1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ascend, yakın tarihli bir sıcak cüzdan hackinde 80 milyon dolar kaybettiğini doğruladı

Ascend, yakın tarihli bir sıcak cüzdan hackinde 80 milyon dolar kaybettiğini doğruladı

guncel coin haberleri

Bir kripto para borsası olan AscendEX, sisteminde bir hack olayının meydana geldiğini doğruladı. Borsaya göre, çalınan tahmini 80 milyon dolarlık fon nedeniyle bazı kötü amaçlı tokenler sıcak cüzdanından çekildi.

Rapor, çalınan tokenlerin Binance Smart Chain (BSC), Ethereum (ETH) ve Polygon (POLY) blok zincirlerinde barındırıldığını belirtti.

Bilgisayar korsanı, soğuk cüzdan rezervine erişmedi

Saldırının keşfedilmesinden sonra Ascend, kullanıcıları çalınan fonlar hakkında bilgilendirdi, ancak bilgisayar korsanlarının şirketin soğuk cüzdan rezervlerine erişemediğine dikkat çekti.

Borsa, “Sıcak cüzdanımızdan aktarılan birkaç ERC-20, BSC ve Polygon tokeni tespit ettik” diyerek ihlallere ilişkin bir soruşturmanın devam ettiğini de sözlerine ekledi. Ascend ayrıca, hack olayında fonları çalınan herhangi bir kullanıcının buna göre tazmin edileceğine dikkat çekti.

Bir blok zinciri güvenlik ve veri analiz platformu olan PeckShield, Ethereum blok zinciri aracılığıyla yaklaşık 60 milyon dolar değerinde tokenin aktarıldığını belirtti. Bununla birlikte, Polygon ve Binance Smartchain’den çalınan dijital varlıklar sırasıyla yaklaşık 8,5 milyon ABD Doları ve 9,2 milyon ABD Doları değerinde.

Sıcak cüzdanlardan çalınan tokenlerden bazıları Tether (USDT), Shiba Inu (SHIB) ve USD Coin (USDC) içerir.

Kripto para borsalarına yönelik artan saldırı seviyesi

En son hack, kripto para borsası BitMart’ın benzer bir saldırıya uğramasından bir haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşti ve yaklaşık 200 milyon ABD doları kayıpla sonuçlandı.

Bilgisayar korsanları, BitMart’ın Binance Smartchain ve Ethereum blok zincirinde barındırılan sıcak cüzdanlarını hackledi. Raporlara göre, BitSmart hack olayı bir transfer, değişim ve temizlik vakasıydı.

Hack olayını doğruladıktan sonra, borsa başkanı Chardon, soruşturma sırasında platformdaki tüm para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını belirtti. Ayrıca platformun güvenlik protokolünü gözden geçirdiğine ve daha fazla saldırıyı önlemek için yapısını güçlendireceğine dikkat çekti.

daha fazla oku:

  • kripto para birimi nasıl satın alınır
  • Bitcoin nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Ali Raza’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap