1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. BBVA İsviçre, Ether alım satım ve saklama hizmetleri sağlayacak

BBVA İsviçre, Ether alım satım ve saklama hizmetleri sağlayacak

BBVA İsviçre, Ether alım satım ve saklama hizmetleri sağlayacak

İspanyol finans grubu BBVA’nın İsviçre şubesi olan BBVA İsviçre, saklama ve işlem hizmetleri tarafından desteklenen varlık listesine Ether’i (ETH) dahil etti. Duyuruya göre, bankanın müşterileri artık Ether’i Euro ve ABD doları gibi yasal para birimlerine çevirebilecek.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Banka, Avrupa’da hizmetlerine Ether’i dahil eden ilk geleneksel banka olduğunu iddia ediyor. BBVA İsviçre müşterileri ayrıca kripto paralarını bankanın emanetçisine yatırabilir ve işlemler için Bitcoin (EXANTE: Bitcoin) kullanabilir.

BBVA İsviçre Yetkilisi Alfonso Gómez, “Kripto para birimi varlığımız ‘cüzdanımıza’ Ether eklemeye karar verdik çünkü Bitcoin ile birlikte yatırımcıların ilgisini en çok çeken protokoller ve ayrıca düzenlemelere uyum için tüm garantileri sağlıyorlar.” Dedi.

Bank of America, 2022’de kripto para birimi hakkında açıklama alacak

Bu yaz, BBVA’nın İsviçre şubesi de Bitcoin için destek ekledi. Gomez, bankanın “yatırımcıların kripto para birimlerini yatırım portföylerini merkezileştirmenin bir yolu olarak kullanmaya çok istekli olduğunu” bulduğuna dikkat çekti. Banka, “birden çok kripto para birimi dönüştürme kaynağı” ile işbirliği yaptığını belirtti, ancak hangi platformların bankaya likidite sağladığı henüz belli değil.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapındaki 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap