1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Binance, Taproot uyumsuzluğu nedeniyle Bitcoin’de 7.000 $ yaktı

Binance, Taproot uyumsuzluğu nedeniyle Bitcoin’de 7.000 $ yaktı

guncel coin haberleri

Taproot adresinin yanlış dönüştürülmesi nedeniyle, kripto para borsası Binance yanlışlıkla Bitcoin’de (EXANTE: Bitcoin) 7.000 dolardan fazla yaktı. Stack Exchange kullanıcısı “meshcollider”‘a göre, Binance’de BTC’yi çekmeyi talep etti ve alıcı olarak Taproot adresini (bc1p ile başlayan) kullandı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Borsanın siparişin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol ettiğini ve işlem kimliğini sağladığını belirtti. Ancak meshcollider, Taproot adresinin lehtar olarak listelenmediği için fonların ulaşmadığını fark etti. Basın tarihi itibariyle, bu adres 0.149 BTC’ye (yaklaşık 7.300 ABD Doları) sahiptir. Ekledi:

“Binance sohbet desteği isteyin. Taproot’un desteklenmediğini ve sistemlerinin otomatik olarak bir BC1Q (Yerel Ayrılmış Tanık) adresine dönüşeceğini/dönüştüreceğini söylediler.”

Cash App Aralık’tan önce Taproot Bitcoin cüzdanı için destek ekleyecek

Kullanıcı, borsanın kendisini suçun kendisi olduğuna ikna etmeye çalıştığını söyledi. Binance’in Kasım ayında Bitcoin Taproot yükseltmesini destekleyeceğini doğruladığını belirtmekte fayda var. Blockchain geliştiricisi Pieter Wuille, sorunun Binance’de olduğuna inanıyor, çünkü adresi kabul etmeleri (P2WSH’nin yanlış anlaşılmasını görmezden gelseler bile) “gönderenin son derece beceriksiz” olduğunu gösteriyor.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap