1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Apple, Metaverse’deki potansiyeli görüyor ve buna göre yatırım yapıyor

Apple, Metaverse’deki potansiyeli görüyor ve buna göre yatırım yapıyor

guncel coin haberleri

Apple şefi Tim Cook, 2022’nin ilk çeyreğinde, Apple’ın Metaverse’de büyük potansiyel gördüğünü ve “buna göre yatırım yaptığını” söyledi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Apple CEO’su Cupertino merkezli şirketin hangi projelere yatırım yaptığı konusunda açıklama yapmadı. Apple’ın Metaverse ile ilgili girişimlere ne kadar yatırım yaptığı belli değil. Ancak Cook, şirketin yazılım, donanım ve hizmetler arasındaki kesişme noktasına odaklandığını belirtti:

“İşte asıl sihir burada gerçekleşiyor. Şu anda piyasada olmayan şeylere epeyce yatırım yapılıyor.”

Apple’s Cook, çeşitlendirmek için kripto para birimlerine yatırım yapıyor

Bu arada Apple, ürünün aşırı ısınma sorunlarıyla karşı karşıya olduğu söylendiği için VR/AR kulaklığının piyasaya çıkışını en az birkaç ay erteledi. Raporlara göre Apple, kulaklığın lansmanını 2022’nin sonuna kadar erteleyebilir ve 2023’te piyasaya sürebilir.

Bloomberg muhabiri Mark Gurman ayrıca Apple’ın artırılmış gerçeklik kulaklıkları için sanal dünya fikrinden vazgeçmeye karar verdiğini, çünkü sanal dünyalar kavramının şirket için “sınır dışı” olduğunu bildirdi. Bunun yerine Apple oyun, iletişim ve internette gezinme için AR kulaklıkları kullanmayı planlıyor.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap