İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fiyatları
  3. Bim Salça Fiyatları

Bim Salça Fiyatları

Bim Salça Fiyatları

Salça Nasıl Yapılır?

Salça yapımı öncelikle hammaddenin bulunması ile başlar. Bu hammadde ya domatestir ya da biberdir. Bu iki çeşit salça günümüzde evlerden eksik olmayan salça tipidir. Domates veya biber güneşte kurutularak kıvamına gelmesi beklenir.

Çünkü yeterince kıvama gelmeyen salçalar cıvık olur su gibi olurlar kısacası. Hammadde yeterli kıvama geldikten sonra fabrikalarda bulunan salça makinesi tarafından yeterince süzülerek kıvamından emin olunur. Sonrasında makineler tarafından paketleme işlemine geçilerek oradan marketlere yayılır. Sonrasında yeterli kıvama gelmiş salça paketlenmiş şekilde sofralarımız da yer alır.

Sofralarımıza son halini alarak gelen salça her evin vazgeçilemez bir ihtiyacıdır. Salçalar özenle hazırlanma için gerekli denetimleri alarak bize kadar ulaşırlar. Her salça Türkiye’nin belirlediği gıda standartlarına uyarak bizim evimize kadar girer. Gıda standartları gereği bozuk veya çürümüş ürünü salçalarda kullanamaz üreticiler. Ürünler taze olmak zorundadır.

Salçanın da domates olarak çabuk bozulduğunu varsayarsak. Domates salçası genel olarak hammaddeleri taze olarak evimize girer. Salça almadan önce mutlaka salçaların üzerinde bulunan ‘tavsiye edilen tüketim tarihi’ ibaresinde ki tarihi dikkate alarak alın. Aksi takdirde salça bozulmuş olur ve salçanın kapağını açtığınızda evinize çürük bir koku yayılır.

Bim Salça Fiyatları
Bim Salça Fiyatları

Bim Salça Fiyatları 2021

Salça günümüzde her evin ihtiyacı olan temel gıdalardan bir tanesidir. Salçanın çeşitleri değişiklik göstermektedir. Domates salçası veya biber salçası gibi çeşitleri bulunur. İnsanlar özellikle ev yapımı salça yani köy tipi salça almak isteseler de ev yapımı salçayı her yerde bulamayıp sanayi tip salça almak zorunda kalıyorlar. Salça çeşitleri bakımından bu yüzden alınmadan önce araştırılması gereken gıdadır.

Salçaların sahtelerini üretmek kolaydır ve insanların bunu satın almaya ikna etmekte o şekilde kolaydır. Çünkü salçanın rengine ve kıvamına bakıp onun salça olduğu kanaatine varabiliriz. Salçayı güvenle almak için zincir marketleri kullanabilirsiniz. Bu zincir marketlerden en büyüğü ise Bim’dir. Bim salça fiyatları 2021 yılında fazlaca değişiklik göstermiştir. Bu değişikliğin sebebi elbette ki salça üretiminde artan maliyetler olarak gösterilmiştir.

Bim Salça Fiyatları
Bim Salça Fiyatları

Bim Biber Salçası Fiyatları Ne Kadar?

Bim salça fiyatları 2021 yılından itibaren domates salçasına nazaran daha fazla artan biber salçası oldu. Biber salçası Bim reyonlarında Yurdum markası olarak çıkmaktadır. Yurdum markasının biber salçaları cam konservelerde muhafaza edilir. Biber salçası ise şu şekildedir;

  • Yurdum biber salçası 650 gr 8,45 TL
Bim Salça Fiyatları
Bim Salça Fiyatları

Bim Domates Salçası Fiyatları Ne Kadar?

Bim salça fiyatları 2021 yılında en çok tercih edilen salça çeşidi domates salçası oldu. Domates salçası biber salçasına nazaran daha uygun fiyatlı salçadır. Domates salçaları Bim reyonlarında teneke konserve şekline satılır. Teneke konserve şeklinde satılmasının sebebi daha uzun süre kullanıma olanak sağlamasıdır. Çünkü plastikte muhafaza edilseler kullanım ömrü düşer. Domates salçası fiyatları ise şu şekildedir. (1)

  • Yurdum domates salçası 830 gr 7,50 TL
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap