1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Argo blockchain, Teksas’taki madencilik çiftliklerini finanse etmek için 57.5 milyon dolarlık öncelikli notlar sunuyor

Argo blockchain, Teksas’taki madencilik çiftliklerini finanse etmek için 57.5 milyon dolarlık öncelikli notlar sunuyor

guncel coin haberleri

Argo Blockchain (Londra Menkul Kıymetler Borsası: ARB), Texas blok ödül madenciliği sitesini finanse etmek için kıdemli notların satışı yoluyla 58 milyon ABD Doları toplamayı hedefliyor. Şirket, madencilik ekipmanı satın almak için fon kullanmayı ve milyarlarca dolar değerinde olabilecek madencilik tesislerinin inşaat maliyetlerini karşılamayı planlıyor.

Argo, BTC madencilik faaliyetlerini genişletmek istiyor ve Teksas’ı genişleme için ideal bir yer olarak belirledi. İngiltere merkezli ve Londra’da listelenen madenci, 800 megawatt’a kadar elektriğe erişebilen bir madencilik tesisi kurma kararının arkasındaki temel neden olarak devletin uygun fiyatlı yenilenebilir enerjisini gösterdi.

ABD menkul kıymetler düzenleyicisine sunulan bir belgede Argo, proje için 57,5 ​​milyon ABD doları toplamayı umarak teminatsız kıdemli notlar sağlayacağını açıkladı. Bu senetler Kasım 2026’da %8,75 faiz oranıyla vadesi gelecek.

Şirket, tesisi inşa etmek için fonları kullanacak. Fonların bir kısmını madencilik ekipmanı satın almak için kullanacağını, dijital para şirketleri ve genel kurumsal amaçlar satın alabileceğini veya bunlara yatırım yapabileceğini açıkladı.

Argo, projeyi finanse etmek için Mike Novogratz’ın yatırım şirketi Galaxy Digital’den milyonlarca dolar kredi aldı. En sonuncusu, 25 milyon dolar aldığı Eylül 2021’di. Birkaç ay önce, 20 milyon ABD doları aldı. Galaxy Digital’den toplam 45 milyon ABD doları tutarında kredi, madencinin BTC rezervleri tarafından, spekülatif tokenlerini tasfiye etmeye gerek kalmadan sermaye enjekte etmek için taahhüt edildi.

Argo’nun son bağış toplama kampanyası, Teksas fabrikasının açıklanmayan ayrıntılarını ifşa etmesinden birkaç gün sonra geldi. Bilgi sızıntısının ardından şirket, tesisin inşaat maliyetinin 2 milyar dolara kadar çıkabileceğini duyurdu. Diğerleri, şirketin Teksas arazisi için 100 kat yüksek fiyat ödediğini ve iddiaya göre, aylarca yatırımcılara yalan söylediğini ve yalanlarını kabul etmeye zorlandığını iddia etti.

İzleyin: CoinGeek New York dersi, Bitcoin ve blockchain enerji tüketimi araştırması

Bitcoin’de yeni misiniz? Bitcoin (başlangıçta Satoshi Nakamoto tarafından tasarlandı) ve blok zinciri hakkında daha fazla bilgi edinmek için nihai kaynak kılavuzu olan CoinGeek’in Bitcoin yeni başlayanlar bölümüne göz atın.

Bilgi kaynağı: COINGEEK’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlere ilişkin ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap