1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. AscendEX kripto para borsası, son bilgisayar korsanlığı için tazminat sağlayacaklarını garanti ediyor

AscendEX kripto para borsası, son bilgisayar korsanlığı için tazminat sağlayacaklarını garanti ediyor

guncel coin haberleri

Bir kripto para borsası olan AscendDEX, en son saldırıda fonlarını kaybeden kullanıcılara tüm fonları teslim edeceklerini doğruladı.

11 Aralık’ta AscendEX kripto para borsası bir hack saldırısıyla karşı karşıya kaldı ve yaklaşık 77 milyon dolar değerinde kripto para varlığını kaybetti.

Blockchain güvenlik izleme şirketi Peckshield tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bilgisayar korsanları AscendEX borsasının sıcak cüzdanından kripto para birimi fonlarını geri çekti. Saldırıya uğrayan fonlar arasında varlıkların çoğu, toplam değeri 77 milyon ABD doları olan ERC-20, Binance Smart Chain ve Polygon tokenleridir.

Proje ekibi tüm güvenliği sağlamak ve bu kadar büyük bir kayba neden olan hataları ortadan kaldırmak için çok çalıştığı için tüm kripto para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulduğunu belirtti.

Mağdur borsası, son hack’te fonlarını kaybeden tüm kullanıcılara fon sağlayacaklarını belirtti. Ve yakında platformda kripto para varlıklarını çekmeye ve yatırmaya devam edecek.

AscendEX exchange, bu hack’in nasıl ve neden gerçekleştiğini belirtmedi, ancak bu hatayı düzeltmek için hala çok çalışıyorlar. Ve bu hack saldırısında kaybedilen borsaların tam sayısını açıklamadı, ancak Ethereum tarama tarayıcısı ayrıca işlemler ve takip hakkında ayrıntılı bilgi sağlıyor. Borsa yalnızca bir ana şeyi doğruladı, yani soğuk cüzdana herhangi bir saldırı olmadı ve tamamen etkilenmedi.

15 gün içinde kripto para birimi endüstrisinde üç hack saldırısı

Son 15 gün içinde kripto para sektöründe yaklaşık 3 büyük hack saldırısı gerçekleşti.Şok edici olan sadece merkezi olmayan borsaların değil, aynı zamanda merkezi borsaların da saldırı altında olması.

AscendEX’ten önce, Bitmart borsası hacker saldırılarıyla karşı karşıya kaldı ve kripto para varlıklarında yaklaşık 200 milyon ABD doları kaybetti. Artık Bitmart, kripto para birimi hizmetlerini sağlamak için tekrar çevrimiçi.

Bitmart kripto para borsasından önce BadgerDAO, hacker saldırılarıyla karşı karşıya kaldı. Bilgisayar korsanlığı saldırısında, Celsius yalnızca yaklaşık 55 milyon dolar değerinde envanter bitcoini kaybetti.

Ayrıca okuyun: Ethereum kurucu ortağı, yüksek gaz faturalarının “bir başarı ölçüsü” olduğunu belirtti

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap