İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Askere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Askere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Askere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Her vatan evladı gibi vatani görevlerini yerine getirmek için ülkemizin farklı şehirlerine giden gençlerimiz,askerlik dönemlerinde bazı ihtiyaçları olmaktadır.Bazı gençlerimiz 6 ay bazıları ise 1 yıl askerlik süreleri bulunmaktadır.Uzun dönem kalındığı zaman hele birde aileden destek gelmezse ihtiyaçlarını karşılamaları gerekmektedir.Böyle durumlarda en büyük yardımcıları Ziraat bankası olmaktadır.Askerlerimizden herhangi bir belge ve kefil istemeksizin kredi kartı olanağı sunmaktadır.

Ziraat bankasının sağlamış olduğu kredi kartı sayesinde birçok gereksinimlerini askerlik boyunca sorunsuz bir şekilde sağlamış olacaklar.

Ziraat Bankası Asker Kredi Kartı

Banka olarak Ziraat Bankası gereksinimlerini karşılayabilmeleri için askerler üzerinde bazı çalışmalara ağırlık vermiştir.Genel bir açıklama yapmamalarına rağmen Ziraat Bankası birey odaklı çalışmaları askerler için aktif edeceğini duyurmuştur.Ziraat kredi kartını sadece asker erlerimiz değil askerlik süresince er ve rütbelilerde kullanabilecekler.Ziraat bankasının diğer bankalardan ayıran en büyük özelliği kredi kartı verirken gelir belgesi istememesidir. Çok kısa bir sürede Ziraat Bankası bu kolaylığı yakın bir tarihte sunacaktır ve bu projeyi hayata geçirmesi, askerler için büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Asker Kaçakları Kredi Kartını Kullanabilirler Mi?

Böyle bir durumda olmanızı emin olun hiç istemeyiz.Her gencimiz gibi sizinde vatani görevinizi yapmanızı istiyoruz.Farzedelim ki böyle bir durum var o zaman kullanmanız sizin için sakıncalı olabilir.Çünkü harcama yaptığınızda sizi her an yakalayabilirler.

Ziraat Bankası dışında İNG Bank’ta Tsk mensuplarına gereksinimlerini karşılayabilmeleri için 100 bin liraya kadar kredi imkanı vermektedir.Ayrıca alacağı krediyi 3 ve ya 6 ay vade seçeneklerinde de ödeyebileceklerdir.

Askere Giderken Eski Kredi Kartı Borçlarını Dondurma

Bankalar vatandaşların kredi kartı borçlarını dondurma yapmalarına izin vermemektedir.Eğer kredi kartı borcunuz var ise bunu dondurmak yerine size uygun faiz oranlarıyla kredi kartınızı yapılandırmayı teklif eder.Askere gidiyor olmanız da bu durumu değiştirmeyecektir.Eğer ödeme yapmayıp askere giderseniz sizin asker olup olmadığınıza bakmaksızın kredi kartı borcunuzdan dolayı borcu bulunan bireyin evine haciz uygulama işlemini devreye sokmaktadır.Askere gidecek bireylere bizden tavsiye verecek olursak kredi kartı borcunuzu ödemeden askere gitmeyiniz.Aksi takdirde geldiğinizde tahmin edemeyeceğiniz ortam ile karşılaşabilirsiniz.

Asker Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Asker kredi kartı almak isteyen bireyler asker olarak bulunduğu şehirde herhangi bir asker kredi kartı veren banka şubesine giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.TC kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik kartını ile beraber banka görevlisinin size sunmuş olduğu sözleşmeyi imzaladıktan sonra 15 gün içinde asker kredi kartınız birliğinize gönderilmektedir.

Eğer bulunduğunuz bölgede asker kredi kartı veren bankaların herhangi bir şubesi bulunmuyorsa telefon veya internet bankacılığı aracılığıyla asker kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.Telefon bankacılığı ile başvuru yapacaksınız aradığınız bankanın müşteri temsilcilerine kredi kartı başvurusu yapacağını belirterek başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Bankanın en yakın şubeden kurye aracılığıyla birliğinize 15 gün içinde kredi kartınızı gönderecektir.Birliğinize gelen kredi kartını aldıktan sonra müşteri temsilcilerini arayarak kredi kartınızı aktif edebilirsiniz.

Asker Kredi Kartı Başvurusunda Hangi Belgeler İsteniyor?

Asker olan birey asker kredi kartı başvurusu esnasında kimlik kartı ve bankanın hazırlamış hazırlamış olduğu sözleşmeyi imzalayarak asker kredi kartını alabilecektir.Bu iki belgenin dışında sizden herhangi bir gelir belgesi veya askerlik belgesi istenmemektedir.Asker istediği takdirde kredi kartına üst limit olarak belirleyebilir.Asker kaçağı veya asker değilseniz yasal takip ile beraber birçok problem ile karşılaşmanız mümkündür.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap