1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ayak izi analizi: Yeniden adlandırılan Anyswap, bir sonraki Web 3.0 köprüsü olacak mı?

Ayak izi analizi: Yeniden adlandırılan Anyswap, bir sonraki Web 3.0 köprüsü olacak mı?

guncel coin haberleri

16 Aralık’ta Anyswap, varlık çapraz zincir çözümlerinden çok zincirli varlık etkileşimi teknolojisine odaklanmayı yansıtan adını Multichain olarak değiştireceğini duyurdu. Kısacası, Anyswap (artık Multichain olarak adlandırılıyor), en iyi Web 3.0 yönlendiricisi olmayı umuyor.

Footprint Analytics’ten alınan en son verilere göre, Multichain’in TVL’si 6 Ekim’de 1,5 milyar dolardan %273 artışla 11 Ekim’de 5,6 milyar dolara yükseldi. TVL şu anda 450-4,8 milyon ABD dolarının üzerinde sabit olduğundan, Multichain’in istikrarı blok zincirinin pazar boyutuyla ilgilidir ve birden fazla blok zincirinde birlikte çalışan varlıklar için büyük bir zincirler arası pazar yaratır.

Ayak İzi Analizi: ChainAnyswap & Multichain tarafından Anyswap TVL’nin Tanıtımı

Anyswap, Şubat 2021’e kadar çoğu ana akım tokenin zincirler arası işlemlerini desteklemek için AMM mekanizmasını kullanır, ancak işlem işlevini kaldırır ve Fantom, Polygon, xDAI ve Avalanche gibi projelerle varlık zincirleri arası çözümlere odaklanır. Terra ve Fantom ana ağları arasındaki Terra stablecoin UST çapraz zincirini destekleyen çığ ve diğer projeler.

Multichain’in TVL’si şu anda ağda 15. sırada yer alıyor ve 27 zincir varlığını ve 1.197 jetonu destekleyerek onu zincirler arası köprülerde lider yapıyor. Bir dizi güncelleme yinelemesi, yükseltilmiş Multichain için sağlam bir temel oluşturdu.

Ekran görüntüsü kaynağı: Çoklu zincir

Ekran görüntüsü kaynağı: Çoklu zincir

Ayak izi analizi: En iyi 20 protokol TVL sıralaması

Ayak izi analizi: Anyswap neden ilk 20 protokol TVL sıralamasında Multichain oldu?

Farklı blok zincirleri tarafından sağlanan resmi zincirler arası köprülerin sayısı arttıkça, Anyswap’ın aynı teknolojinin üçüncü taraf geliştiricisi ve bağımsız operatörü statüsünü tehdit ediyorlar.

Şimdi Multichain olarak adlandırılan proje, Web 3.0 için nihai yönlendirici olmayı hedefliyor. Web 3.0, herhangi bir çapraz zincir etkileşimi için geliştirilmiş, hızlı, güvenli ve ucuz zincirler arası birlikte çalışabilirlik belirteçlerini, NFT’leri ve birlikte çalışabilirliği destekleyen bir altyapıdır. Multichain’in özellikleri şunları içerir:

  • Gözaltında olmayan ve MPC (çok partili güvenli bilgi işlem) modelleri. MPC, diğer zincirlerde Multichain çapraz zincir köprüleme ve akıllı sözleşme yöntemlerini yönetir.
  • Kayma takas yoktur. Multichain’in 1:1 değişimi, kullanıcıların sıfır kayma transferleri gerçekleştirmesini ve AMM ile ilişkili gizli maliyetleri ortadan kaldırmasını sağlar.
  • Çok zincirli yönlendiriciler. Multichain Router, kullanıcıların herhangi iki zincir arasında serbestçe geçiş yapmalarını sağlar. Operasyonların maliyetini ve karmaşıklığını azaltır ve zincirler arasında hareket etmek daha kolaydır.

ANY olan jeton MULTI olarak değiştirildi

Anyswap, belirteci olarak HERHANGİ BİRİNİ kullanır.Mevcut dolaşım 18.64 milyon ve maksimum arz 100 milyondur.

HERHANGİ BİR’in ilk uygulama senaryosu tamamen bir yönetim belirtecidir

  • Ziyaret edip etmeyeceğinize karar vermek için desteklenen ana ağda oylamayı kullanın.
  • Anyswap çalışma düğümlerini kararlı ve güvenli zincirler arası hizmetler sağlamaya teşvik etmek için kullanılır.
  • Yönetim kurallarına oy vermek için kullanılır.

Ancak, anlaşma zincirler arası varlık işine odaklandığından, HERHANGİ BİR’in yönetişim uygulaması zayıfladı.

Haziran ayında Anyswap, ilk token geri alım ve imha mekanizmasını duyurdu. Zincirler arası işletme giderlerinin %20’sini yeniden alım için tahsis ederek, HERHANGİ BİR’in imhası deflasyonist bir moda girdi. O zamandan beri, ANY esas olarak düğüm seçimlerinde rehin ve oylama için kullanılır.

Anyswap tarafından yeni mekanizmanın duyurulmasından bu yana, HERHANGİ BİRİ’nin fiyatı yukarı yönlü bir trend izleyerek 20 Haziran’daki 2,02 ABD Dolarından 15 Aralık’ta %915’lik bir artışla 20,50 ABD Doları’na kadar yükseldi ve şu anda geri düşüyor. 18,94 ABD doları.

Son 4 ayda, ANY’nin işlem hacmi 1,5-30 milyon ABD Dolarının üzerinde kaldı ve 4 Aralık’ta 200 milyon ABD Doları ile yeni bir zirveye ulaştı. Aynı gün Binance Anyswap’ı (HERHANGİ BİR) başlattı ve HERHANGİ BİR/BTC, HERHANGİ BİR/BUSD ve HERHANGİ BİR/USDT işlem çiftlerini açarak, kullanıcıların HERHANGİ BİRİNİ köprü işlem ücreti olarak ödemesine izin vererek işlem hacminde keskin bir artışa neden oldu.

Ayak izi analizi: herhangi bir fiyat ve işlem hacmi

Ayak izi analizi: herhangi bir fiyat ve işlem hacmi

HERHANGİ BİR’in piyasa değeri, marka güncellemesinden önce ve sonra yükselme eğilimindeydi ve şu anda 327 milyon ABD Doları seviyesinde bulunuyor. Piyasa değeri, esas olarak jetonların fiyatından ve dolaşımdaki ve ticarete konu olan jetonların sayısından etkilenen DeFi endüstri projelerinin piyasa değerini yansıtır.

Ayak izi analizi: herhangi bir piyasa değeri eğilimi

Ayak izi analizi: herhangi bir piyasa değeri eğilimi

Marka yükseltmesinden sonra, yönetişim belirteci HERHANGİ’den MULTI’ye değişecek ve HERHANGİ BİRİ, akıllı sözleşmeler aracılığıyla 1:1 oranında belirteç alışverişini başlatacak. Ayrıca yeni bir jeton logosu olacak.

Ekran görüntüsü kaynağı: Çoklu zincir

Ekran görüntüsü kaynağı: Çoklu Zincir yükseltmesinden sonra zincirler arası deneyime ne olacak?

Anyswap ekibi, 16 Aralık’ta yeni bir web sitesi yayınladı ve orijinal çapraz zincir köprüleme ve çoklu bağlantı yönlendirme işlevlerini, birleşik bir çapraz bağlantı arayüzü sağlamak için Multichain’de birleştirdi.

Kullanıcının BSC’den Polygon’u 12 USDT ile çapraz bağlamak istediğini varsayalım.

Yükseltmeden önce

Yükseltmeden önce, kullanıcının zincirler arası köprüleme ve çoklu bağlantı yönlendirme arasında seçim yapabilmesi için Anyswap’ın çalışma prensibini anlaması gerekir. Ana hedeflerden biri süreci basitleştirmek.

Ekran görüntüsü kaynağı: Yükseltmeden önce Anyswap arayüzü

Ekran görüntüsü kaynağı: Yükseltmeden önce Anyswap arayüzü

Yükseltmeden sonra

Kullanıcılar, çoklu bağlantı yönlendirme işlevinde çapraz bağlantı işlemlerini gerçekleştirebilir, eksi 0,9 USDT gaz maliyeti. Poligon’un gerçek miktarı 11.1 USDT’dir ve tüm etkileşim süreci 5 dakikadan az sürer.

99f84260-3714-4f26-b448-b363918cbd6a.png.webp

Madencilik havuzunun işlevi de yükseltildi ve kullanıcılar artık her bir token tarafından desteklenen zincirleri ve kullanıcının her bir zincire çapraz zincirinin likiditesini görebilir. Şu anda, en büyük zincirler arası madencilik havuzları, kripto para birimlerindeki en aktif blok zinciri olan Ethereum ve BSC’dir.

Kullanıcılar artık zincirler arası referans verilerine kolayca erişebilir ve potansiyel fırsatları ve riskleri değerlendirebilir. Ek olarak, kullanıcılar en iyi TVL ve önemli ölçek, güvenlik, yüksek endüstri bilinci, zincirler arası zamanlılık ve gaz maliyetleri gibi birçok açıdan uygun bir köprünün nasıl seçileceğini düşünmelidir.

Çoklu zincir, çapraz zincir pazarında önemli bir rol oynayabilir

Ad değişikliği yoluyla Multichain şunları sağlar:

  • Daha yeni zincir çok zincirli varlık etkileşimi çözümleri
  • Daha iyi kullanıcı deneyimi

DeFi pazarının sürekli gelişmesiyle birlikte, kullanıcı varlıklarının transferi herkes için acil bir ihtiyaç haline geldi.

Ayak izi analizi, blok zinciri verilerini görselleştirmek ve içgörüleri keşfetmek için hepsi bir arada bir analiz platformudur. Zincirdeki verileri temizler ve bütünleştirir, böylece herhangi bir deneyim seviyesindeki kullanıcılar hızla belirteçleri, projeleri ve protokolleri araştırmaya başlayabilir. Binden fazla pano şablonu ve sürükle ve bırak arayüzü ile herkes dakikalar içinde kendi özel grafiğini oluşturabilir. Blockchain verilerini keşfetmek ve daha akıllı yatırımlar yapmak için Footprint’i kullanın.

Yayınlandığı kategori: Analiz, DeFi

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap