1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Binance, Solana Ağındaki Tıkanıklık Sorunlarını Onayladı – TokenPost

Binance, Solana Ağındaki Tıkanıklık Sorunlarını Onayladı – TokenPost

guncel coin haberleri

Solana’nın tıkanıklık sorunları, Binance kullanıcılarının Salı günü bir bildirim yayınlamasını isteyen Binance kullanıcılarının en son şikayetleriyle L1 ağını sarmaya devam ediyor.

“Solana (SOL) ağı şu anda yüksek işlemli işlemlerdeki artış nedeniyle tıkanıklık yaşıyor, bu da ağ kapasitesini saniyede binlerce işleme indiriyor ve kullanıcılar için bazı işlemlerin başarısız olmasına neden oluyor.”

Bu tıkanıklık nedeniyle Binance, kullanıcılara, daha fazla zarar görmemesi için Solana ağı üzerinden çeşitli aralıklarla para çekme işlemlerini askıya alacağını bildirdi. “Kararlı, uzun vadeli bir çözüm sağlamak için projeyle aktif olarak çalışıyoruz. Rahatsızlık için özür dileriz.”

Solana’nın tıkanıklık sorunu devam ediyor

Solana Plajı’na bir göz atarken, sorun ticaret panosunda birden fazla aksaklıkla geçen hafta devam ediyor gibi görünüyor.

C:KullanıcılarNewtonPicturesALLEkran GörüntüleriEkran Görüntüsü (495).png

6 Ocak’ta, ağın geliştiricileri, durum Twitter sayfasında, bazı kullanıcılar için işlemlerin başarısız olmasına neden olan yüksek hesaplama işlemleri nedeniyle ağın performans düşüşü yaşadığına dair bir bildirim yayınladı. Kurucu ortağı Anatoly Yakovenko daha sonra ağ üzerinde bir DDoS saldırısı olduğu haberlerini yalanladı ve bunun sadece bir tıkanıklık sorunu olduğunu iddia etti.

Reklam&nbsp &nbsp

Ancak Solana’nın sıkıntılarına “tek bir iyi şey”, yani “artan kullanıcı ve DApp etkinliği” neden olsa da, devam eden tıkanıklığı itibarına zarar verebilir veya daha da kötüsü, kullanıcıları başka çözümler aramaya zorlayabilir.

Tıkanıklığı durdurmak için yeni doğrulayıcılar yayınlandı

Rockaway Blockchain Fonu’ndaki doğrulayıcı altyapı başkanı Tomáš Eminger’e göre, Solana ağının yavaşlaması, ağ için en son doğrulayıcı sürümü olan 1.8.12 sürümü ile ele alınabilir.

Solana ekibi ağ kesintisi raporlarını reddetmesine rağmen, tıkanıklık bazen ağın veriminin 3000 tps’den 1000 tps’ye düşmesine neden oldu.

Tomáš, “Düşük Solana ağ verimi, uzun işlem yürütme süreleriyle (“tekrar oynatma süreleri” olarak adlandırılır) – bazen 13 saniyeye kadar – ilişkilidir, dedi.

Ancak bunun yeni doğrulayıcı sürümüyle değişeceğini söyledi. “Yavaş tekrar süreleri yeniden derlemeden kaynaklanır – yürütme ortamının programı yeniden derlemesi gerekir (akıllı sözleşme). Yeniden derleme, program önbellekten temizlendiğinde gerçekleşir. Tahliye, 1.8 .12 sürümünde yayınlanan bir hatadan kaynaklanır.”

Şu anda, yeni 1.8.12 sürümü, tıkanıklığı izlemek için ağın yalnızca %15’inde konuşlandırılmıştır. Yeterince doğrulayıcı yeni sürümü yükledikten sonra, işlerin daha iyi olacağını umuyor, Yakovenko’nun onayladığı bir gerçek.

Solana, 2021 tam kazancının yaklaşık %40’ını iade etti ve raporlama tarihi itibariyle 152 dolardan işlem görüyor.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap