1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Birleşik Krallık düzenleyicileri eToro, Coinbase ve EXMO tarafından yapılan yanıltıcı reklamlara baskı yapıyor

Birleşik Krallık düzenleyicileri eToro, Coinbase ve EXMO tarafından yapılan yanıltıcı reklamlara baskı yapıyor

Birleşik Krallık düzenleyicileri eToro, Coinbase ve EXMO tarafından yapılan yanıltıcı reklamlara baskı yapıyor

Reklam Standartları Ajansı (ASA), yedi kripto para şirketini sosyal medya ve haber sitelerinde yanıltıcı reklamlar konusunda uyardı. Düzenleyiciler özellikle eToro, Coinbase, EXMO, Luno vb. için uyarılar yayınladı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Her durumda, ASA, bu şirketlerin “tüketici deneyimsizliğinden veya güvenilirliğinden yararlandıkları” için sorumlu reklamlar yayınlamadıklarını iddia etti. ASA, bahsi geçen şirketlerin kripto para yatırımlarının risklerini de açıklayamadığını belirtti.

Örneğin, Facebook’ta Coinbase tarafından yayınlanan bir reklam, “2010’da #Bitcoin’de 5 sterlin, Ocak 2021’de 100.000 sterlinin üzerinde bir değere sahip olacak. Önümüzdeki on yılı kaçırmayın, Coinbase’i bugün kullanmaya başlayın.” ASA dedi. yanıltıcı çünkü “Bitcoin’in değerinin önümüzdeki on yıl içinde benzer bir garantili büyümeye sahip olacağını” ima ediyorlar. İngiliz düzenleyici, Coinbase’in “geçmiş performansın mutlaka gelecek için bir rehber olmadığını” açıkça belirtmediğine dikkat çekti.

Sektör istikrar kazandıkça, Facebook kripto para reklamcılığı için uygunluğunu genişletti

Bu yılın Temmuz ayında ASA, kripto para birimiyle ilgili reklamlar üzerindeki düzenleyici baskıyı artırma planlarını duyurdu. ASA’nın şikayet ve soruşturma başkanı Miles Lockwood’a göre, İngiliz düzenleyiciler “sert ve hızlı” bir baskı istiyor. Lockwood ayrıca düzenleyicilerin kripto para birimlerini “kırmızı alarm” önceliği olarak gördüklerini belirtti.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapındaki 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap