1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Axie Infinity bir sonraki ralliyi beklemek zorunda gibi görünüyor

Axie Infinity bir sonraki ralliyi beklemek zorunda gibi görünüyor

guncel coin haberleri

Axie Infinity, geçen yıl önemli bir ilgi gören NFT oyun platformlarından biridir. Proje, Play-to-Earn için bir fırsat sunuyor, böylece dünya çapındaki oyuncular pasif gelir elde edebiliyor. 2022 hafif bir yükseliş hissi ile başladı, ancak daha sonra fiyat düştü. Tüm kripto para piyasası Çarşamba günü keskin kayıplarla karşı karşıya kaldı. Özellikle, genel pazar geçen ayın sonunda %8’den fazla düştüğü için bu, birkaç haftadaki ikinci büyük çöküş. Oyun meta veri deposunun yerel kripto varlığı olan AXS, son düşüşe öncülük etti.

Axie Infinity 24 saatte %15’in üzerinde tutuyor

Kripto para piyasaları bu hafta çökerken, Axie Infinity’nin sadece 24 saat içinde %15’ten fazla düştüğünü gözlemledik. Son iki aydır AXS tokeni daha geniş piyasa trendlerini takip ediyor. Özellikle, madeni para tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 160,3 dolardan %51’den fazla düştü.

Kaynak: CoinMarketCap

– reklamını yap-

Bununla birlikte, Axie Infinity Ronin köprüsünün, en azından Ether için, çıkışlardan daha yüksek girişlerle karşı karşıya olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca, AXS zincir üstü verileri açısından, geçen haftaki çıkışların girişlerden neredeyse 5 ila 10 kat daha büyük olduğunu fark ettik.

AXS hodlers hiçbir şey yapmaz

Küresel kripto para piyasası kayda değer bir çöküş yaşarken, Axie Infinity yatırımcıları, varlıklarını taşımak için sağlam bir teşvik olmadığı için arkalarına yaslanıp izlemeye yönlendirildiler. Bu bağlamda, AXS alımı yaygınlaştı. Aslında, birkaç ay içinde borsalardan 4,7 milyondan fazla token satın alındı.

Ayrıca, kripto para piyasasındaki bu davranışın liderliğini sürdürmesi muhtemeldir. Bunun temel nedeni, tüm Axie Infinity ağının hala kârlı olması nedeniyle varlığın şu anda kârlı görünmesidir. Özellikle geçen yıl boyunca AXS fiyatları %26.000’in üzerinde arttı.

AXS Yatırımcıları Hala Karlı

Axie Infinity yatırımcılarının mevcut durumu, tüm adreslerin yaklaşık %96’sının kayıplardan korunduğunu gösteriyor. Bu durumda ağ, doğru giriş noktasında yeni yatırımcıların katılmasına tanık olabilir. Yine de varlık şu anda üç ayın en düşük seviyesinde işlem görüyor.

Ayrıca, kripto para birimi alanındaki analistler, projenin arkasındaki beyinlerin gelişimleriyle aynı doğrultuda olduğunu gözlemlediler. Son zamanlarda, oyun platformunun arkasındaki ekip, teknik incelemelerinin zaman çizelgesine göre, stake ödüllerini ayda 2 milyondan 1,5 milyonun üzerine düşürdü.

Bununla birlikte, yatırımcılar varlığı hala satın almayı planlıyorsa, AXS’in Bitcoin hareketlerine güçlü bir şekilde odaklandığı için olası bir düşüş konusunda dikkatli olmaları gerekir.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap