İlginizi Çekebilir
A101 Sucuk Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Fiyatları
  3. Bim Mercimek Fiyatları

Bim Mercimek Fiyatları

Bim Mercimek Fiyatları 

Bim Mercimek Fiyatları 

Bim mercimek fiyatları 2021 güncel fiyatlarını birçok tüketici merak etmektedir. Mercimek uzun kullanım ömrü ile geçmişten günümüze kullanılan bir besin gıdasıdır. Mercimek tüketicilerin evinde olmazsa olmaz besin ögelerinden bir tanesidir.

Mercimeği insanlar evlerinde çeşitli yemeklere katmak için veya çorbasını yapmak için kullanmaktadırlar. Doyurucu yapısı ile mercimek insanların en sevdiği çorbalardan bir tanesidir. Mercimeğinin de çeşitleri bulunur. Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Önerilen Yazı
Bim Pirinç Fiyatları

Kabuklu, kırmızı, sarı ve yeşil mercimek. En çok tercih edilen mercimek türü ise yeşil mercimektir. Yeşil mercimek en çok mercimek çorbası yapımında kullanılır. Mercimekleri daha uygun fiyata almak için zincir marketlerinin markalarına yönelebilirsiniz.

Bu markalar aracıları ortadan kaldırarak sadece o markete özel mercimek verdikleri için daha uygun fiyata gelirleri. Bim’de o zincir marketlerden bir tanesidir. Bim’e özel olan mercimek markası ise Saban mercimek markasıdır. Bu saban mercimek markası sadece Bim’in reyonlarında bulunur. Diğer market raflarında bulmanız mümkün değildir. Çünkü sadece Bim’in satması için üretilmiş ve yetki verilmiştir.

Bim Mercimek Fiyatları 
Bim Mercimek Fiyatları

Bim Yeşil Mercimek Fiyatları Ne Kadar?

Yeşil mercimek, mercimek türleri arasında en çok tercih edilen mercimek türüdür. Yeşil mercimeğin fiyatları marketten markete çok değişkenlik göstermektedir. Özellikle zincir marketler arasında ki rekabetin artması dolayısıyla zincir marketler temel gıdalar fiyatlarını tüketicilere en uygun fiyata sunmak için yarışa girmişlerdir.

Bim mercimek fiyatları 2021 yılında diğer zincir marketlere nazaran özel günler dışında daha uyguna sunmaktadır. Bim mercimek üretim yeri olarak genelde Mersin, Kızıltepe, Batman, Gaziantep gibi bölgeleri tercih etmiştir. Bu bölgelerden gelen mercimekler daha kaliteli olurlar. Bim yeşil mercimek fiyatları;

  • Saban yeşil mercimek 1000 gr 11,55 TL
  • Saban yerli yeşil mercimek 1000 gr 15,45 TL
Bim Mercimek Fiyatları 
Bim Mercimek Fiyatları

Bim Kırmızı Mercimek Fiyatları Ne Kadar?

Bim mercimek fiyatları 2021 yılını araştıran tüketiciler yeşil mercimek kadar kırmızı mercimeğinde fiyatını merak etmektedir. Kırmızı mercimek yeşil mercimek kadar çok tercih edilmese de yine tüketiciler kırmızı mercimeği evinden eksik etmezler. Kırmızı mercimeğin eksik olmadığı yemekler bulunduğundan ötürü kırmızı mercimek Türkiye’de yeşil mercimekten sonra tercih edilmektedir.

Önerilen Yazı
Bim Ayçiçek Yağı Fiyatları Ne Kadar?

Kırmızı mercimek fiyatları yeşil mercimek ile aynıdır veya çok az bir fiyat farkı bulunur. İkisinin fiyatı birbiri ile aynı artar ve aynı şekilde düşer kampanyalar dışının da. Üretim maliyetleri aynı olduğu için zincir marketler bu iki mercimek türünü aynı fiyatta sunmaya özen gösterirler.

Saban, Bim markasının özel markasıdır. Diğer markalara göre daha ucuzdur. Mercimek fiyatlarında da saban markası diğer markalardan çok uygun fiyata mercimek sunmaktadır. Her iki çeşit mercimeği üreten Saban markası diğer bakliyat ürünlerini de üretmektedir. Sadece mercimekle sınırlı kalmamıştır.(1)

  • Saban kırmızı mercimek 1000 gr 9,45 TL
  • Saban yerli kırmızı mercimek 1000 gr 15,90 TL

 

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap