1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. AscendEX kripto para platformu en son dolandırıcılıkta yaklaşık 78 milyon dolar kaybetti

AscendEX kripto para platformu en son dolandırıcılıkta yaklaşık 78 milyon dolar kaybetti

guncel coin haberleri

AscendEX, basit ve kullanımı kolay bir kripto para birimi varlık borsasıdır, ancak sert bir darbe aldı.Kötü niyetli oyuncular yaklaşık 78 milyon ABD doları değerinde varlıkları ele geçirmeyi başardı. Kripto para varlık endüstrisi, küresel finansal düzenleyicilerin ciddi baskısıyla karşı karşıya kaldı. Bu tür faaliyetler ortaya çıktıktan sonra bu kurumlar daha fazla ateş gücü kazanacaktır. Ancak dijital varlık platformunun arkasındaki ekip yasa dışı faaliyetler keşfettiği için, soruşturma sırasında etkilenmeyen tüm varlıkları soğuk cüzdana aktardı.

AscendEX ekibi bilgisayar korsanlığını nasıl tanır?

Başka bir kripto para ticaret platformu, yakın zamanda büyük ölçekli bir hack saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Pazartesi günkü duyuruya göre, AscendEX ekibi Cumartesi günü sıcak cüzdanlarından birinden çok sayıda yetkisiz işlem keşfetti.

– reklamını yap-

Duyuruya göre, AscendEX’in arkasındaki ekip, sıcak cüzdanlarından birkaç ERC-20, BSC ve Polygon tokeninin transferini fark etti. Ancak, soğuk cüzdanlar etkilenmedi.

Daha sonra, blockchain analiz şirketi Pechshield, platformdaki sıcak bir cüzdanın ele geçirilmesinin ardından platformun kripto para birimi varlıklarında yaklaşık 77 milyon dolar kaybettiğini açıkladı.

Kripto para platformları tarafından alınan önlemler

Ekip ayrıca, bu tür şeytani faaliyetleri gerçekleştirdikten sonra, etkilenmeyen tüm varlıkları soğuk bir cüzdana aktardığını iddia etti. Aslında, bir soruşturma yürütülene kadar varlıklar orada tutulacak.

Ayrıca AscendEX satış ve iş geliştirme direktörü Jay Kubert, platformun fatura sonrası tüm para yatırma ve çekme işlemlerini dondurduğunu vurguladı. Ancak, şimdi şirket onları yeniden açmak için çok çalışıyor.

Çalınan fonlar üç zincire dağıtılıyor

Toplam varlıklarının 77 milyon ABD doları olduğu tahmin edilmektedir. Peckshield’e göre, çalınan fonlar yasadışı oyuncular tarafından üç zincirde dağıtıldı. Ethereum blok zincirinde 60 milyon ABD dolarının, Binance Akıllı Zincirinde (BSC) 9,2 milyon ABD dolarının ve Polygon ağında yaklaşık 8,5 milyon ABD dolarının olduğunu belirtmekte fayda var.

Çekilen tokenler arasında çok sayıda stabil coin bulunuyor. Fiat para birimleriyle bağlantılı ana sabit paralara (piyasa değeri 10,7 milyon ABD dolarından fazla olan USDT ve USDC gibi) ek olarak, kaybedilen fonların çoğu da taksileri (TARA) içeriyordu. Ayrıca az sayıda emoji jetonu Shiba Inu ve AAVE ve COMP gibi DeFi jetonları da aklandı.

Ayrıca borsanın hack’ten etkilenebilecek herhangi bir yatırımcı fonunu kapsadığını iddia ettiğini de belirtmekte fayda var.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap