İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Fiyatları
 3. Bim Pirinç Fiyatları

Bim Pirinç Fiyatları

Bim Pirinç Fiyatları 2021

Bim Pirinç Fiyatları 2021

Yemeklerin vazgeçilmezi olan pirinç, sıklıkla tüketilen bir gıda olduğu için, insanlar pirinç fiyatları hakkında araştırma yaparlar. Pirincin uygun fiyatlı olarak satıldığı Bim marketlerde, Bim pirinç fiyatları 2021 yılına ait en güncel haliyle satışa sunulmuştur.

Baldo pirinç, Osmancık pirinç ve dolmalık gibi çeşitleri bulunan pirinç, Bim marketlerde çok uygun fiyatlı olarak satılmaktadır. Dolmalarda, pilavlarda ve daha farklı birçok yemekte kullanılan pirinç oldukça bereketlidir.

Önerilen Yazı
Bim Mercimek Fiyatları

Bim pirinç fiyatları 2021 yılı içerisinde dikkate değer ölçüde değişiklik göstermiştir. Pirinç her evin ihtiyacı olan bir gıda maddesidir. Pirinç kolay saklanabilme yapısı ile evlerin vazgeçilmez yemeklerinden olan pilavın yapılması için gereklidir. Pilav doyuruculuğu yüksek bir yemektir.

Sadece pilav yemeği ile bir öğünü geçirmeniz mümkündür. Pirinç bozulmayan bir yapısı olduğu için uzun yıllar evinizde saklayabilmeniz için en iyi gıdalardan bir tanesidir. Pirinç gıdası hemen hemen her markette bulunmaktadır. Özellikle küçük esnaflarda pahalı fiyatlara satılığı için tüketiciler pirinci zincir marketlerden almayı tercih ediyorlar.

Bu zincir marketlerin en büyüğü Bim’dir. Bim her mahallede artık bulunan markettir. 81 İle yayılmış olan Bim sürümden kazandığı için küçük marketlere nazaran daha uygun fiyatlı ürünlerini sunmaktadır. Kendi üretim ağıyla maliyetlerini minimuma indirerek tüketicilere uygun fiyata ürün ulaştırma konusunda en başarılı market diyebiliriz. Bim’de her ürün olduğu gibi pirinci de kendi markası olan bim efsane baldo pirinç olarak tüketicilere sunmaktadır.

Bim Pirinç Fiyatları
Bim Pirinç Fiyatları

Pirinç Nasıl Üretilir

Bim pirinç fiyatları 2021 yılını merak eden tüketiciler pirincin nasıl yapıldığını da merak etmektedir. Pirinç genel anlamıyla sulama yöntem seçeneği ile üretilir. Suyun derinliği 6 ile 49 cm arasında bulunan sular içerisinde yetişir. Bir diğer üretim seçeneği ise suyun derinliklerine yapılmakta olan üretimdir. Pirincin birçok farklı seçeneği bulunmaktadır.

Bu seçenekler arasında esmer pirinç, kırık pirinç, baldo pirinç, siyah pirinç türlerini sayabiliriz. Bu pirinç türlerini Bim in reyonlarında görebilirsiniz. Güncel fiyatlarına bağlı olarak bu pirinç türlerinin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenlik pirinç üretiminde artan maliyetler, giderler ve TL’nin diğer para birimleri karşısında değer kaybı olarak gösterilebilir.

Önerilen Yazı
Bim Makarna Fiyatları

Pirinç her insanın evinde bulunan temel yapı gıdasıdır. Fiyatlar da buna göre şekillenmektedir. Zincir marketler tüketicilere giderlerini düşürüp daha uygun fiyata pirinç sunmaktadır. Bim kendi üretimi olan Osmancık pirinç markasını tüketicilere diğer markalardan daha ucuza sunmaktadır. Ucuza sunulan bu markayı çoğu tüketici bilmektedir ve tercih etmektedir. Osmancık pirincin pirinç çeşitlerinde de üretimi olan pirinçler bulunur.

Bim Pirinç Fiyatları
Bim Pirinç Fiyatları

Bim Pirinç Fiyatları Ne Kadar?

Bim pirinç fiyatları 2021 olarak ciddi bir şekilde değişkenlik gösteriyor. Güncel fiyatlara ulaşmak isteyen insanlar türlü araştırmalar içine girerek en uygun pirinç markasını merak etmektedirler. Bu merak elbette ki boşa değildir.

Pirinç genel anlamıyla her marka da aynı üründür. Marka değişikliği sebebiyle pirincin özelliği değişmez. Bu yüzden pirinç te marka önemli değil gram ve fiyat önemlidir. Tüketicilerin çoğu da bu şekilde hareket etmektedir. Zincir marketlerin markalarını seçmeniz size daha uygun fiyata pirinç elde etmenize olanak sağlar.(1)

Bim Pirinç Fiyatları Ne Kadar?

 • Efsane Baldo 1 kg pirinç: 11.90 TL
 • Efsane baldo pirinç, 2.5 kg: 27.50
 • Efsane Osmancık Pirinç 1 kg: 10.95
 • Efsane yasemin pirinç 1 kg: 18.50
 • Efsane ekonomik pilavlık pirinç 2,5 kg 14,90 TL
 • Efsane ekonomik pirinç pilavlık 1 kg 6,25 TL
 • Efsane baldo pirinç 1 kg 12,25 TL
 • Efsane yasemin kokulu pirinç 1 kg 12,50 TL
 • Efsane yerli pirinç pilavlık 2,5 kg 19,50 TL

Bim’de Hangi Pirinç Markaları Bulunur?

Hızlı bir şekilde kıvam almasıyla bilinen ve pilavlarda sıklıkla kullanılan efsane pirinç, Bim markete özel bir pirinç çeşididir. 1 kg ve 2.5 kg olarak satılan pirincin Osmancık, yasemin ve baldo gibi çeşitleri mevcuttur. Bim pirinç fiyatları 2021 yılında da birçok marketin aksine oldukça uygundur.

Efsane pilavlık ithal pirinç turuncu, efsane pilavlık pirinç mavi, efsane baldo pirinç yeşil, efsane Osmancık pirinç ise kırmızı renkli olarak satılmaktadır. Bakliyat ürünlerinin çoğunun uygun olarak satıldığı Bim marketlerde bütçenize uygun bir şekilde pirinç bulabilirsiniz. Diğer markaların çoğundan daha uygun olarak satılan Bim pirincini ister 1 kg, isterseniz de büyük boy  2.5 kg olarak satın alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap