İlginizi Çekebilir
A101 Cv Örnekleri
  1. Ana Sayfa
  2. Fiyatları
  3. Bim Ayran Fiyatları 2021

Bim Ayran Fiyatları 2021

Bim Ayran Fiyatları 2021

Bim Ayran Fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? Hangi marka ayranlar var? Bimde bir koli ayran kaç para? İşte aradığınız ve merak ettiğiniz güncel fiyatlar.

Bim Ayran Fiyatları 2021

Birleşik Mağazalar AŞ.  veya kısa adı BİM 1995 yılından beri toptan ve perakende satış mağazaları ile yurdun her köşesinde müşterileri için uygun fiyatlar sunuyor. Müşterilerine daima yakın yerlerde konumlanan bu mağazalar da gündelik ihtiyaçlarınızın hemen hepsini bulmak mümkündür. Gıda ürünleri, kozmetik ürünleri, hijyen ürünleri, kişisel bakım ürünleri gibi a’dan z’ye birbirinden güzel ürünler için uygun fiyatlar sunuyor. Vasatın altında olmayan kalitesiyle tüketicilerini bekliyor.  Hatta Bim aktüel ürün satışı yaptığı salı ve çarşamba günlerinde bazen akıllı telefonları bile piyasanın altında ki bir fiyatla satabiliyor.

Bim’de bulunan yaklaşık 800 çeşit ürünlerden bir kısmı kendisine ait olmasa da çoğunlukla kendi üretimi olan ürünleri satıyor. Örneğin aşağıda bahsedeceğimiz Dost markasına ait ayran, yoğurt, peynir gibi süt ürünleri, Birleşik Mağazalar A.Ş.’nin (yani Bim’in ) kendi tesislerinde hazırlanmaktadır.

Bim müşterilerinin tasarruflu alışveriş yapabilmesi için bazı taktikler geliştirmiş ve bu yılın ilk çeyreğinde ki satışlarında %23’lük bir artış göstererek başarılı bir perakende mağazacılık örneği olduğunu ispatlamıştır.

Ayrıca Bim aktüel ürünler sepetinde her hafta içi salı ve cuma günleri, uygun fiyat avantajlarıyla çeşitli ürünler satabiliyor. Bu ürünler hakkında ki kampanyalardan haberdar olmak için hazırlanan akıllı cep telefonu uygulamasını Apple Store veya Google Play Store gibi mağazalardan indirebilirsiniz.

Şimdi okuyacağınız bu makalede Bim marketlere giderek satın alabileceğimiz Bim market ayran fiyatlarını öğreneceğiz. Bim market ayran fiyatları, satılan ayran markaları, bim aktüel bardak ayran fiyatı, Dost bardak (200 ml) ayran fiyatları merak edildiği için bu makaleyi hazırlamış bulunuyoruz.

Bugün birçok market zincirlerinin (A101, Şok, Migros vs.) online satışı seçeneği olduğu için ürün fiyatlarını web sitelerinden veya akıllı telefon uygulamalarından öğrenebilirsiniz. Fakat ne yazık ki Bim marketler online satış seçeneğini bize sunmadığı için ürünlerin fiyatını veya güncellenen fiyatlarını akıllı telefonlar ile veya internet tarayıcıları üzerinden görmek mümkün değildir. Bim akıllı cep telefonu uygulamasına sahip olsa da bu App’ler üzerinden yalnızca aktüel ürün fiyatları hakkında bilgi veriyor. Zaman zaman bu aktüel ürünler hakkında TV reklamları da yayınlamaktadır. Dolayısıyla diğer gündelik ve sabit ürünlerin fiyatını öğrenmek için 09:00 ile 21:30 arasında fiziki olarak Bim marketlerine gitmeniz gerekiyor. Bim, yaz dönemi sebebiyle çalışma saatlerini bu şekilde güncellemiştir.

Bim Ayran Fiyatları 2021
Bim Ayran Fiyatları 2021

Bim Ayran Markaları Nelerdir?

Bim mağazalarında ki süt ürünleri genellikle kendisine ait Dost markasının ürünleridir. Bim Dost markası, Birleşik Mağazalar AŞ’nin (BİM) kendisine ait bir markasıdır. Süt ürünleri kategorisinde yer alan bu ayranlarda Dost Ayran adıyla satışa sunulmaktadır. Bim marketlere giderek aldığınız Dost marka ayran 200 ml’lik bardak ayran olarak satıldığı gibi 1,500 ml’lik şişelerle de satılmaktadır. Bim tekli ayran  (Dost bayrak ayranlar) ve 1,5 litrelik ayranlar mağazaların soğutma kısmında süt ürünleri rafında tüketilmeye hazır bir haldedir.

Özellikle bu sıcak yaz aylarında gazlı ve şekerli soğuk içecekler tüketmek yerine, meyveli yoğurtlara veya ayranlara yönelmek daha serinletici olabilir.

Dost markasının yanında Bim sutas ayran ve Bim yörsan ayran ürünlerine bu mağazalarda rastlayabilirsiniz. Bunların dışında 500 gr ‘lık yoğurt alarak kendiniz de ayranınızı evde yapabilirsiniz. Yazımızı okumaya devam edin.

Bim Ayran Fiyatları Ne Kadar?

Bim mağazalarında bulunan ayranların markalarını ve hacimlerini öğrendikten sonra ayran fiyatlarını da merak etmiş olabilirsiniz. Bim market ayran fiyatları ne kadar, Bim kutu ayran ne kadar, 1,5 litrelik büyük ayran ne kadar yazacağız ama öncelikle şunu hatırlatmak isteriz.

Toptan fiyatına perakende satış sloganına sahip BİM marketler, her hafta içi salı ve cuma günleri Bim aktüel ayran bardak veya 1,5 litre olarak satılan ayranlar kampanyalı ürünler arasına girebiliyor. Satın almadan önce bu kampanyalara bir kez göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu ayranların fiyatları Bim ‘de ne kadarmış hep beraber görelim.

Dost ayran fiyatı 2021 yılı için aşağıda ki gibidir.

  • Bim küçük ayran fiyatı (200 ml) 0,75 kuruş.
  • Bim büyük ayran (1500 ml / 1,5 L) 4,95 TL.
  • Bim ayran koli fiyat ise 20×0,75 kr = 15,00 TL’dir. (Bim kutu ayranın 20 adeti bir kolidir.)

Yukarıda ki fiyat ve miktara göre aşağıda ki gibi bir çıkarım yapmak mümkündür.

Dost bardak ayran aldığınızda bir su bardağı için (yani 200 ml) ayran fiyatı 0,75 kuruştur.

1,5 litrelik ayran alıp 200 ml’lik bir lav ayran bardağına döktüğünüzde ayran fiyat 2021 yılı için 0,66 kuruşa gelmektedir.

Bu şekilde büyük ayran alarak birim fiyatını daha uyguna getirdiğimizi görebiliyoruz.

Sürümden kazanma politikasının ülkemizde ki en başarılı örneklerinden birisi olan Birleşik Mağazalar AŞ.  fiyat 2021 /fiyat 2020 ‘e göre (yani geçen yıla oranla) zamlı fiyatlar ile satışlarını gerçekleştirmektedir. Ve genelde bu fiyatlar her yıl artma eğilimindedir. Özellikle ülkemizin son yıllarda daha belirgin olarak hissettiği enflasyon, fiyatların bazen yıl içerisinde bile değişimler göstermesine  sebep olmuştur. Rekabet ettiği diğer markalı ürünlere kıyaslandığında daima fiyat ortalamasının aşağısında bulunmaktadır. Fakat bu zincir marketlerde veya yurtiçinde genel olarak satışı yapılan ürünler için geçerli olup lokal markalar için geçerli değildir.

Bim anlayışı

Bim kurumsal olarak yüksek indirimli fiyatlara sahip ürünler satmayı hedeflediğini kendi internet sitelerinden belirtmektedir. Bu ilke ile hareket eden Bim, organizasyonel yapısıyla, etkin maliyet yönetimi uygulamasıyla ve sınırlı ürün portföyüyle yüksek indirimli ürün modelinin yurtiçinde ki ilk örneğidir. Bu anlayışın da temel olarak üç ana unsura dayandığını bildiriyor.

Bu unsurlardan birincisi merkezi olmayan organizasyon şekli, ürün fiyatlarını yükseltecek harcamalardan kaçınmak yani maliyet tasarrufu, sınırlı ürün yelpazesi (yaklaşık 800 çeşit ürün) ile kalite standartlarının etkin şekilde denetimini sağlamak.

Bim marketler, satışını yapmış olduğu ürünlerin yurtiçinde ki en büyük alıcısıdır. Bim ayran fiyatları 2021 yılında da bunu gösteriyor Bunu da uygun kar oranlarıyla sattığında ise sürümden kazanmak için önemli bir avantaj elde etmiş oluyor.(1)

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap