akın etti. Bitcoin’in 2021’deki performansı bu değişikliği yansıtıyor gibi görünüyor.

En büyük teknoloji hisseleri -Facebook, Apple, Amazon, Microsoft ve Google- %37 getiri sağladı. Bu güçlüdür, ancak yine de Bitcoin ile karşılaştırıldığında sönük kalır.

Aynı zamanda, altın parlaklığının bir kısmını kaybediyor gibi görünüyor. Kıymetli metallerin 2021’deki getiri oranının sadece %4 olması, ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’i rahatsız edebilir. Özellikle genç nesil altından, genellikle dijital altın olarak anılan Bitcoin’e geçiş yapıyor gibi görünüyor.

2022’de Bitcoin’in özellikleri nelerdir?

Benimseme oranı arttıkça ve çeşitli ülkelerde düzenlemeler yapıldıkça, önümüzdeki birkaç yıl Bitcoin için daha da önemli hale gelebilir. Tüm varlık sınıfı için 2022, NFT ve DeFi aracılığıyla kamu bilincine derinden kök salmış heyecan verici bir yıl olacak.

Bir pazar lideri olarak Bitcoin, çoğu insanın yatırım yaptığı ilk varlık olabilir. Borsalar ve kurumlar, yatırımı kolaylaştırmak için Bitcoin üzerinde güçlü bir olumlu etkisi olabilecek çok çeşitli çözümler üzerinde çalışıyor.

Hükümet düzenlemesi Bitcoin için bir engel haline gelecek, ancak çoğu ülke bu varlığa izin verecek gibi görünüyor – El Salvador gibi yasal ihale kadar olmasa da. Düzenleyici belirsizliğin ortadan kaldırılmasıyla Bitcoin, 2022’de daha güçlü bir büyüme yaşayabilir ve bu da kripto para birimlerinin diğer sermaye piyasalarından daha iyi performans göstermesi için bir yıl daha alabilir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Bize yazın

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap