1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. Binance’ye Nasıl Üye Olunur?

Binance’ye Nasıl Üye Olunur?

Binance’ye Nasıl Üye Olunur?

Binance’ye Nasıl Üye Olunur

Çağımızın dijitalleşmesiyle birlikte kripto paralar bir hayli popüler hale geldi. Günden güne çıkan yasalar, resmi kurumlardan açıklamalar, büyük şirketlerin kriptoya yönelimi gibi sebepler sıradan insanları da istemsizce kripto paraları öğrenmeye zorluyor. Hatta günümüzde geldiğimiz nokta; bakkalda, kasapta, otobüste bile insanlar sürekli kripto paralarla alakalı yorumlar yapıyorlar.

Kripto paralar insanların bir kısmı tarafından güvenli bir yatırım aracı olarak görülürken, diğer kısmı yalnızca kısa süreli yatırımlar ile çok para kazanabileceğini düşünüyor. Aslında daha geniş perdeden baktığımızda çok çeşitli düşünceler var ancak temelde iki bu düşüncenin hakim olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların kısa sürede çok para kazanma hırsı kripto paraları daha da cazip yapıyor. Çünkü günlük %60 – %70 ve belki daha fazla dalgalanma neredeyse hiçbir (Kaldıraçlı Forex piyasaları dahil değildir.) piyasada bulunmuyor. Kripto para yatırımı yapmak isteyen insanlara ilk olarak Binance ismi söyleniyor. Binance’ye üye olması gerektiği tavsiye ediliyor. Bu sebeple kripto paralar konusunda acemi insanlardan sık sık Binance’ye nasıl üye olunur sorusu geliyor. Bu yazımızda Binance’ye nasıl üye olunur başlığı altında Binance borsası hakkında birçok detaya yer verdik.

Binance Nedir?

Eğer Binance borsasına üye olmak ve yatırımlarımız için kullanmak istiyorsak öncelikle Binance’ın ne olduğunu iyice öğrenmemiz gerekiyor. Binance nedir dediğimiz zaman verebileceğimiz en özet cevap, Binance çok tercih edilen ve güvenilir görülen bir kripto para borsasıdır. Ancak Binance tanımını bununla sınırlandıramayız. Binance nedir sorusunu birçok yönden detaylıca açıklayalım.

Binance 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan çok kısa süre sonra 2018 Ocak ayında dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip borsası unvanını almıştır. Borsalar yapılan işlemlerden komisyon kazandıkları için, Binance’ın çok yüksek hacime sahip olması gelirinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Binance kazandığı bu gelirlerin büyük bir kısmını yine şirketin ilerlemesi için harcamış ve günden güne daha çok kullanıcıya sahip olmuştur. Günümüzde Binance birçok ülkede ofis bulundurmakta ve hem yerel hem global borsaları ile hizmet vermektedir.

Binance kurulduğu günden beri 5 temel ilkeyi kendine misyon edinmiş ve bu çerçevede hizmet vermiştir. Bu 5 temel ilke aşağıdadır;

 • Kullanıcı Odaklılık: Binance kullanıcı ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sık sık güncellemeler yapmaktadır. Kullanıcının isteğine uygun olmak istemektedir.
 • Özgürlük: Binance yürüttüğü tüm faaliyetleri bağımsız olarak yürüttüğünü, tüm kararları hiçbir baskı altında olmadan kendilerinin aldıklarını belirtmektedir.
 • İş Birliği: Binance ekosistemini geliştirmek adına bu alanda iş birliği yapmak isteyen herkese açıktır.
 • Kararlılık: Binance başarısız olduğu alanlarda bu alanda başarıya ulaşmak için ekip halinde çok çalışacaklarını ve her zaman sonuç odaklı olacaklarını belirtiyor.
 • Dürüstlük: Binance hata yapsalar dahi kamuoyuna yalan söylemeyeceklerini, her zaman şeffaf davranacaklarını söylemektedir.

Binance Üye Olmak İçin Ne Gerekir?

Binance borsasına üye olmak zor olmayan ancak bazı gereksinimler gerektiren bir işlemdir. Binance’ye üye olmak hem yasal sınırlar çerçevesinde hem de Binance kuralları çerçevesinde çeşitli gereksinimlere dayandırılmıştır. Binance üye olmak için ne gerekir aşağıda listeledik. Binance’ye nasıl üye olunur sorunuzun ilk cevabı, aşağıdaki gereksinimlere sahip olmaktır.

 • 18 yaşını doldurmuş bir birey olmak.
 • Geçerli bir pasaport, kimlik kartı, ehliyet unsurlarından birine sahip olmak.
 • Para yatırma ve çekme işlemleriniz için kendi adınıza ait bir banka hesabına sahip olmak. (Banka hesabına sahip olmak Binance’ın talep ettiği bir şart değildir. Ancak ülkemizdeki yasalar gereği kripto para borsalarına yalnızca banka hesapları üzerinden para atılabilmesi serbesttir. Bu nedenle banka hesabına sahip olmak ülkemiz için bir zorunluluktur.)

Yalnızca yukarıdaki şartları sağlayarak Binance’ye üye olabilirsiniz.

Not: Binance eski kimlik kartları ve eski ehliyetleri KYC doğrulaması sırasında reddetmektedir. Bu nedenle kimlik kartınız veya ehliyetiniz yeni tip olmalıdır.

Binance Üyelik Nasıl Yapılır?

Eğer yukarıda bahsettiğimiz şartları sağlıyor ve kripto para işlemleriniz için Binance’ı tercih ediyorsanız kolayca üyelik açabilir ve işlemlerinize başlayabilirsiniz. Binance’ye nasıl üye olunur sorusunun cevabını en açıklayıcı haliyle açıkladık. Aşağıda anlattığımız Binance üyelik nasıl yapılır adımlarını harfiyen takip ettiğinizde kolayca üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Binance Web Sitesi Üzerinden Üyelik Oluşturma

 • “binance.com” adresine girin. Eğer site Türkçe değilse “binance.com/tr” şeklinde URL’yi güncelleyin.
 • Sağ üstte yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.”
 • İlk olarak açılan pencerede ikamet ettiğiniz ülkeyi seçmeniz istenecek. Listeden yaşadığınız ülkeyi bulun ve seçin. Ardından karşınıza gelen pencerede ister e-posta ile ister telefon numarası ile kayıt yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra “Hesap Oluştur” yazılı butona tıklayın. (En alttaki referans kutucuğu isteğe bağlıdır. Eğer birinin referansı ile giriyorsanız buraya o kişinin verdiği kodu yazmanız gereklidir, boş bırakarak da geçebilirsiniz.)
 • Hesap oluştur butonuna tıkladıktan sonra e-posta veya telefon doğrulama kodu gelecek, bunu gelen ekrana girin. Hesap oluşturma işleminizin ilk aşaması tamamlanmış oldu.
 • Hesabınızı doğrulama adımlarına gitmek için sağ üstte yer alan yuvarlak insan simgesine imleci getirin.
 • Açılan alt pencerede “Kimlik” yazılı bölüme tıklayın.
 • Kimlik doğrulaması bölümünde resimde işaretlenmiş kısıma tıklayın. Siz de resimde olduğundan farklı olarak “Doğrulamayı Başlat” yazacak.
 • Bu adımdan itibaren site sizden kimliğinizin arka ve ön yüzünün fotoğrafını, ayrıca sadece yüzünüzü alacak şekilde öz çekim isteyecektir. Bu adımları tamamladıktan sonra Binance ekibinin doğrulamasını bekleyeceksiniz. Doğrulama tahmini birkaç saat içinde tamamlanmaktadır. Eğer kimliğiniz doğrulanırsa Binance’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Binance Uygulama Üzerinden Üyelik Oluşturma

 • Binance uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Uygulamanın sol üst köşesinde yer alan insan simgesine tıklayın.
 • Sağ tarafta yer alan, görselde işaretli yazıya tıklayın. Sizin hesabınız doğrulanmadığı için görseldekinden farklı olarak gözükecektir.
 • Temsili görseldeki hesap doğrulandığı için yeşil renkte “Tamamlandı” yazıyor ancak sizin uygulamanızda sarı renkli olarak “Tamamlanmadı” yazacaktır. İşaretli olan yere tıklayarak kimlik doğrulaması işlemlerini başlatabilirsiniz.
 • Bu adımdan itibaren uygulama sizi kimliğinizin fotoğrafını çekebileceğiniz veya yükleyebileceğiniz aşamaya yönlendirecektir. Kimliğinizin arka ve ön yüzünün fotoğrafını çekin veya varsa telefon galerisinden yükleyin.
 • Ardından uygulama otomatik olarak yüz doğrulaması yapacaktır, uygulamada belirtilen (Göz kırp, gülümse) gibi adımları uygulayın. Bu aşamadan itibaren kimlik doğrulamanız onay bekleme sürecine girecektir. Onaylandığı taktirde Binance’ı sorunsuz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Binance Giriş Nasıl Yapılır

Binance hesabınızı oluşturduktan ve onaylattıktan sonra giriş yaparak kripto paralarla istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Binance hesabınıza giriş yapmak çok kısa süren çok kolay bir işlemdir.

 • “binance.com” web sitesine girin.
 • Sağ üstte yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 • E-posta veya telefon numaranızı ve şifrenizi girin. Ardından e-posta veya telefon numaranıza doğrulama kodu gelecektir. Doğrulama kodunu girdikten sonra Binance hesabınıza giriş yapmış olacaksınız.

Mobil uygulama üzerinden kayıt olduğunuzda Binance hesabınız her zaman açık durumdadır. Ekstra giriş yapmanız gerekmemektedir. Yalnızca uygulamayı açarak Binance hesabınızı kullanabilirsiniz.

Binance Komisyon Oranı Ne Kadar

Kripto paralarla işlem yapan insanları ilgilendiren bir diğer nokta ise borsaların aldıkları komisyonlar. Binance kullanıcısı olarak Binance komisyon oranı ne kadar sorusunu siz de soruyorsunuzdur. Binance, komisyonları piyasadaki rakiplerine kıyasla düşük tutan bir borsadır. Binance komisyon oranlarını aşağıda listeledik.

 • Binance standart üyesi 1000’de 1 (0,001) oranda işlem komisyonu ödemektedir.
 • Komisyon ödemeleri için BNB kullanımını aktifleştirirseniz 10000’de 7.5 (0,00075) oranda komisyon ödersiniz.
 • Hesabınızın büyüklüğüne orantılı olarak VIP seviyesi kazanırsınız ve VIP seviyelerine göre çeşitli komisyon indirimleri uygulanmaktadır.

Binance’ye üye olmak için aşağıdaki bağlantıya gidebilirsiniz.

Binance Kayıt Olma
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap