İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fiyatları
  3. Bim Çıtır Kova Fiyatları 2021

Bim Çıtır Kova Fiyatları 2021

Bim Çıtır Kova Fiyatları 2021

Bim Çıtır Kova Fiyatları 2021

Çoğumuzun Bim marketler olarak bildiği Birleşik Mağazalar AŞ; uygun fiyatları, kolay ulaşılabilirliği ve belli standartlara sahip ürünleriyle Türkiye nin hemen her yerinde her kesimin en uğrak alışveriş mağazası. Bim marketler donmuş gıda reyonlarında uzun bir süredir müşterilerini cezbeden bir ürün satıyor. İçinde tavuk but, kanat ve kemiksiz çıtır toplardan oluşan bu harika trio Çıtır Kova Muhteşem Üçlü olarak isimlendirilmiş. Şimdi bu ürün hakkında daha detaylı bilgiye ve fiyatları konusundaki güncel rakamlara ulaşmak için yazımızı okumaya devam edin.

Bim çıtır kova içinde neler var?

Çıtır Kova Muhteşem Üçlü, İzmir merkezli Lezita’nın piyasaya sürdüğü harika bir hazır yiyecek. Bu dev Çıtır Kova’nın birim ağırlığı tam tamına 850 gr. Bu ürünü Bim marketlerine giderek donmuş gıdaların bulunduğu dolaplardan temin edebilirsiniz. Eğer donmuş gıdaları seven, tüketen birisiyseniz mutlaka bu ürünü de bir kez denemeniz gerekir. Hatta sevmeyenlerin bile bir kere denemelerini tavsiye ederiz. Çünkü KFC’de ki benzerlerine kıyasla oldukça uygun bir fiyata satılıyor. Ve bu dev çıtır kova içerisinde ki yiyecekler fırında 15 dakika ısıtıldıktan sonra hemen yemeye hazır hale gelecektir. Belki ortaboy patates kızartması ile beraber yağda kızdırarak da deneyebilirsiniz.
Bim çıtır kova içinde çıtır panelerle kaplanan tavuk parçaları, tavuk but ve kanatlarından oluşan bir üçlü bulunuyor. Bu yiyecekler doyurucu olduğu gibi, yemek saatlerinin dışında keyifli atıştırmalık olarak da tüketilmeye müsait. Ve Bim marketlerin raflarında bulunmasından beri özellikle son dönemlerde çokça aratılan popüler bir ürün.

Üreticinin açıklamasına göre bu ürün içerisinde üç farklı tada sahip tavuk parçaları var.

• 250 gr. çıtır tavuk kanat
• 300 gr. çıtır piliç topları
• 300 gr. çıtır tavuk but filetosu

Bim Çıtır Kova Fiyatları 2021
Bim Çıtır Kova Fiyatları 2021

Bim çıtır kova nasıl hazırlanıyor?

Bu üç farklı yiyecekler, özel bir marine işlemi uygulanarak hazırlanıyor. Ve taze karabiberler kullanılarak çıtır özelliği artırılıyor. Tabii ki bu aşamaları geçtikten sonra özel bir teknoloji –IQF- kullanılarak donduruluyor. Bu hazırlanma şekli sayesinde Bim çıtır kova lezzetli ve hızlı bir şekilde yemeye hazır hale geliyor.

Besin değerleri yüksek!

Ürün genel bilgilerinden aldığımız verilere göre;

  • Besin Değeri (100 ml/gr/cc için geçerlidir.)
  • Yağ 17 gr
  • Protein 14.1 gr
  • Şeker 11.7 gr
  • Karbonhidrat 13.4 gr
  • Enerji 266 kcal

Bimde çıtır kovalar ne kadar?

2021 yılı itibariyle bu ürünün Bim marketler’de ki raf fiyatını merak etmiş olmalısınız.
Bu muhteşem üçlü Bim çıtır kova olarak da bilinen yiyeceğin Bim marketler’deki satış fiyatı sadece 24 TL.
Evet bu 850 gramlık dev piliç kovasının fiyatı sadece 24 TL.
Lezita Çıtır Kova Muhteşem Üçlü, diğer büyük alışveriş mağazalarında da satılıyor. Yani Bim’in kendi et-balık tesislerinde ürettiği bir ürün değil. Fakat şunu biliyoruz ki aynı ürün, kendi üreticisinin satış fiyatının bile daha aşağısında Bim marketlerde satılıyor.

Bim Çıtır Kova Muhteşem Üçlü’sünü tercih etmen için sebebler

1. Eğer tavuk ürünlerini seviyorsa bunu mutlaka denemen gerekir. Özel kaplamalı kemiksiz çıtır topları ve filetosu oldukça hoşuna gidecektir. Hatta tavuk sevmeyen birisi bile bu ürünü severek tüketebilir. İçecek olarak Coca Cola Zero Sugar tüketmenizi tavsiye edebiliriz.
2. Doyurucu. Tek bir kova ile iki kişiye rahatlıkla yetebilen bir ürün.
3. Yemesi oldukça keyifli. Film veya TV izlerken, arkadaşlarınızla beraberken yada sebepsiz olarak dolaptan çıkarıp yiyebileceğiniz bir ürün.
4. Bıçak, çatal, tabak gibi şeyler kullanmanıza gerek yok. Tavuk,balık, kelle; bunlar yenir elle!
5. Ucuz. Böyle bir üçlü ziyafetin benzerini yapmak için Tavuk Kanat 4 Hot Shots yada Hot Shots Orta Boy, Burger İki Acılı Kanat gibi bir şeyler alsaydınız, en az 2 kat daha fazla ücret ödemeniz gerekirdi. Aynı gramaja sahip bir paket için ise 3 veya 4 katı gerekebilir. Fakat üç farklı lezzetin tek bir pakette buluşup böyle bir fiyata satılması ise kesinlikle çok daha ekonomik.
6. Hızlı yenilebilen bir yiyecektir. Karnınız çok aç ve yiyecek bir şey bulamadınız mı? Bu ürünü hemen paketinden çıkarın ve 200 derecelik bir fırında 15 dakika ısıtın veya kızarmış bir yağda 5 dakika kızartın. İşte yemeye hazır. İçeceğinizi unutmayın…
7. Ve tabii ki de en önemlisi lezzet. Bir adet çıtır kova, ortaboy patates kızartması, geçici süreliğine göbek salata da tavsiye edeceğim, fakat Bim marketlerden göbek salata tedarik edilemeyebilir

Bim Çıtır Kova Nasıl Pişirilir?

Ürünü tüketmeye başlamadan hemen önce açmalısınız. Kutusu açılan ürünler belli bir süre içerisinde tüketilmelidir.
Bim marketlerinden satın aldığınız bu hazır gıdalar, önceden pişirilip sonra dondurularak muhafaza edilmektedir. Dolayısıyla yemeye hazır halde saklanan bu yiyeceğin Nasıl Pişirilir? sorusu muhafaza edilme şeklinde gizlidir. Dondurulmuş gıdaların bazılarının çözünmesi gerekirken bazıları çözünmesi beklenmeden pişirilmeye başlanabilir.
Bim çıtır kovalar, iki türlü pişirilebilir.

Birinci yöntem “Fırında”

Çıtır kovalardan çıkardığınız ürünleri, uygun fiyatları ile satın aldıktan sonra yiyeceklerinizi içinden çıkararak önceden ısıtılmış mikrodalga veya normal fırında 12 ve 15 dakika aralıklarında ısıtarak sıcak bir şekilde tüketebilirsiniz. Bu süre ideal bir fırın için geçerli olup, farklı performansa göre artış veya azalış gösterebilmektedir.

İkinci yöntem “Yağda Kızartın”

Üretici firma Lezita’nın temel olarak tavsiye ettiği hazırlama yöntemi budur. Fakat firma ürün açıklamasında yiyeceklerin yağda kızartılarak da tüketilebileceğini söylüyor. Yağda kızartma yöntemi ise sıradan bir patates kızartması şeklindedir.
Yağınızı derin bir tavaya doldurun ve kızdığından emin olun. Bunun için tahta bir kaşık kullanabilirsiniz. Kaşık yağa batırıldıktan sonar kaşık etrafında küçük kabarcıklar oluşuyorsa yağ kızmış anlamına gelir. İdeal yağ sıcaklığı termometre ile 350-370 santigrat aralığında gösterilir. Yağın aşırı kızması halinde yanarak duman vermeye başlar…
Kızgın yağa çıtır tavuklarınızı attıktan sonra 5 dk. bekledikten sonra servis edilebilir.

Satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bim çıtır kova, dondurularak muhafaza edilmektedir. Dolayısıyla ürünü satın alırken donmuş gıda dolabından temin etmelisiniz. Normal bir oda sıcaklığında çözünmeler meydana gelebileceğini düşünerek ürünü almaya dikkat edin. Ürün çözünmeye başlarken bozulmuyor fakat çıtırlık özelliğini kaybedeceğini unutmayın.
Sms yoluyla kampanyalar ve özel indirimler hakkında bilgi almak istiyorum diyorsanız, Bim resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Şükela tümü bugün 🙂

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap